HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/01 12:18 #418882

John 1.5 V napisał: Kryształ górski ? Aerożel ?
Nie, to zwyczajna pleksa, ale na pewno ma magiczne właściwości, na pewno.

Eeee , no to dupa...
Jak to zwykła pleksa to u Wulkana nie ma szans bo brzmienie byłoby "plastikowe" (!) natomiast ciekawe czy w kontekście wysokości dyskutowanej przy okazji zmywaków kuchennych usytuowanie dźwięku na osi X byłaby OK B) / :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/01 12:36 #418883

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Same kabelki za to wyglądają przecudnie, pięknie wypolerowane widać w środku drutki, elektrony mają komforcik, na pewno i dźwięki są gładziutkie.
Bajdełej - gdzieś (jak to gdzieś?! - na AS najpewniej) wyczytałem o olejowych (!) izolacjach - tak zatopione druciki, to dopiero dają gładkie, oleiste brzmienie!
A bajdełej2 - czy te ostatnie nie przypominają wulkanowych B.? Może to podróbka B. lub na odwrót?
Oraz moja nieustanna wątpliwość - sieciówki B. jak pamiętamy wyglądają identycznie, ja się więc pytam, czy w nich jest podwójna*** izolacja? Bo jakoś jej nie widać, czyżby była ona podwójnie prześwit-ywująca?

***- przypominam - kale zasilające 230V - muszą spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa, z "prundem" nie ma żartów...oprócz tych, którymi raczą się audiofilni nawzajem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/01 14:10 #418884

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
A se ztroluje we w tym wątku, bo leżom właśnieswobodnie ----> oto moja profanacja:





B)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/01 14:17 #418885

Uuuuuuuuuuuuuuuu... , kiepściutko (!) => i Ty się dziwisz że u Ciebie kabli w systemie nie słychać :woohoo: / B) / :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/01 14:25 #418886

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Noooo, nie słychać, ni chu chu. :unsure:
Robiłem kiedyś experiment i jedna została na tym a drugą połączyłem zwykłym miedziakiem (ok. 15 zeta /m), którego kawałek mi został (Atmos Air coś tam) - przez kilka tygodni (bo zapomniałem "odmienić" :blush: ) grało to tak sobie - żadnych, słownie żadnych "zmian" w odbiorze kanał prawy-lewy nie zarejestrowałem :pinch:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/05 20:23 #418974

Może kolega Iro wytłumaczy mi/nam co to jest i po co to coś jest podłączone?



Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/13 13:13 #419069

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Bladego pojęcia nie mam...znowu jakieś wirtualne masy?

a tam, jakieś nowe czary mary, za to jak to "gra" - pewnie są tacy co słyszą ...i już ...ale nie będą nikomu nic udowadniać!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/19 14:49 #419230

Dzięki Iro.

Wracam do tematu. Dziś mam do przedstawienia podstawki/stopki (bo na pewno nie kolce) pod sprzęt. Firma MARIGO LABS ma w ofercie trzy modele podstawek, ja skoncentruje się na najdroższym top produkcie F7 Extreme. Cena za 3 sztuki wynosi 1.499,00 $.





Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/19 20:47 #419243

Co ja z tyłu patrze???

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/19 21:52 #419248

Widać że racjonalizm jest pewnym ludziom obcy - przecież widać jak byk, że wystarczyłyby po dwie na stronę. Koszty o połowę mniejsze a "efekt brzmieniowy" ten sam.
Chyba że tu nie chodzi o to żeby kabel podnieść ale o to żeby go podeprzeć odpowiednią ilością ? :dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/22 19:46 #419323

Kto mówi o odpowiedniej ilość podstawek?



Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/22 21:17 #419324

John 1.5 V napisał: Widać że racjonalizm jest pewnym ludziom obcy - przecież widać jak byk, że wystarczyłyby po dwie na stronę. Koszty o połowę mniejsze a "efekt brzmieniowy" ten sam.
Chyba że tu nie chodzi o to żeby kabel podnieść ale o to żeby go podeprzeć odpowiednią ilością ? :dry:


Też nie rozumiem, ale może kolega Wulkan by się wypowiedział.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Re:Re: Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/23 19:17 #419340

Tak to bywa jak sie kupujeza długie kable.
Imo pomiędzy podkładkami powinno być nie więcej niż pół metra i nie mniej niż 30 cm (stopa).
Czytałem ostatnio zalecenia dla podwieszanych kabli i tam było co stopę. Zamiast z kablami na około to do góry i ponad podwieszanym syfitem, dziwne nie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re: Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/23 19:41 #419344

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
...jak to życzą a-filowi?
Stopy powietrza pod kablem!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/10/24 13:49 #419356

No to kontynuując wątek. Na dziś przygotowałem ładne podstawki. Producentem jest Acoustic Revive, a produkt to Cabel Insulater RCI-3H.

Całość wykonana jest z mahoniowego drzewa.







Ciekawostką jest wydrążony otwór, który został wypełniony mieszanką. Mieszanka została opisana jako kawałki kwarcu, turmalinu i proszku (?).



Oczywiście podstawki znalazły zastosowanie w systemie stereo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez donmichu.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator