Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulylista3

 

V Symphony

VSymphonyMaciej Zieliński, wielokrotnie nagradzany twórca muzyki współczesnej, nominowany w zeszłym roku do nagrody Fryderyk w kategorii „Kompozytor Roku”, w 2014 r. otrzymał nominację w kategorii "Album roku - muzyka symfoniczna i koncertująca" za płytę V Symphony. Zieliński jest znany szerszej publiczności z muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat. Tym razem przypomniał o sobie jako znakomity twórca muzyki klasycznej. Utwory V Symphony oraz Elemen T znajdujące się na płycie powstały w 2012 roku w wyniku współpracy kompozytora z Polską Orkiestrą Radiową. Maciej Zieliński od lat pracuje z tym zespołem, jednak tym razem była to współpraca w ramach nowego programu prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca - „Kompozytor Rezydent”.

Czytaj więcej...

Audiofilskie albumy pod choinkę

JanBokszczaninOrganyZ przyjemnością informujemy Państwa o akcji wyprzedaży płyt audiofilskich wytwórni ARMS (czyli naszej siostrzanej firmy). To albumy wydane na najwyższym poziomie edytorskim, w dodatku tłoczone na złotym nośniku i nagrane z najwyższą dbałością o efekt brzmieniowy. Czemu tak tanio? Bo bezpośrednio od wydawcy, z pominięciem marży hurtownika, dostawcy i sklepu. Akcja trwa do 20 grudnia. Niektóre tytuły są już na wyczerpaniu stanu magazynowego i nie będą dotłaczane, a więc mają także wartość kolekcjonerską.

Czytaj więcej...

Włodek Pawlik nominowany do Grammy!

PawlikOkladkaSmallPłyta "Night in Calisia" polskiego pianisty jazzowego Włodka Pawlika i trębacza Randy'ego Breckera otrzymała nominację do Nagrody Grammy. Nominacje ogłoszono w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego, ceremonia odbyła się w Nokia Theatre w Los Angeles. Płyta została nominowana w kategorii "najlepszy album dużego zespołu jazzowego". Rozdanie nagród Grammy odbędzie się 26 stycznia 2014 r. 

Płyta ukazała się w listopadzie 2012 roku. "Night in Calisia" nagrano w związku z przypadającymi w 2010 roku obchodami 1850-lecia Kalisza, a materiał został zamówiony u Pawlika przez Dyrektora Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka. 

Czytaj więcej...

Trasa Skubasa

TrasaSkubasaSkubas - nominowany w tym roku do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Debiut Roku i Utwór Roku, wyrusza w kolejną ogólnopolską trasę koncertową. Wystąpi na ponad 10 koncertach z dobrze znanym repertuarem ze swojej debiutanckiej płyty "Wilczełyko". Nie zabraknie jednak niespodzianek. Koncertowa setlista została rozszerzona o utwory jeszcze nie zarejestrowane, wykonywane tylko na żywo, zapowiadające nową płytę Skubasa. Wyjątkowo zapowiadają się koncerty w Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Toruniu, gdzie jednego wieczoru wystąpi Skubas i Krzysztof Zalewski, promujący swoją najnowszą płytę "Zelig". Oboje z Lublina, uznawani są obecnie za jednych z najlepszych polskich wokalistów.

Czytaj więcej...

Trespass

CrabInvasionTrespass21 października br. Crab Invasion opublikowali nowy, trzeci już singiel, promujący zapowiadane wydawnictwo pt.: „Way Too Close". Utwór jest owocem konsekwentnie ewoluującej drogi stylistycznej grupy, która zaczynając od gitarowego indie rocka w początkach działalności, dotarła do progresywnego fusion-popu z inklinacjami do disco czy house'u. Piosenka „Way too close" reprezentuje najbardziej tanecznie zorientowane oblicze złożonego, eklektycznego debiutu.

Crab Invasion to wyjątkowy wykonawca na polskiej scenie niezależnej – oprócz niewymuszonej, bezpretensjonalnej energii i luzu, wyróżniają się niezwykłą dbałością o melodie i niebanalnym podejściem do harmonii. Popkulturowa otwartość połączona z analitycznym zacięciem owocuje kolorową mozaiką motywów odnoszących się do najróżniejszych gatunków muzyki popularnej.

Czytaj więcej...

Lily Allen

LilyAllenGirlsPotrząsanie tyłkiem robi furorę.

Zaledwie parę dni temu poznaliśmy pierwszą po kilkuletniej przerwie autorską piosenkę Lily Allen. Brytyjka opublikowała znakomity, skoczny kawałek "Hard Out Here". Zarówno utwór, jak i towarzyszący mu wideoklip, błyskawicznie zrobiły furorę w sieci!

Zaledwie 12 godzin po premierze, która nastąpiła 12 listopada 2013, wideoklip do "Hard Out Here" przekroczył milion odtworzeń. Kilka dni później, 15 listopada, znakomity filmik wyreżyserowany przez Christophera Sweeneya, obejrzało już ponad 2,5 mln internautów!
Na oficjalnym kanale Lily Allen w serwisie YouTube obrazek skomentowało ponad 11 tys. osób! Co najważniejsze, miażdżącą przewagę mają pozytywne opinie. Również w mediach dziennikarze nie mogą się nachwalić Angielki. "Powrót Lily Allen jest tym, na co świat popu czekał" – napisał recenzent "Buzzfeed". "Lily Allen powraca w wielkiej formie" – zachwyca się "Clash". Zaś prestiżowy serwis Pitchfork komplementując kawałek oraz wideoklip, skomentował przesłanie Angielki następująco: "Ironiczne potrząsanie tyłkiem jest odbiciem seksizmu panującego w biznesie muzycznym".

Czytaj więcej...