HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/16 17:31 #418577

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
chodzi o :
www.q21.pl/audiolab-8200-mb.html

i BALTLABa

To szalenie hipotetyczne rozważania ale gdyby ktoś miał styczność z obydwoma produktami, to byłoby miło posłuchać wrażeń

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/16 20:42 #418583

Z którym Baltlabem? Endo2? Przydałoby się jakieś pre do audiolaba. W sumie ciężko porównywać monosy bez pre z integrą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/16 21:07 #418585

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Moja wina - nie napisałem co z resztą systemu.
Jako pre chciałbym ewentualnie użyć audiolaba 8200A (bo o ile się orientuję można taki manewr wykonać)

A co do BALTLABA - wydaje mi się że na endo 2 to raczej nie będzie mnie stać, myślę że endo 1 raczej wchodzi w grę.

Chyba ze używane endo 2 co jest bardzo mało prawdopodobne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/16 22:42 #418591

Nie wiem za jaka kwotę możesz mieć parę 8200M , zakładając cenę katalogowa to mamy 8500 zł za parę , bez Pre.
Mając za sobą juz troche praktyki w dzielonych amplifikacjach z różnych zakresów cenowych moja opinia jest taka że jeśli w torze audio nie mamy do czynienia z analogowymi źródłami wówczas najlepszy przedwzmacniacz to...jego BRAK.
W związku z tym jeśli w Twoim torze jako źródła będą wyłącznie urządzenia cyfrowe najlepszym znanym mi rozwiązaniem jest DAC z regulacją głośności. Warto tez pamiętać że dobre pre też kosztuje a to w 8200A jest takim partnerem do tych monobloków jak gumofilce do garnituru...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 00:33 #418593

porównanie piękne....dawno mnie tu nie było :)))) :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 05:05 #418595

osobiście uważam, że w przedziale cenowym (do 10 kzł) nie warto inwestować wę wzmak dzielony (nowy).....lepiej zainwestować w używaną integrę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 05:05 #418596

alias27 napisał: porównanie piękne....dawno mnie tu nie było :)))) :evil:

:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 08:37 #418598

Patrick napisał: Nie wiem za jaka kwotę możesz mieć parę 8200M , zakładając cenę katalogowa to mamy 8500 zł za parę , bez Pre...


Umęczony byłem i nie dokończyłem myśli , chciałem napisać powyżej że w podobnej , niższej cenie można kupić integrę , która jakością oferowanego dźwięku oraz walorami stricte technicznymi zostawi w tyle te monobloki oraz alternatywny wzmacniacz Baltlab'a... =>
www.4hifi.pl/audio-gd-master-10_4048.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 09:32 #418599

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
www.4hifi.pl/audio-gd-master-10_4048.html

No no, jak się czyta opis technologii - toż to "prawie ASR", gdybyż jeszcze ten zasilacz był wywalony osobno...

Szkoda, że impedancja wejściowa - typowo wielka - 47kOm - to pozwala wprawdzie "zgrać" z nim każde źródło, ale też pozwala na pole do popisu kabelkom IC, tyle że to od lat taka moda i pewnie "wymóg" lobby kablarskiego.
Szkoda też, że nie podali jaką wartość ma wsp. DF - jeden z ważniejszych parametrów amplifikacji, jakże często ukrywany (wstydliwie?) przez producentów.

Ale jednak w tej cenie NOWY taki sprzęcik - wygląda na to (zakładając bezawaryjność), że rywali jakoś nie widać.
Zaciekawiony bardzo, chętnie bym go posłuchał, oczywiście we własnym systemie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 10:30 #418600

Klamoty Audio Gd z górnej części oferty są zadrą w dupie parahajendowych producentów zarówno w kontekście oferowanego dźwięku jak i jakości projektu oraz wykonania sprzętu. Chińczycy już od dawna przestali mieć kompleksy. Ameryka to w dalszym ciągu potęga technologiczna ale... Chińczycy za parę lat ich spokojnie dogonią albo po prostu kupią bo to obecnie najsilniejsza gospodarka na świecie. Ludzie z głową pełna wiedzy i pomysłów są trochę jak dziwki => idą tam gdzie lepiej ich wiedza zostanie wyceniona. Do tej pory takim edenem były właśnie USA ale ich potęga to już od dawna mit podtrzymywany jeszcze sztucznie przez zarząd USA w Jerozolimie do celów polityczno marketingowych. Wystarczy informacja ile z długu publicznego USA jest w rękach Chin B)
Dla mnie to że Audio Gd to chiński sprzęt nie jest niczym wstydliwym , obciach to sprzęt HE z hucznymi nazwami produkowany w Chinach i fakt ten utrzymywany za parawanem.
Wracając do amplifikacji Audio Gd to miałem przyjemność odsłuchać ich najpoważniejszych pozycji w ofercie => NIESTETY NIE ZA SPRAWĄ DYSTRYBUTORA NA POLSKĘ... B) / :side: i z całą odpowiedzialnością mogę je zarekomendować jako absolutnie godne polecenia dla każdego kto ceni sobie neutralny dźwięk i wie co to określenie oznacza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 10:39 #418601

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Ale to co podlinkowałeś , miałeś okazję słuchać?
Specyfikacja i budowa są imponujące

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 10:50 #418602

Miałem ta integrę w domu oraz równolegle Master 3 , który był podłączony do mojego Audio Gd NFB 7.32 .
Człowiek od krajowego dystrybutora twierdził w rozmowie telefonicznej że to jedno i to samo a nawet że regulacja głośności w Master 10 jest lepsza niż w NFB 7.32. Cóż , empira pokazała że układ Master 3 + NFB 7.32 jest zdecydowanie lepszy niż Master 3 + Master 1 a integrę pozostawia bardzo daleko z tyłu. Nie zmienia to postaci rzeczy że Master 10 to bardzo dobry wzmacniacz a w tej cenie można śmiało stwierdzić że wybitny.
Clou programu to Master 2... B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 11:25 #418603

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar
  • Gość
  • Gość
Tak nawiasem mówiąc to czytanie cen i parametrów i śledzenie opinii rzeczy wciąga w taką atmosferę chęci posiadania, tylko czego?, bo jak wiecie te monobloki dużej mocy ile w praktyce obsługują głośników nisko tonowych? i tak na prawdę takie głośniki to jest normalna moc n x głośników= n x (3--4)Waty mocy cieplnej. To jak to może normalnie grać tak wielką mocą? i co ma normalnie w taki sposób zasilać?
Jest technika która pozwala na wysoką jakość i w nagłośnieniu stosować ścianę, wile głośników i w sumie nie drożej jak te dużej mocy i drogie NIC kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 12:28 #418604

3pwramp napisał: Tak nawiasem mówiąc to czytanie cen i parametrów i śledzenie opinii rzeczy wciąga w taką atmosferę chęci posiadania, tylko czego?, bo jak wiecie te monobloki dużej mocy ile w praktyce obsługują głośników nisko tonowych? i tak na prawdę takie głośniki to jest normalna moc n x głośników= n x (3--4)Waty mocy cieplnej. To jak to może normalnie grać tak wielką mocą? i co ma normalnie w taki sposób zasilać?
Jest technika która pozwala na wysoką jakość i w nagłośnieniu stosować ścianę, wile głośników i w sumie nie drożej jak te dużej mocy i drogie NIC kolumny.

o co ci kaman? :)
może masz za "piękne" zdjęcie w awatarze :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TV.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 20:42 #418614

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Patrick...
napisz coś więcej

Czy jesteś w stanie powiedzieć "co" zyskam po przesiadce z 8200A ? W sensie brzmienia bo numerki/dane znam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator