HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/24 18:34 #419364

Jak walczyć z drganiami i od izolować sprzęt od podłoża. I oto znalazłem rozwiązanie. Wystarczy dętka małych rozmiarów i ładna deska do krojenia, tu mamy z kawałków bambusa.





Proste? Oczywiście, bo proste rzeczy najtrudniej wymyślić.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/24 18:42 #419365

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

donmichu napisał: Jak walczyć z drganiami i od izolować sprzęt od podłoża. I oto znalazłem rozwiązanie. Wystarczy dętka małych rozmiarów i ładna deska do krojenia, tu mamy z kawałków bambusa.



Proste? Oczywiście, bo proste rzeczy najtrudniej wymyślić.




Teraz tylko mosiężna polerowana tabliczka z odpowiednio DUMNYM LOGO + cena 18599 $ i mamy HE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/24 18:54 #419366

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
jakiś test by sie jeszcze przydał ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/24 19:20 #419368

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/24 21:23 #419373

RCI-3H ??? :blink:
A w skrytce szufelka "piochu zeszkłem" ??? :blink:

Jak mam wyrazić poziom rozbawienia pomnożony przez zdziwienie :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/24 22:52 #419375

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: (...)
Jak mam wyrazić poziom rozbawienia pomnożony przez zdziwienie :S


O! to jest problem techniczny
> Dot! Brakuje takiej "buźki" i paru podobnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/29 20:49 #419467

Zastanawiam się, czy takie podstawki pod kabelki zamienić izolatorem EH 24?

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/31 22:06 #419497

Jednak ktoś wziął do serca mój "temat". Oto dowód, że podszedł do niego całkiem poważnie.







Nie dość, że podstawki pod przewody samoróbki, to jeszcze przewody po ścianie pociągnięte :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez donmichu.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/31 23:05 #419499

No i teraz to się dopiero druty telepią, pomijając to, że całokształt wygląda jak "idź stąd". Ciekawe jak się odkurza taki rozpiździaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/11/01 06:27 #419500

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jakby jakieś wielkie pająki rozlazły się miedzy tymi pudełkami, brrrr wstrząsający widok :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/11/01 08:43 #419502

Nie lepiej poprowadzić kabelki przy ścianach osłaniając je listwami z materiału akustycznego? Bo wiecie, takie podstawki pod kable to straszna ch**nia. Potknąć się można i niezbyt się to to prezentuje.. Poza tym niektóre zwierzaki domowe lubią przegryzać kable a taka podstawka im to tylko ułatwia. Już nie wspominając o tym że sprzątanie a zwłaszcza zamiatanie i mycie podłogi staje się problematyczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/11/02 04:17 #419517

mkapinski napisał: Nie lepiej poprowadzić kabelki przy ścianach osłaniając je listwami z materiału akustycznego? Bo wiecie, takie podstawki pod kable to straszna ch**nia. Potknąć się można i niezbyt się to to prezentuje.. Poza tym niektóre zwierzaki domowe lubią przegryzać kable a taka podstawka im to tylko ułatwia. Już nie wspominając o tym że sprzątanie a zwłaszcza zamiatanie i mycie podłogi staje się problematyczne.

Nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie w ogóle trzymają swoje drogocenne klamoty na gołej podłodze, przecież stać ich na odpowiedni mebel :dry: Ergonomia zerowa, a do tego zmarnowana przestrzeń mieszkalna, bo przecież nad tym już niczego się nie postawi.
Myślę, że elektronika powinna stać naprawdę wysoko, tak żeby nie trzeba było się w ogóle schylać, stojąc przy niej. Odpowiednio dobrane na długość kable będą niedostępne dla podgryzaczy, a pod spodem będzie jeszcze kupa miejsca. Oczywiście nie chodzi o jakąś standardową meblościankę, tylko specjalnie zbudowaną do tego celu platformę, na której można spokojnie postawić kilka 30-kg klamotów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/11/02 08:19 #419518

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Widać co-poniektóre osobniki naoglądawszy się fotek w sieci ...

... próbują naśladować samce alfa z tego stadka



ale ale, chyba nie do końca dałem trafny przykład - jakież tam sieciówki? Jaką listwę widać?! No i w ogóle bez podstawek pod kable...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/11/02 08:32 #419519

donmichu napisał: Zastanawiam się, czy takie podstawki pod kabelki zamienić izolatorem EH 24?


Te ceramiczne cosie mi się podobają od dłuższego czasu , znajomy z Wałbrzycha , który jak mówią nowopolscy " nabył droga kupna" B) / :evil: takowe również ze względów wyłącznie estetycznych zaraził mnie nimi :blush:
Gdyby nie debilna , niczym nie uzasadniona cena to bym takie w domu postawił na podłodze , może wśród audiofilnych bym jakiś plusik załapał :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/11/02 08:37 #419521

donmichu napisał: Jednak ktoś wziął do serca mój "temat". Oto dowód, że podszedł do niego całkiem poważnie.




Nie dość, że podstawki pod przewody samoróbki, to jeszcze przewody po ścianie pociągnięte :)


Audiofilia w krystalicznej postaci...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator