HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 06:06 #420939

Sony jest duży ale podobno wszystko można z nim zrobić wymienić.. taki nowszy mniejszy wszystko zespolone procki itd padnie spali się i co ? tak jak pisze sprzęt ma swoje lata i zawsze może cos paść

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 08:10 #420940

Moim skromnym zdaniem problemem jest to,że nie wiesz jaką jakość dźwięku można uzyskać używając sprzętu do tego przeznaczonego- proponuję skorzystać z możliwości odsłuchu jak najlepszego zestawienia(czasem najdroższego) wzmacniacza, źródła dźwięku(CD,winyl,plik) i kolumn u znajomego,który taki komplet posiada lub sklepu. Nic to nie kosztuje a zrozumiesz o czym koledzy pisali wcześniej.Również w/g mnie te 400zł wyrzuciłeś do kosza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 08:22 #420941

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: (...)
Tak do pooglądania, niedrogo, porządnie i sensownie:
allegro.pl/nad-314-i4916002411.html
allegro.pl/swietny-wzmacniacz-luxman-a-3...iek-i4886719574.html


Melahiel86 zaś na to: "...brat który pracuje w serwisie sonego czyli grzebie w bebechach takich sprzętów i wie ile to jest warte... kupie jakiegoś no name którego ty mi polecisz padnie mi cos i amen..."

Wstydził byś się Dżony - polecać NO NAME produkty! I to wobec SONY :blink:
Koniec świata panie, koniec świata :pinch:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 08:51 #420942

Cóż , autor wątku sprowadził was Koledzy do swojego poziomu i pokonał doświadczeniem... :( a był czas kiedy można było , nie chwaląc się jak ja :lol: , zakończyć sprawę bo od początku było wiadomo że tak to się skończy :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 10:30 #420943

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Patrick napisał: Cóż , autor wątku sprowadził was Koledzy do swojego poziomu i pokonał doświadczeniem... :( a był czas kiedy można było , nie chwaląc się jak ja :lol: , zakończyć sprawę bo od początku było wiadomo że tak to się skończy :whistle:


Próbować odwieść człowieka od wyrzucania kasy w błoto, zawsze warto.

Do autora wątku - postaraj sie kupić kolumny o skuteczności w okolicach 90db - cała reszta i tak nie ma już znaczenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 14:34 #420946

Melahielu 86 - Luxman istnieje od 1925 roku, Rotel od 1961, a NAD od 1972, to są nołnejmy wg Ciebie ?
Wszystkie 3 firmy (i dziesiątki innych) są w Polsce obecne (oficjalni dystrybutorzy i serwisy) od co najmniej 20 lat, a NAD nawet dłużej.
Co Ty kurna z Syberii wróciłeś ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 17:54 #420958

Myslicie wy troche ? czy tylko myslicie jak dogadac... dlaczego nikt nie potrafi madrze odpisac na temat naprawy tego typu sprzetu.... bo latwiej sie bylo uczepic mojego slowa "no name" chodzilo mi w tym slowie glownie o to ze nie tylko dzwiek to rzecz najwaznijesza.... sony to znana marka sporo tych amplitunerow jest np na allegro co do czesci tez nie ma problemu... jest duzy masywny ale wszystko z nim mozna zrobic jak sie zepsuje.... tak slyszalem od kogos kto z tym robi.... wy widac na ten temat nie macie zadnego pojecia kupujecie sprzet za 20 patykow macie gwarancje dobry dzwiek i reszte macie w dupie....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 17:58 #420959

latwiej uczepic sie swojego wspanialemgo amplitunera do ktorego daliscie linka dlatego ze moj to syf nic nie warty.... kolejna sprawa pisalem chyba ze nie jestem do tego stopnia wymagajacy.... i to co mam zdecydowanie mi wystarcza... kolejna sprawa pisalem ze chce cos uniwersalnego..... nie obadalem jeszcze tego amplitunera ale juz widze sporo fajnych funkcji ktore wykorzystam np radio czesto sie slucha nie mam zamiaru zagracac sie sprzetem kupic wzmacniacz stereo + jeszcze radio.... kolejna sprawa fajna opcja"game" gram czasem na konsoli bardzo fajny dzwiek uzyskuje.... i tak mozna wymieniac.... to co wy podajecie to zwykly prosty wzmacniacz stereo tylko do odsluchu muzyki bez zadnych ciekawych opcji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/20 18:06 #420960

a nawiazujac do tematu wyzej dlaczego tak malo sie kupuje np nissanow chewroletow itp skoro sa stosunkowo tanie do tego co posiadaja... dlatego bo czesci sa albo bardzo drogie albo ciezko dostepne... podobnie jest z amplitunerami ktorych jest mniej do tego dochodza roznego rodzaju elementy ktore sa zespolone roznego rodzaju procesory ktorych nie dostaniecie ale o tym to chyba nawet pojecia nie macie.... maly lekki malo opcji to brac i dzwiek ktory jest ponoc lepszy...a ja mam sluch jak nietoperz ze bede grymasil miedzy sony a tym waszym.... pasja do muzyki bycie melomanem nie idzie w parze z tym ze chce miec sprzet z mega jakoscia.... a mysle ze o muzyce wiem wiecej niz wy pozniewaz sam ja tworze na gitarze.... z calym szacunkiem do waszej pasji macie slucha jak nietoperz mlaskacie zdziwiacie to przebierajcie w sprzecie... ja chce miec cos w miare uniwersalnego taniego i cos co mozna naprawic za grosze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:starszy amplituner i kolumny 2014/12/21 07:19 #420971

Po co w takim razie pytasz na forum o poradę skoro i tak wiesz lepiej i za nic masz uwagi bardziej doświadczonych kolegów? Z tego co widzę, to nikt Ci tu nie polecał sprzętu za grubą kasę, tylko w cenie, którą zamierzałeś wydać. Wszystkie marki, o których piszą koledzy mają w PL serwis i nie ma problemu z ich naprawą, a konstrukcja wzmacniacza stereo jest na tyle prosta, że nie potrzeba tam kosmicznej i drogiej technologii, aby to serwisować. Pisałeś, że chcesz sprzęt przede wszystkim do muzyki i wg takich założeń dostałeś na tacy rozwiązania, z których każde miażdży Twojego Sony przy odtwarzaniu materiału muzycznego. Może lepiej było zadać pytanie w zakładce Kino Domowe?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Aero79.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/21 08:33 #420972

Melahiel86 napisał: Myslicie wy troche ? czy tylko myslicie jak dogadac... dlaczego nikt nie potrafi madrze odpisac na temat naprawy tego typu sprzetu.... bo latwiej sie bylo uczepic mojego slowa "no name" chodzilo mi w tym slowie glownie o to ze nie tylko dzwiek to rzecz najwaznijesza.... sony to znana marka sporo tych amplitunerow jest np na allegro co do czesci tez nie ma problemu... jest duzy masywny ale wszystko z nim mozna zrobic jak sie zepsuje.... tak slyszalem od kogos kto z tym robi.... wy widac na ten temat nie macie zadnego pojecia kupujecie sprzet za 20 patykow macie gwarancje dobry dzwiek i reszte macie w dupie....

A Tobie kolego sympatyczny wydaje się że wymiana trzeszczącego potencjometru lub spuchniętego kondensatora to fizyka kwantowa. Poza tym czy telewizor też kupujesz z instrukcją naprawy i zapasem części? Wysokiej jakości sprzęt audio psuje się rzadko a nawet kiedy się zepsuje, opłaca się go naprawiać. To tandeta pokroju amplitunerów Sony wypełnia złomowiska Europy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/21 10:28 #420975

Tak bo tylko kondensatory i potencjometry się psują... macie wiedzę. Radzę pogadać z kimś kto naprawia taki sprzęt. Pisałem na początku ze chce też radio i różne inne opcje nie tylko odpalić mmuzykę. .. i nie pisałem że mam ucho nietoperza i na wysokiej klasy jak dla mnie sonego będe mlaskal i zdziwił. .... a napisałem co sądzicie..... i pytałem tez o kolumny ale każdy to olal bo lepiej dogadać wysmiac ze sony to syf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:starszy amplituner i kolumny 2014/12/21 10:43 #420978

Melahiel86 napisał: .... jestem melomanem od lat slucham rocka metalu gram tez na gitarze.... nie mam zbyt dobrego sprzetu do sluchania muzyki... zwykła wierza.


Skoro jesteś melomanem, to koledzy pomyśleli, że chcesz słuchać muzyki w dobrej jakości, a tak dalej nie masz dobrego sprzętu do słuchania muzyki. Trzeba było zostawić "wierze".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:starszy amplituner i kolumny 2014/12/21 10:45 #420979

Melahiel86 napisał: .... a napisałem co sądzicie.....


I dostałeś odpowiedź na to pytanie, więc czemu jesteś niezadowolony?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/21 10:49 #420980

Melahiel86 napisał: Tak bo tylko kondensatory i potencjometry się psują... macie wiedzę. Radzę pogadać z kimś kto naprawia taki sprzęt. Pisałem na początku ze chce też radio i różne inne opcje nie tylko odpalić mmuzykę. .. i nie pisałem że mam ucho nietoperza i na wysokiej klasy jak dla mnie sonego będe mlaskal i zdziwił. .... a napisałem co sądzicie..... i pytałem tez o kolumny ale każdy to olal bo lepiej dogadać wysmiac ze sony to syf


Dotychczas raczej czytałem ale chyba czas się odezwać.
Przypominasz kolego jedną z opcji politycznych która zadając pytanie już zna odpowiedź a gdy popełni błąd to woli naginać rzeczywistość.
Koledzy z forum raczej nie chcieli Cię krzywdzić i nie napisali wprost że twój zakup to jak słusznie zauważyłeś syf.Ale to syf, i Twoja osobista opinia tego nie zmieni, szkoda że nie posłuchałeś mądrzejszych bo podsuwane Ci propozycje były co najmniej dobre w tej kategorii cenowej. Co do jakości i takich tam nieważnych bzdur, ultradzwięków i subsoniki to mój komplet z warsztatu zagra lepiej a też nietoperzem nie jestem, pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator