HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 20:51 #418615

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar
  • Gość
  • Gość
TV, ja tylko piszę prawdę, że są inne normalne techniki wzmocnienia i bez chłodzenia cewek w głośnikach i bez robienia małych zniekształceń, w głośnikach sterowanych dużą mocą -nawet piszą w książkach głupoty, że głośniki mają małe zniekształcenia dopiero od paru wat mocy, a właśnie od paru wat mocy i więcej normalnie dostają duże zniekształcenia, czyli te złe audio techniki działają tylko na programach i normalnie te drogie rzeczy spalają się od razu jak nic i są niczym i kosztują.

Tylko ja mogłem podać tą normalną technikę i o tym piszę w temacie, alias27: Złote myśli kolegi 3pwramp' dział Stereo:

np. Ale 'alias27' zrobił wam prezent, tymi moimi projektami, a dlatego prezent, bo tranzystory przeznaczone do audio rzeczy należy je wykorzystać i brać z nich co mają najlepsze! i w taki sposób aby je separować i obciążać na klasycznych zasadach, o czym nikt pisze, dlatego te moje projekty są normalne i jakie by normalnie istniały od samego początku tranzystorowej techniki.

Czyli jest to nic takiego i normalna rzecz i tyle jest różnego śmiecia, co wcześniej było opracowane, chociaż nie patrząc na części to można klasycznie poprzerabiać inne wybrane schematy, ale po co skoro mają więcej tranzystorów.

ps.
zdjęcie w awatarze (na edycji) sam oszpeciłem, aby było bardziej normalne i na nikogo zwracało uwagi, bo w USA 1984rok nie matka wypowiadała mi hasło (w wieku 27lat) że znowu dzieckiem mnie w domu nie potrzebuje, bo sam wiedziałem jak się normalnie odmładzać, nawet to nie jeden raz zrobiła i w kościele wspominali o cudzie, ale hasła są na mnie na nie NASA osobę za mocne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/17 20:53 #418616

To tak jakbyś przesiadł się z Mercedesa klasy A na SLS'a...
Tutaj jest różnica kilku klas w każdym aspekcie , nie można tych wzmacniaczy porównać bo to dwa różne światy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/18 09:00 #418617

A bez metafor ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/18 11:52 #418619

OK , bez metafor... ;)

Odniosę się z Master-10 do rzeczonych Audiolab'ow 8200MB bo to z wymienionych jedyna realna konkurencja.
Baltlab pomimo swoich niezaprzeczalnym zaletom jest sporo z tyłu...
Audiolab A 8200 jest poza konkursem bo to nie liga o której mowa w żadnym aspekcie.

Wyjściowy parametr , który pozwala stawać tym urządzeniom w szranki to moc wyjściowa , która w obydwu wypadkach wynosi teoretycznie 250 W / 8Ohm. Dla czego teoretycznie => w przeciwieństwie , totalnym , do polskiego dystrybutora Francuzi bardzo poważnie podeszli do chińskiej marki i zlecili dokładne pomiary górnej półki oferty Audio Gd niezależnemu laboratorium i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Parametry podawane przez producenta to wartości tzw. referencyjne , gwarantowane , top znaczy że podane w metryczkach są gwarantowane i nie ma opcji żeby były słabsze (!)
W modelu Master-10 , który był testowany okazało się że urządzenia mają spory margines in plus i np. stosunek S/N to 120 dB a pasmo przenoszenia to 20Hz -20kHz w zakresie +/- 0,006 dB => daj Boże takiej liniowości parahajendom w cenie mieszkania :evil: Zmierzona moc tego wzmacniacza to 250 W / 8 Ohm , 500 W / 4 Ohm oraz stabilnie 1000 W / 2 Ohm...
Generalnie to już wystarczy żeby wybrać Chińczyka B)

Niestety Audiolab nie podaje wielu parametrów a te , które można porównać nie sa tak zachęcające.
Oczywiście wśród audiofilnych to żaden argument bo wiadomo :evil: liczy się dźwięk ale niestety jak pokazuje życie parametry bardzo często są zwiastunem tego czego można się spodziewać po odsłuchu. W przypadku Audio Gd taki schemat się potwierdza w 100%

Nie będę się rozwodził i podam tylko dwa przykłady w jakich słuchaliśmy tych klamotów =>

W moim domu sprzęt w całości był okablowany Supra Sword + LoRad + USB łączący Mac'a Mini z DAC NFB 7.32.
Kolumny to B&W Matrix 801 series 3 oraz gościnnie z Legnicy Sonus Faber Extrema.
Pokój 25m2 średnio umeblowany , wstępnie zaadaptowany akustycznie.
Brak audiofilnych pierdół audiovoodoo w systemie :evil:

Teraz o graniu => o ile w łatwym materiale na niskich i średnich poziomach głośności nie było przepaści poza neutralnością do bólu , która charakteryzuje się Master-10 to już Frankie Goes To Hollywood i Welcome to the Pleasuredome żarty się skończyły i...monobloki Audiolaba wywiesiły białą flagę. Tutaj deklarowane parametry Audio Dg dały o sobie znać => ogromna dynamika , super liniowa charakterystyka pozwalająca na kontrole i porządek w dżungli tego utworu oraz stabilność i nieograniczona moc integry...

Reasumując w firmowym zestawieniu (pre i odtwarzacz CD , takie posiada właściciel monobloków , które u mnie były ) + niewymagające kolumny ( w tym konkretnym zestawieniu B&W CM9) oraz...odbiorca Audiolaby to ciekawa propozycja , która jeśli wpasuje się w oczekiwania zainteresowanego przyniesie wiele miłych chwil spędzonych na słuchaniu.

Audio Gd jest tańsze , nie wymaga pre i pod każdym względem jest zdecydowanie lepsze. Jego jedyna "wada" to fakt że jest zaprojektowany i wyprodukowany w Chinach więc para audiofile nie zainteresują się tymi wyrobami poza tym kiepsko wyglądają w nowomodnych aranżacjach a'la prosektorium więc... B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/18 19:56 #418620

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
Dzisiaj nie mam za bardzo czasu ale jutro coś skrobnę jako były użytkownik monobloków
Audiolaba 8200MB .
Słuchałem też w swoim systemie Baltlaba Endo-2 ,co prawda nie w tym samym czasie,
różnica ok pół roku ale zdanie sobie wyrobiłem na ten temat.
Będzie to opinia praktyka a nie "teoretyków parametrowych" ,do bólu subiektywna ,
skażona "nalotem lampowym" bo niestety oprócz lampy nic innego mi się nie podoba :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/18 21:38 #418622

>>tadeo z przyjemnością poczytam..;-)

pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/19 08:46 #418628

Również czekam na wpis :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/19 09:14 #418629

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Bardzo jestem ciekaw jak z realizacją gwarancji jest w rzeczywistości...jak serwis.

Monobloki można wyrwać czasem nawet za 4- 5 tysięcy uzywane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/19 09:54 #418631

Fafniak napisał: Bardzo jestem ciekaw jak z realizacją gwarancji jest w rzeczywistości...jak serwis.


Mam juz klamoty Audio Gd od pewnego czasu , sporo moich znajomych również przesiadło się na sprzęt z Chin i...jakoś nikt z nas nie miał do tej pory okazji sprawdzić serwisu ;)

Fafniak napisał: ...Monobloki można wyrwać czasem nawet za 4- 5 tysięcy uzywane.


Dla mnie taka spora utrata na wartości przy średniej wyższej klasie sprzętu to pewien wskaźnik , nie najlepszy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/19 10:59 #418632

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
Właśnie za tyle kupiłem 2 w cenie 1 i jeszcze miały 3 miesiące gwarancji .
Cena katalogowa jest zdecydowanie "przesadzona" w stosunku do tego co prezentują chociaż
są w sumie niezłe ale w takim budżecie można "wyrwać" coś bardziej interesującego .

Ja je kupiłem do kina domowego do zasilania frontów we współpracy z Arcamem AVR-400(pre-out).
Było lepiej jak bezpośrednio z Arcama ,lepsze prowadzenie basu ,
jak by go było mniej ale był precyzyjniejszy ,szybszy i twardszy .
Jako fronty kolumny Harpia Amstaff Micro ,kabel głośnikowy Chord Odyssey-2,IC srebrne Duelund,
sieciówki Furutech 314Ag II .

Jako ,że posiadam Audiolaba M-DAC-a to postanowiłem wypróbować też tę konfigurację,
wykorzystując M-DAC-a jaki pre oraz połączenie po XLR-ach (Wireworld Gold Eclipse)
Nie miałem jeszcze wtedy zasilacza Tomanka ,który zmienił diametralnie moją ocenę M-DACa,
wcześniej nosiłem się z zamiarem jego sprzedaży.
Mam też kolumny Harpia Acoustics Marcus New więc te Audiolaby testowałem również w tej
konfiguracji ,zmieniłem kabel głośnikowy na Chord Odyssey- 4 ,żródło płyty CD z Oppo
na przemian z plikami ( w tym gęste),HD podpięty do Oppo i kompa .
No tutaj monobloki pokazały swoja klasę ,jedynie czego brakowało to trochę barwy i
dociążenia ale jak wspomniałem wyżej nie miałem jeszcze wtedy zasilacza Tomanka.
Może by i do dzisiaj te monobloki pracowały u mnie pod KD ale znajomy strasznie się
na nie napalił i odkupił je ode mnie ,ma odtwarzacz Audiolaba 8200 CDQ .
Myślał ,że u niego będzie tak samo dobrze ale ma pokój 13m2 i monitory Usher
S-520 ,inne okablowanie,jak dla mnie zdeklarowanego "lampowca" za mało barwy
i trochę za "sucho"
Szedłem jednak dalej tym tropem ,kupiłem końcówkę Xindaka P-AM ale moja przygoda
z nią też się niedawno zakończyła ,nie było żle ,powiem,że nawet subiektywnie lepiej
zwłaszcza dzięki synergii z Amstaffem ale dałem sobie już "spokój z tranzystorami".
Uważam ,że lampa ma zdecydowaną przewagę prawie w każdym aspekcie z tranzystorami
w klasie budżetowej oraz "średnim hi-fi" ,taka w jest w każdym razie moja
subiektywna opinia.

Na temat Baltlaba napiszę coś wieczorem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/09/19 11:19 #418633

Fafniak napisał: Bardzo jestem ciekaw jak z realizacją gwarancji jest w rzeczywistości...jak serwis.
.


Błyskawiczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2014/10/05 21:18 #418977

Iro napisał: www.4hifi.pl/audio-gd-master-10_4048.html
No no, jak się czyta opis technologii - toż to "prawie ASR", gdybyż jeszcze ten zasilacz był wywalony osobno...
Szkoda, że impedancja wejściowa - typowo wielka - 47kOm - to pozwala wprawdzie "zgrać" z nim każde źródło, ale też pozwala na pole do popisu kabelkom IC, tyle że to od lat taka moda i pewnie "wymóg" lobby kablarskiego.
Szkoda też, że nie podali jaką wartość ma wsp. DF - jeden z ważniejszych parametrów amplifikacji, jakże często ukrywany (wstydliwie?) przez producentów.
Ale jednak w tej cenie NOWY taki sprzęcik - wygląda na to (zakładając bezawaryjność), że rywali jakoś nie widać.
Zaciekawiony bardzo, chętnie bym go posłuchał, oczywiście we własnym systemie.

Iro, tak z ciekawości - czy możesz trochę dokładniej wyjaśnić wpływ powyższych parametrów? W przypadku DF, co da wartość, np. 1000

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monobloki audiolab 8200 MB vs BALTLAB 2017/09/28 16:38 #439461

gdzie mozna przeczytac/zobaczyc ten test Master 10 we Francuskim laboratorium prosze?
nigdzie nie moge znalezc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator