HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/27 11:45 #418238

Ogromnie liczę na Waszą życzliwość i chęć pomocy laikowi. Moja żona kocha muzykę i chciałbym jej sprawić prezent w postaci przyzwoitego sprzętu - niestety nie znam się na tym, dlatego szukam porady u mądrzejszych o de mnie.

Chodzi o pełen zestaw: wzmacniacz lub amplituner + odtwarzacz CD + gramofon + kolumny + kable i inne ewentualnie potrzebne dodatki.
Poza płytami CD i winylami zestaw musi odtwarzać także pliki MP3 i formaty bezstratne. Chciałbym mieć możliwość podłączenia do zestawu komputera (większość muzyki mamy w plikach) - to opcjonalna, ale dość istotna funkcja. W mniejszym stopniu zależy mi na możliwości podpięcia sprzętu video (TV, odtwarzacz), choć jeśli będzie taka opcja to fajnie.

Zdążyłem się już zorientować, że mój budżet jest dość ograniczony jak na taki cel, ale mam nadzieję, że jednak uda się zmieścić w kwocie około 5 000 zł.

Pomieszczenie, w który sprzęt będzie ustawiony ma jakieś 25 m kw.
Żona słucha bardzo różnorodnej muzyki - przeważa w tym rock (głównie progresywny, indie, grunge, hard), jazz, ale nie brak też innych gatunków (właściwie wszystko oprócz disco polo).

Ponieważ to ma być prezent dla kobiety, to istotna będzie też estetyka i dopasowanie do wystroju wnętrza, dlatego najbardziej interesuje mnie sprzęt w kolorze czarnym.

Będę wdzięczny za wszelkie porady, podpowiedzi i sugestie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/27 13:39 #418246

Bardzo proszę www.cocktailaudio.pl/X30.html

Znam bo mam :)

Oczywiście zaraz pojawi się "ekspert" robin102 i powie Ci co jest lepsze... :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/27 13:54 #418247

A gdzie kolumny i gramiak ? W pozostałych 500 zł raczej się nie zmieszczą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/27 15:15 #418251

To prawda ale niue koniecznie trzeba wszystko na raz....
Gramofon przy możliwościach tego urządzenia to taki modny gadżet , dodatek na regał.
Kolumny , tutaj istotnie albo trzeba kupić coś na przeczekanie albo trochę doinwestowac sprawę.
Sprzęt realnie można kupicjuyz za 4,1 kzl a pewnie jak kupować razem z kolumnami to coś się jeszcze ustruga.
W dzisiejszej biedzie narodowej klientów na audio powyżej standardu marketowego nie ma zbyt wielu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/27 20:09 #418257

Interesująca alternatywa i warta rozważenia ale jednak nie takie rozwiązanie interesuje mnie najbardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/27 20:34 #418258

jak kochasz żonę to nie rób jej niedźwiedziej przysługi (w tym przedziale cenowym) za 5 kzł chcesz:
" Chodzi o pełen zestaw: wzmacniacz lub amplituner + odtwarzacz CD + gramofon + kolumny + kable i inne ewentualnie potrzebne dodatki"
prorokuję nieodległy rozwód :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/27 22:42 #418260

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

TV napisał: jak kochasz żonę to nie rób jej niedźwiedziej przysługi (w tym przedziale cenowym) za 5 kzł chcesz:
" Chodzi o pełen zestaw: wzmacniacz lub amplituner + odtwarzacz CD + gramofon + kolumny + kable i inne ewentualnie potrzebne dodatki"
prorokuję nieodległy rozwód :)

no może o to chodzi ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 09:27 #418263

To znaczy, że w tym budżecie skomplementowanie przyzwoitego zestawu jest niemożliwe?
Widziałem różne komponenty w cenach 850-1250 zł, więc sądziłem, że 5 tys. wystarczy (choć to z pewnością niewiele, jak na ten cel). Jeśli dobrze rozumiem, to takim sprzętem nie warto zawracać sobie głowy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 10:55 #418265

Nie no tak źle nie jest. Patrick dał przykład urządzenia które załatwia znakomitą większość Twoich wymagań jednak kosztuje prawie całe 5 tyś.

Jeśli chodzi o gramofony to można spróbować modeli np. ProJecta z wbudowanym preampem, żeby nie trzeba było dokupować osobnej skrzynki. Można też spróbować modeli Thorensa lub Regi ale nie wiem czy mają modele z wbudowanym preampem, zawsze można wtedy dokupić choćby pre Projecta za 4 stówki albo Monacora za 2. Nasuwa się pytanie - skoro macie płyty winylowe, a zakładam że macie skoro gramofon, jak napisałeś - musi być - to na czym słuchaliście ich do tej pory ? Może to jednak zbędny gadżet skoro większość masz w plikach i do tego pewnie sporo w mp3.

Co do sprzętu - pooglądaj co Wam się będzie podobać i jakie macie wymagania co do funkcjonalności, jego rozmiarów (pełnowymiarowy zestaw czy może jednak wystarczy mini), natężenie i jakości dźwięku. Czy to ma być sprzęt do siedzenia i delektowania się muzyką czy tylko do robienia tła podczas innych rzeczy, jak gotowanie, sprzątanie, czytanie, czyli plumkania w tle. powierzchnia 25 metrów kw. jest już całkiem spora więc przydał by się kawał kolumny jeśli mówimy o prawidłowym nagłośnieniu, ale znów wraca pytanie czy aż tyle jest potrzebne, bo to że ktoś kocha muzykę nie znaczy że musi mieć pełnowymiarowe stereo.
Marki do przeglądnięcia - np. YAMAHA, PIONEER, DENON, TEAC - w sumie nic odkrywczego ale maja modele które zmieszczą się w budżecie, są czarne, funkcjonalne i powinny zapewnić jako tako poprawne brzmienie, przy założeniu, że jak wspomniałem faktycznie potrzebujecie pełnowymiarowego zestawu. Może sprawę załatwił by zestaw nimi w rodzaju Pianocrafta czy podobnego zestawu od innej firmy których jest na pęczki.

Mam znajomego który jest 100% melomanem (non stop łazi na koncerty, organy w kościołach, muzyka kameralna, filharmonia - te klimaty) ale koncertów transmitowanych w PR2 słucha na monofonicznym radiomagnetofonie za 100 zł albo na głośniczkach od komputera - i tyle mu wystarcza choć muzyka jest podstawową forma sztuki jaką chłonie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 14:05 #418267

Patrick napisał: Bardzo proszę www.cocktailaudio.pl/X30.html
Znam bo mam :)
Oczywiście zaraz pojawi się "ekspert" robin102 i powie Ci co jest lepsze... :evil:

Dla żon rewelacyjny sprzęt i dla jednej żony też :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 15:22 #418269

Skłaniam się do zrezygnowania z zakupu gramofonu - to element, bez którego moja żonka na pewno na razie się obejdzie (wiem, że by chciała, ale obecnie nie ma jeszcze winyli, więc ze startem "czarnej kolekcji" możne poczekać rok czy dwa). Priorytetem będzie za to możliwość podpięcia komputera i do zestawu Hi Fi, bo gros muzyki mamy na dyskach. Co jest do tego potrzebne? Jakieś specjalne wyposażenie? Czy ten sprzęt, który przewijał się w Waszych sugestiach, daje taką możliwość?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 19:38 #418272

robin102 napisał:

Patrick napisał: Bardzo proszę www.cocktailaudio.pl/X30.html
Znam bo mam :)
Oczywiście zaraz pojawi się "ekspert" robin102 i powie Ci co jest lepsze... :evil:

Dla żon rewelacyjny sprzęt i dla jednej żony też :D


Idę o zakład na dużą kasę że w ślepym teście straciłbyś rezon , którym teraz nadrabiasz wszelkie braki w tematyce audio... B)

Pozdrawiam i życzę Ci żeby Twoja pustka do końca była przepełniona dobrym samopoczuciem bo zderzenie z rzeczywistością może być bolesne :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 20:23 #418274

Aquos napisał: ...Co jest do tego potrzebne? Jakieś specjalne wyposażenie? Czy ten sprzęt, który przewijał się w Waszych sugestiach, daje taką możliwość?


Potrzebny jest przetwornik cyfrowo-analogowy tzw. DAC. Są wzmacniacze zintegrowane , które mają takowy wbudowany natomiast z ich jakością bywa bardzo różnie. Np. jeden z najlepszych na rynku wzmacniaczy cyfrowych Calyx CTI ma na swoim pokładzie beznadziejny DAC a nie kosztuje mało...
Najtańszy sensowny o którym tylko słyszałem to ten => www.ifiaudio.pl/products-page/micro/idac/ ale to już spory kawałek twojego budżetu.

Oczywiście możesz brać na poważnie kocopoły generowane przez kolegę robin 102 na temat urządzenia o którym wspomniałem na początku z tym że warto pamiętać że ów "ekspert" nawet w jego pobliżu nie stał więc opowieści na temat Coctail Audio w jego wykonaniu są tak wiarygodne jak diagnoza medyczna cyganki z parkingu pod hipermarketem... B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 21:17 #418283


Patryk
A ja ciebie nie pozdrawiam bo jestem na ciebie obrażony za zwyczajnie chamskie zachowanie nie godne tego zacnego forum. Nie pisz do mnie nie wysyłaj smsów . No chyba że mnie publicznie przeprosisz co by się należało zrobić jeśli masz jaja.
ps.
Aaaaaaaaaaaaaa i za bardzo mnie nie interesuje czy ci się wydaje że mnie obraziłeś czy nie i raczej bez odbioru z mojej strony chyba że znów mnie będziesz obrażać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102
Ostatnia edycja: przez robin102.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 22:56 #418290

Patrick napisał: [quote="Aquos" post=418269
Najtańszy sensowny o którym tylko słyszałem to ten => www.ifiaudio.pl/products-page/micro/idac/ ale to już spory kawałek twojego budżetu.
... B)

może być też iFi nano iDSD.. Kozt 800pln a gra całkiem ładnie :)

U mnie wygląda to tak...to małe srebrne :)
www.hi-fi.com.pl/media/kunena/attachments/4637/komp.jpg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator