HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

starszy amplituner i kolumny 2014/12/15 22:17 #420789

Witam wszystkich audiofilów na wstepie zaznaczę ze jestem tu nowy i kompletnie nie siedze w temacie.... jestem melomanem od lat slucham rocka metalu gram tez na gitarze.... nie mam zbyt dobrego sprzetu do sluchania muzyki... zwykła wierza. W ostatnim czasie zainteresowałem sie amplitunerami nie chce pakowac grubej kasy w sprzet wiec postanowiłem kupic cos starszego wybór padla na Amplituner Sony STR-DB1070. Co o tym sadzicie ? z tego co czytalem to bardzo dobry amplituner co do oglądania filmów nie mam wymagań tak jak pisalem wyzej interesuje mnie słuchanie muzyki. Kolejne pytanie do was to jakie glosniki kupic ? kompletnie sie na tym nie znam... mam mały pokój nie potrzebuje mega wielkiej mocy i tak jak pisalem słucham głownie gitarowego grania... + - 500zl mam do wydania moga byc używane. Ktos mi takie cos polecil olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-b-w601-...8h5X.html#07bc9c005f Z GORY DZIĘKUJE ZA KAŻDA POMOC

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 00:09 #420826

Jak masz 500 złotych na wszystko to idź na pchli targ i kup cokolwiek. Nic dobrego ani nawet przeciętnego za te pieniądze nie znajdziesz.
Z taką kasą to zabierz kogoś na koncert a będą to lepiej wydane pieniądze niż na złom ze śmietnika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 08:32 #420829

Melahiel86 napisał: ...wybór padla na Amplituner Sony STR-DB1070. Co o tym sadzicie ? z tego co czytalem to bardzo dobry amplituner co do oglądania filmów nie mam wymagań tak jak pisalem wyzej interesuje mnie słuchanie muzyki.
mam mały pokój nie potrzebuje mega wielkiej mocy i tak jak pisalem słucham głownie gitarowego grania... + - 500zl mam do wydania moga byc używane. Ktos mi takie cos polecil olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-b-w601-...8h5X.html#07bc9c005f

No to już sam odpowiedziałeś sobie na pytanie... => chcesz słuchać muzyki a wybrałeś sprzęt do kina domowego...
Kolumny o których wspomniałeś przekraczają zakładany budżet o 50% więc...
Nie wspomniałeś nic na temat źródła jakie chcesz podłączyć...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 08:34 #420830

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

mkapinski napisał: Jak masz 500 złotych na wszystko to idź na pchli targ i kup cokolwiek. Nic dobrego ani nawet przeciętnego za te pieniądze nie znajdziesz.
Z taką kasą to zabierz kogoś na koncert a będą to lepiej wydane pieniądze niż na złom ze śmietnika.

Czytanie ze zrozumieniem jest coraz trudniejsze.
ok 500zł ma na głośniki
Tym bardziej że podaje w linku przykład głośników za 750
Autorowi wątku proponuję poczytanie starszych wątków - podanych jest tam trochę przykładów kolumn które warto kupić mniej więcej w takim zakresie cenowym
(acha... kino domowe nadaje sie do słuchania muzyki jak tarka do prania jedwabiu)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 11:31 #420838

Wskazany amplituner ma mnóstwo rzeczy zupełnie dla Ciebie zbędnych. Można za 500 zł dostać fajny wzmacniacz ale nie będzie to wzmacniacz z wbudowanym radiem ani żaden inny przewidziany do kina domowego.

Kolumny fajne ale zasługują na porządny piec, więc cena zestawu zakręci się w okolicach 1200-1300, zwłaszcza, że dojdą jeszcze koszty wysyłek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 16:08 #420843

Fafniak napisał: Czytanie ze zrozumieniem jest coraz trudniejsze.
ok 500zł ma na głośniki


Gwoli ścisłości. Kolega zapytał o ampli oraz głośniki, podając tylko jedną kwotę którą mogłem uznać za łączną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 18:03 #420846

panowie ogólnie patrze na kolumny cena ok 500 pare stówek droższe będą to tez będzie. Sklaniam sie do tych B&W sporo dobrych rzeczy o nich slyszalem... za 700zl mysle ze nic lepszego nie dorwie... a co do amplitunera hmmm za 400zl nie opłaca sie ? muzyki posłuchać jakis film obejrzeć... tez sporo czytalem i slyszalem ze te starsze amplitunery daja rade i nie maja zbednych bajerów i nie sa chinskie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 21:28 #420856

Po co Ci do oglądania filmów amplituner do kina domowego skoro i tak masz tylko dwa głośniki. Z DVD i tak masz wyjścia analogowe, podpinasz do wzmaka stereo i też będzie grało. Jeśli najprostsze używane Rotele zaczynają się od 300-400 zł to pomyśl jaki poziom prezentują sobą całe amplitunery nafaszerowane "diwajsami" dolby, z 5-cioma końcówkami mocy, wyświetlaczem, pilotem, stadem gniazd z tyłu, wielką obudową i cholera wie czym jeszcze za podobne pieniądze. Mimo, że mówimy o sprzęcie używanym to jednak modele obecnie dostępne za 400 zł nowe mogły kosztować nie więcej niż 1500-2000 czyli mniej więcej tyle ile wspomniane najprostsze Rotele (przyczepiłem się tej marki bo ją lubię i na tym poziomie cenowym bardzo dobra).

A o tym, że "dawniej to robili sprzęty, nie to co teraz" to już wiele razy słyszałem, 5, 10, 20 lat temu, wszyscy mówią cały czas to samo zupełnie zapominając, że bredzili o tym całkiem niedawno. Amplitunery zawsze miały, mają i będą mieć mnóstwo zbędnych bajerów, a pierwszym z nich jest nieśmiertelne "radyjo z erdeesem" jakby ten RDS był do czegokolwiek potrzebny w domu. Taki sprzęt to wszystko-mający kombajn, a tym samym jeden wielki jakościowy kompromis. Ma być tanio bo konkurencja robi tak samo źle i najfunkcjonalniej bo konkurencja też montuje wszystko co rynek oferuje. Dlatego też mamy z 15 firm oferujących praktycznie identyczne elektro-śmieci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 21:52 #420861

to co moge lepszego dorwać w cenie 400zl ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 22:59 #420865

Melahiel86 napisał: to co moge lepszego dorwać w cenie 400zl ?

A normalny odtwarzacz DVD posiadasz? To bierzesz wspomniane głośniki i dobierasz do tego wszystkiego wzmacniacz np taki:
allegro.pl/yamaha-ax-396-wzmacniacz-ster...del-i4893083276.html
Byle wyglądał na zadbany bo wysokiej jakości dźwięku i tak w takim zestawieniu nie doświadczysz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 23:31 #420867

eeee tam w amplitunerze mam wieksze mozliwosci bardziej uniwersalne.... na konsoli czasem gram , filmy tez sie oglada na dvd i glownie muzyki slucha.... wiec mysle taki amplituner sonego bedzie rewelacyjny a to kultowy model

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/17 23:38 #420869

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Melahiel86 napisał: eeee tam w amplitunerze mam wieksze mozliwosci bardziej uniwersalne.... na konsoli czasem gram , filmy tez sie oglada na dvd i glownie muzyki slucha.... wiec mysle taki amplituner sonego bedzie rewelacyjny a to kultowy model


srultowy

akurat bowersy w połączeniu z amplitunerem to jest pomyłka straszliwa
Ale jak chcesz to się pakuj w takie ustrojstwa. Tylko potem nie pożyczaj od kogoś normalnego wzmacniacza- bo sie zapłaczesz że wywaliłeś kasę w błoto

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

starszy amplituner i kolumny 2014/12/18 04:46 #420872

Melahiel86 napisał: eeee tam w amplitunerze mam wieksze mozliwosci bardziej uniwersalne....


Amplituner nie jest wcale taki uniwersalny. Nie nadaje się na przykład do słuchania muzyki, chyba że łubudubu nazwać muzyką... ;) Do oglądania też nie, bo nie ma w nim ekranu. Jako lampka nocna, choinka, może być, te funkcje całkiem sprawnie działają. Radio? W obecnych czasach reklam, netu, satelit, przydatność tej funkcji spadła do zera. Co tam zostaje...? Jakieś echo w 10 głośnikach na suficie, i to chyba tyle.
Uniwersalność? A od czego komp? Jest do wszystkiego, czasem do niczego, ale to już inny temat :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/18 06:06 #420874

Melahiel86 napisał: eeee tam w amplitunerze mam wieksze mozliwosci bardziej uniwersalne.... na konsoli czasem gram , filmy tez sie oglada na dvd i glownie muzyki slucha.... wiec mysle taki amplituner sonego bedzie rewelacyjny a to kultowy model

Jest takie stare, powszechnie znane hasło reklamowe: "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego."
O ile mi wiadomo to na konsoli też "można" oglądać filmy lub słuchać muzyki. "Można" nie znaczy jednak "powinno się" ponieważ nie jest to satysfakcjonujące doświadczenie tylko pójście w zaparte. Do słuchania muzyki w przyzwoitej jakości potrzebujesz przyzwoitego toru audio t.j. odpowiedniego odtwarzacza z dobrym przetwornikiem na pokładzie, fajnych głośniczków i wzmacniacza który nie tylko zapewni dostatecznie dużo mocy ale także pięknie wysteruje bo wzmacniacze wpływają znacząco na charakterystykę brzmieniową zestawu. Amplituner Sony nie ma ani dobrego DACa ani porządnego wzmocnienia. Byłby rozczarowaniem dla każdego kto na poważnie chce zacząć słuchać muzyki a nie "puści sobie coś tam od czasu do czasu". Jeśli jesteś jednak z tej drugiej grupy i kompletnie nie obchodzi Cię jakość dźwięku to bierz Soniaka i po sprawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

starszy amplituner i kolumny 2014/12/18 08:43 #420877

Melahiel86 napisał: .... wiec mysle taki amplituner sonego bedzie rewelacyjny a to kultowy model


Pierwsze słyszę o czymś takim jak kultowy amplituner :blink:
Takie coś nie występuje w przyrodzie z prostej przyczyny - czas obecności na rynku tego typu sprzętu liczony jest w miesiącach, nie ma absolutnie żadnych szans na stanie się kultowym w tak krótkim czasie.

Kultowe to są projekty kolumny z BBC produkowane potem przez kilka brytyjskich firm, albo magnetofon Nagra IV S, a żeby nie było że tylko o drogich rzeczach to nawet Koss PortaPro się tu kwalifikuje. Tylko, że te produkty są obecne na rynku od kilku już dziesięcioleci a Ty twierdzisz że kultowy jest amplitunerek który w tydzień po premierze już był przestarzały bo inna firma wypuściła jakieś inne nowe dolby.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator