HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 23:39 #418292

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

alias27 napisał:

Patrick napisał: [quote="Aquos" post=418269
Najtańszy sensowny o którym tylko słyszałem to ten => www.ifiaudio.pl/products-page/micro/idac/ ale to już spory kawałek twojego budżetu.
... B)

może być też iFi nano iDSD.. Kozt 800pln a gra całkiem ładnie :)
U mnie wygląda to tak...to małe srebrne :)
www.hi-fi.com.pl/media/kunena/attachments/4637/komp.jpg


A miałeś moze okazję słuchać nostromo 4 ? Bo moze coś takiego by wystarczyło ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/28 23:46 #418293

Na początek może być wzmacniacz Mitchell-johnson-sap201v-p
blueaudio.pl/mitchell-johnson-sap201v-p-4178.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/29 11:00 #418297

robin102 napisał:
Patryk
A ja ciebie nie pozdrawiam bo jestem na ciebie obrażony za zwyczajnie chamskie zachowanie nie godne tego zacnego forum. Nie pisz do mnie nie wysyłaj smsów . No chyba że mnie publicznie przeprosisz co by się należało zrobić jeśli masz jaja.
ps.
Aaaaaaaaaaaaaa i za bardzo mnie nie interesuje czy ci się wydaje że mnie obraziłeś czy nie i raczej bez odbioru z mojej strony chyba że znów mnie będziesz obrażać.


Jeśli ktoś kogoś powinien przeprosić to tą osobą jesteś ty a przeprosić powinieneś wszystkich ,których glupotami jakie wypisujesz wprowadziles w błąd i naraziles na straty zwiuazane z wydawaniem ich pieniędzy na twoje "fachowe" porady ,które ci ludzie mogli wziąć za dobrą monetę.

Czy się na mnie w związku z tym obraziles średnio mnie interesuje...

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/29 13:28 #418301

Czy Yamaha R-N500 + CD-S 300 to byłaby dobra dla mnie opcja? Uzyskałbym to, o co mi chodzi?

Bardzo podoba mi się Marantz, ale jest trochę drogi... Czy PM5005 byłby wystarczający do moich potrzeb i oczekiwań, czy jednak powinien to być PM6005? Analogiczne wątpliwości mam odnośnie odtwarzacza CD - czy potrzebuję 6005, czy też wystarczy 5005? Przeglądałem ich specyfikacje, ale nie umiem z tego wywnioskować nic konkretnego :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/29 23:19 #418317

W zasadzie tak, Yamaszka powinna wystarczyć, do tego jak już pisali inni DAC, kolumny i masz gotowy system, poprawnie złożony i funkcjonalny. Brzmienie będzie w główniej mierze zależało od kolumn, ich ustawienia i akustyki pokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/30 08:35 #418321

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Osobiście wolałbym NADa - zanim zdecydujesz - idź posłuchać - to podstawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/30 09:08 #418322

Aquos napisał: Czy Yamaha R-N500 + CD-S 300 to byłaby dobra dla mnie opcja? Uzyskałbym to, o co mi chodzi?
Bardzo podoba mi się Marantz, ale jest trochę drogi... Czy PM5005 byłby wystarczający do moich potrzeb i oczekiwań, czy jednak powinien to być PM6005? Analogiczne wątpliwości mam odnośnie odtwarzacza CD - czy potrzebuję 6005, czy też wystarczy 5005? Przeglądałem ich specyfikacje, ale nie umiem z tego wywnioskować nic konkretnego :(


To bardzo istotna informacja => być może po raz kolejny to wygląd ma decydować o zakupie. Moim zdaniem z taką sytuacją mamy do czynienia. Zainteresowany słowem nie wspominał o aspektach brzmieniowych natomiast bardzo skrupulatnie określił kwestie funkcjonalności oraz to jakie elementy mają zaktywizowac estetycznie pomieszczenie w którym będzie się znajdował. Gramofon to już wisienka na torcie => nawet w telewizji dla bezrobotnych w stylu pytanie na śniadanie lub kawa czy herbata temat winylu jest na topie wiec gramofon w domu na czasie być musi...

Moja rada jest taka , kup , heh , "żonie" jakikolwiek sprzęt audio , który będzie się jej najbardziej podobał i zmieści się w założonym budżecie oraz funkcjonalnosciach. O jakość odtwarzanego dźwięku się nie martw gwarantuje że jeśli dwa pierwsze założenia będą spełnione dźwięk będzie porywajaco fantastyczny...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/30 11:27 #418326

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Patrick napisał: To bardzo istotna informacja => być może po raz kolejny to wygląd ma decydować o zakupie. Moim zdaniem z taką sytuacją mamy do czynienia. Zainteresowany słowem nie wspominał o aspektach brzmieniowych natomiast bardzo skrupulatnie określił kwestie funkcjonalności oraz to jakie elementy mają zaktywizowac estetycznie pomieszczenie w którym będzie się znajdował.


Być może, ale nie wykluczone jest że po prostu zna to co jest najpopularniejsze. Kojarzy nazwy i to przegląda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/30 12:02 #418327

Patricku, nie rozumiem skąd ten uszczypliwy ton i lekka złośliwość. Czymś Cię uraziłem? Być może dla wyrobionego audiofila, stwierdzenia, że jakiś sprzęt (w tym wypadku Marantz) ma atrakcyjny design, są żałosne, poniżej godności i stanowią grzech wobec uznanych zasad. Być może... Ale ja całkiem szczerze, już "na dzień dobry", przyznałem, że jestem zupełnym laikiem. Nie umiem opisywać brzmienia tak, jak czynią to fachowcy. Co więcej, gdy czytam w recenzjach o koherencji, dynamice, szybkości, separacji i innych cechach dźwięku, to niewiele rozumiem z tych (często wręcz poetyckich) opisów. Po prostu nie mam w tych kwestiach żadnej wiedzy, ani doświadczenia. Wiem natomiast jaka muzyka będzie najczęściej odtwarzana na sprzęcie, który pragnę kupić i wiem także, że zestaw ma nie tylko brzmieć dobrze, ale i dobrze wyglądać, choćby to oznaczało, że jestem snobem i parweniuszem. Opisałem więc moje potrzeby tak, jak umiałem, starając się przedstawić problem możliwie najlepiej w ramach moich skromnych możliwości.

Marantz mi się podoba. Wiem również, że to całkiem szacowna marka (choć może i to jest jedynie naiwnym odzwierciedleniem wizerunku budowanego przez marketingowców). O jego brzmieniu nie umiem jeszcze powiedzieć nic konkretnego. Co z tego wynika? Że jeden z parametrów definiujących moje wymagania jest spełniony, warto zatem (moim rażąco niefachowym zdaniem) przyjrzeć mu się bliżej i dowiedzieć się, czy przystaje także do innych oczekiwań?

Oczywiście masz absolutną rację, że przed ostateczną decyzją o zakupie, sprzętu trzeba posłuchać. Nawet dla mnie podstawową funkcją zestawu ma być "granie muzyki", a nie ozdabianie wnętrza gadżetami "na czasie" (jak to zgrabnie ująłeś). Być może ponownie popełniam jakiś pogardy godny błąd, ale uważam, że dobrze jest zacząć od przygotowania sobie listy sprzętu, którego chce się posłuchać.

Nie całkiem potrafię sobie wytłumaczyć Twoją reakcję. Jeśli irytują Cię tacy lamerzy jak, ja (a naprawdę rozumiem, że tak może być i piszę to bez cienia złośliwości), to po prostu ignoruj nasze pytania. A jeśli chcesz podzielić się z nami swoją, niewątpliwie dużą, wiedzą, to chyba po to, by nam pomóc, a nie w celu wykazania swojej wyższości (bo ta przecież jest oczywista, by nie powiedzieć, że aksjomatyczna). Wdzięczny jestem, że zechciałeś poświęcić dla mnie swój czas i uwagę, ale czy naprawdę zasłużyłem sobie na utarcie nosa?

Wybacz te wynurzenia, ale czułem, że muszę wylać z siebie te przemyślenia. Może po prostu obaj mieliśmy gorszy dzień...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/08/30 22:02 #418334

Kurcze , nie bardzo rozumiem...
Cóż , chyba faktycznie głupi cham ze mnie :blush: / :(
Pierwszy mój wpis potraktowałem cię bardzo poważnie , bez odzewu na marginesie ale rybka.
Poczekalem na rozwój sytuacji i....znów potraktowałem poważnie , tym razem szanowany kolega poczuł się urażony :side:
Z jednym się w tym kontekście muszę zgodzić => faktycznie z powstańcami lepiej żebym się nie integrowal bo żadna ze stron w zdecydowanej większości wypadków zadowolona nie jest.
Z drugiej strony może warto dla tych niewielu....
Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru co by to miało w tym wypadku nie znaczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/09/01 00:00 #418356

Patrick napisał: wprowadziles w błąd i naraziles na straty zwiuazane z wydawaniem ich pieniędzy .

Hola hola chyba się trochę zapędziłeś w tym rajdzie bufonady i braku dobrych manier. Jak chodzi o kasę to żarty się kończą. Nie rzucaj oszczerczych słów niczym nie potwierdzonych. Z dorosłym człowiekiem mam tu wątpliwą przyjemność czy z dzieckiem w szelkach z gilem pod nosem które się obraziło jak ktoś na jego zabawkę powiedział że jest beeeeeeee i feeeeee bo Patryk przecież taką ma i wszyscy mieć też taką powinni bo jest najlepsza. Na inną nie zasługują nawet swoimi pieniędzmi. Jak już wspominasz o kasie to może tobie producent płaci za wciskanie tego wszystkograja po forach każdemu na dzień dobry jak się ośmieli zapytać o sprzęt dla siebie. Tak z góry wszystkich lecisz że se nie zasłużyli na rozrośnięte wieloelementowe systemy audio i muszą zawsze zaczynać od czarnej skrzynki komputerowej z kolorowym wyświetlaczem do mamienia oczu a potem zarzuty że ktoś coś chce kupić co mu się podoba i miło gra. Normalnie przestępstwo jakieś ktoś chce popełnić a ty ratujesz kogosia wciskając cud wynalazek. Wciskaj wciskaj tylko nie mieszaj już mojej osoby w swoich bałwochwalczych wypowiedziach. Sprzedawaj bez oporu i zerkania czy ktoś ma inną opinie czy nie i wyrośnij ze smarkaterii która identyfikuje się z 7 kg żelastwa i dała by się za to pokroić. Drama po prostu Drama :( a wszystko to na tak zacnym forum :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102
Ostatnia edycja: przez robin102.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/09/01 08:34 #418358

Patricku, nigdzie nie zarzuciłem Ci ani chamstwa, ani głupoty (a nawet podkreślałem, że szanuję i doceniam Twoją wiedzę). Napisałem jedynie, że w moim odczuci nieco niesprawiedliwie i niepotrzebnie stałeś się wobec mnie zgryźliwy.

To nieprawda, że pierwszy Twój post pozostawiłem bez odzewu. Zerknij na przebieg dyskusji a łatwo zauważysz, że napisałem, iż to interesująca alternatywa, ale rozmija się z moimi preferencjami.

To tak w celu wyjaśnienia, a nie w charakterze ataku, więc jeśli pozwolisz na tym zakończmy słowne przepychanki, bo do niczego one nie prowadzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos
Ostatnia edycja: przez Aquos.

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/09/14 22:18 #418546

Witam, po przerwie! Reżim budżetowy niestety nie dał się utrzymać i czeka mnie większy wydatek, niż to planowałem.

Jeśli chodzi o elektronikę, to najprawdopodobniej zdecyduję się na zestaw Denona: PMA-720AE + DNP-720AE+ DCD520. Alternatywą, która mnie nadal kusi (choć jest droższa) jest Marantz złożony z komponentów AV: NR1605 + UD5007. Na 99,9% wybiorę między tymi opcjami.

Mam jednak wątpliwości co do kolumn. Dwie najpoważniej rozważane opcje to Monitor Audio BX5 i Dali Zensor 5. W grę wchodzą jeszcze Mission MX-5 oraz Wharfedale Diamond 10.6. Problemem są bardzo ograniczone możliwości zorganizowania odsłuchu (Szczecin okazał się być zupełną dziurą pod tym względem). Gorąco proszę Was o poradę, które z tych kolumn powinny najlepiej pasować do wymienionych powyżej zestawów elektroniki. Chciałbym zawęzić wybór do 1-2 opcji, u wtedy poszukać możłiwości posłuchania przed ostateczną decyzją i zakupem.

Będę wdzięczy za szybkie odpowiedzi, bo czasu do urodzin żony coraz mniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/09/15 12:05 #418555

A ten sprzęt to ma być taki osobisty dla Pani Żony czy też będziesz słuchał a może obok będzie drugi Twój ?
Z tych kolumn co wymieniłeś słuchałem Wharfedale Diamond 10.6. No grają grają trochę :) u ...py nie urywało jak z Danonem będą grać ? musisz sam sprawdzić. ja słuchałem z NADem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102

Pomocy! Jak dobrać sprzęt dla żony? (ok. 5 000 zł) 2014/09/15 18:49 #418557

Piszę o "sprzęcie żony", bo to ma być prezent, a poza tym to ona jest zagorzałą miłośniczką muzyki (ja jedynie słucham, ale to nie jest moja pasja).
Zdecydowałem się na elektronikę Denona. Jeślì mocno napnę budżet, może uda mi się kupić Monitor Audio BX6 zamiast BX5. Warto się wysilić? To będzie dobry wybór?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam!
Aquos
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator