Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulylista3

 

Paweł Kaczmarczyk Dekonstrukcje Warsa i Kapera

8489072016 001
Paweł Kaczmarczyk potrafi zaskakiwać. Album „Vars & Kaper Deconstruction” – nagrany wraz z Audiofeeling Trio oraz DJ-em Mr. Krime’em – to swobodnie potraktowane utwory Henryka Warsa i Bronisława Kapera. Znane tematy przedstawione w nowym kontekście.

 

 

 


 

Czytaj więcej...

Polska i rosyjska dusza

8691122015 004
Jest organistą bardzo lubianym przez kompozytorów – wiedzą, że trafnie odczyta ich utwory. Pół Polak, pół Rosjanin – czuje się związany z kulturą obu narodów. Nagrał wiele płyt autorskich; pisał o rosyjskiej muzyce organowej. Organizuje festiwale. Jego drugą miłością jest jazz.


Czytaj więcej...

Boenicke

60-62 01 2014 01Pokaz kolumn Boenicke poprowadził osobiście ich konstruktor, poprosiłem go więc o rozmowę. Zeszliśmy do restauracji na dole. Sven zamówił krem ze szparagów (podobno przepyszny), ja wodę mineralną i ucięliśmy sobie krótką pogawędkę. Oto zapis tamtego spotkania.


Ze Svenem Boenicke – właścicielem i głównym konstruktorem Boenicke Audio (Audiomanufakture) rozmawia Jacek Kłos.

- Powiedz, proszę, coś na temat prezentowanych kolumn.
To model W10. Jest w ofercie od około pięciu lat, ale na wystawie przedstawiamy jego najnowszą wersję, po liftingu. Poprzednie W10 były nieco mniejsze. Aktualne mają większą obudowę, dzięki czemu oferują wyższą wartość postrzeganą.
Oczywiście nie to jest w nich najważniejsze. Wprowadziłem kilka zmian, które bezpośrednio przekładają się na brzmienie. Przeprojektowana zwrotnica obsługuje teraz układ pięciodrożny. Bas jest aktywny, natomiast sekcje średnio- i wysokotonowa – pasywne. Do zasilania wooferów zostały wykorzystane zmostkowane wzmacniacze stereo. Dzięki takiej konfiguracji sekcja basowa każdej z kolumn dysponuje mocą 700 W w klasie D. Do kontroli tego modułu przeznaczony jest procesor DSP. W jego pamięci użytkownik może zapisać cztery wybrane charakterystyki basu.

Czytaj więcej...

Baltlab - Endo jak endorfiny

20-22 12 2012 01Na tegorocznym Audio Show Baltlab zaprezentował ukończony wzmacniacz Endo 2. Będzie to środkowy model w nowej linii produktów, którymi Baltlab wchodzi na wyższą półkę jakościową, pozostając umiarkowanym w kwestii kalkulacji cen. Zapowiada się dobrze i jak zwykle w przypadku gdańskiej manufaktury możemy oczekiwać bardzo dobrego grania bez spustoszenia w portfelu. Z tym większą ciekawością wypytywałem przedstawicieli Baltlaba o szczegóły najnowszej konstrukcji oraz ich plany na bliższą i dalszą przyszłość.

Z Ryszardem Kozłowskim i Gerardem Wiśniewskim rozmawia Jacek Kłos.

JK: Baltlab od dawna zapowiadał wzmacniacz z wyższej półki. W końcu jest. Czy to już ostateczna wersja?
RK i GW: Tak. Na Audio Show 2012 zaprezentowaliśmy egzemplarz z pierwszej serii produkcyjnej. To finalna wersja Endo 2. Zaraz po wystawie rozpoczynamy wysyłkę do współpracujących z nami sklepów.

Czytaj więcej...

Gigawatt 2012

16-18 12 2012 01Jak co roku na Audio Show swoją ofertę prezentował Gigawatt. I jak co roku w katalogu firmy pojawiły się nowości. Próbne egzemplarze krążyły już wcześniej w obiegu przedpremierowym, zbierając opinie stałych klientów. Na ich podstawie wprowadzano ostateczne poprawki i szlifowano detale. Wystawa stała się miejscem oficjalnej premiery wersji produkcyjnych.

O niuansach konstrukcji, pozyskiwaniu zagranicznych rynków i planach na przyszłość z Adamem Szubertem – właścicielem i głównym projektantem Gigawatta rozmawiał Jacek Kłos:

JK: Gigawatt właśnie wprowadził nową wersję szczytowego kondycjonera. Czym się wyróżnia?


ASz: Najważniejsza zmiana w porównaniu z dotychczasowym flagowcem PC-4 jest taka, jak w całej linii Evo – zrezygnowaliśmy z transformatorów separujących. Zamiast nich stosujemy gałęzie filtrów. W PC-4 Evo mamy trzy niezależnie filtrowane kwartety wyjść, przeznaczonych do zasilania odbiorników analogowych o dużym i mniejszym poborze mocy oraz źródeł cyfrowych.
Nasz topowy kondycjoner wykorzystuje najlepsze elementy filtrujące i w porównaniu z niższymi modelami zawiera więcej modułów. Wyróżnia go bufor o większej pojemności, dzięki któremu urządzenie szybciej reaguje na nagłe skoki zapotrzebowania na prąd i lepiej pracuje w impulsie.

Czytaj więcej...

Sounddeco - Meble i dźwięk

12-15 12 2012 01O początkach wytwórni Sounddeco, związkach z firmą meblarską, potędze znajomości i tym, że wygląd ma znaczenie z Grzegorzem Matusiakiem rozmawia Jacek Kłos.

 

JK: Czym się zajmuje Sounddeco?
GM: Produkcją kolumn. Budujemy polskie zestawy głośnikowe, bazując na przetwornikach SB Acoustics.
Bazę biznesową i obudowy do kolumn zapewnia Witowa – firma, która od lat specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej klasy stolarki – drzwi wewnętrznych lakierowanych, mebli, zabudów i elementów wyposażenia wnętrz. Sounddeco ma dostęp zarówno do stolarskiego doświadczenia pracowników Witowej, jak i jej zaawansowanych maszyn.

Czytaj więcej...