HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

ShengYa CD 3.5 2013/06/08 15:02 #409048

Czy ktoś z Was słyszal jak gra ten odtwarzacz?
www.positive-feedback.com/Issue56/shengya.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27. Powód: pisownia

ShengYa CD 3.5 2013/06/08 18:02 #409053

No chyba nie ma szans na jakieś opinie na temat odtwarzacza. Trudno kupię w "ciemno" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 00:08 #409077

Juz chociażby za lampki w torze bym go nie kupił...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 00:15 #409078

Ale można je wyłączyć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 10:56 #409082

Umówiłem się na wypożyczenie za kaucją :cheer: . Ciekawość jest zbyt silna, a poza jedną opinią nic w necie nie mogę znaleźć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 12:41 #409085

Od niedawna jestem na tym forum i ciekawa sprawa bo ja akurat slyszalem ten odtwarzacz. Co prawda nie we wlasnym systemie ale u znajomego ktory mial ten CD wowczas podlaczony do calkiem niezlego klocka - o ile sie nie myle Mcintosha. Nie pamietam kolumn :( Byle pierdziawki jednak to nie byly.

Ogolnie brzmienie calosci robilo wrazenie. Przestrzen, detale i muzykalnosc super. CD mial od poczatku ustawiony na wyjscie lampowe bo faktycznie gralo to lepiej. Nie wiem dlaczego Patrick tak stanowczo neguje lampy w odtwarzaczach ale w przypadku tego modelu sprawdzalo sie to rozwiazanie bardzo dobrze. Oczywiscie kwestia gustu i upodoban. Testowalismy to wowczas z CDkiem Creek Destiny i CA 850C. Chinczyk zdemolowal Europe :)

Jezeli masz mozliwosc wypozyczenia tego odtwarzacza to polecam bo nie jest to przecietna konstrukcja. Co wazne wykonanie tego klocka tez jest bardzo dobre - na dobra sprawe nie odbiega niczym od europejskiego hi-end'u ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 20:39 #409088

Szanowny Kolego , wszelkie "lampizacje" , lampucery i inne cuda w technice Vaccum Tube znajdują wielu zwolennikow poniewaz ich bardzo mocno zaznaczony charakter brzmienia jest błyskawicznie rozpoznawalny i inny od pozostalych na rynku urządzen dostepnych dla..."szerokiej rzeszy" odbiorców taki właśnie target CA ,Creek itp. Ktoś kto ma do czynienia z naprawde dobrej klasy odtwarzaczem CD i wymaga neutralnosci nawet nie spojrzy na owe lapowe parahajendy właśnie ze względu na ich charakter. Ktoś kto słucha 134 tak samo lub bardzo podobnie brzmiącego player'a i nagle uslyszy różnice , dużą różnice obojetnie dobra czy złą (na poczatku kazda jest dobra bo jest i jest duza ) , jest zachwycony i taki wynalazek przygarnie. Później...cóż najczesciej sprzedaje kolejnemu poszukiwaczowi za...1/3 ceny placac tym samym za nauke zdobyta empirycznie chociaz mozna czerpac z doswiadczen innych puki co za darmo B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 21:00 #409089

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
No tak - tyle ze komuś faktycznie może się to podobać
Może mu pasować do typu muzyki który słucha...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 22:33 #409094

Tak dla wyjaśnienia, to nie jestem zwolennikiem "lampowego brzmienia". Ten odtwarzacz ma przełącznik, który umożliwia słuchanie z wyjścia lampowego lub tranzystorowego. Wydaje mi się, że urządzenie jest na tyle solidnie wykonane, jak na tą klasę cenową, że warto je sprawdzić. Co do wyglądu to mi się podoba. wadą jest jak dla mnie toploader. Nie lubię tego rozwiązania z racji małej wygody użytkowania. Jedyną zaletą toploaderów jak dla mnie jest ich wygląd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 22:36 #409095

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
jak już posłuchasz to koniecznie opowiedz swoje wrażenia (opisz)
Mi tam lampa się podobała (piszę tak ogólnie)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 22:40 #409096

Fafniak napisał: jak już posłuchasz to koniecznie opowiedz swoje wrażenia (opisz)
Mi tam lampa się podobała (piszę tak ogólnie)


Będzie u mnie za jakieś 10 dni. Potem kilka dni wygrzewania i tydzień do dwóch mam na decyzję czy kupuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 23:13 #409097

Ja wlasnie lubie toploadery za dwie rzeczy. Po pierwsze eliminujemy mechanizm wysuwania szuflady, ktory potrafi niestety czasami szwankowac, a po drugie szybkosc takich czytnikow. Plyta w wiekszosci przypadkow czytana jest praktycznie natychmiastowo po wlozeniu krazka.
Sa tez niestety rodzynki jak CD Shanlinga gdzie plyta czesto gesto potrafila z CDka po prostu wyfrunac bo docisk byl bardzo slaby ;) W Shengu z tego co wiem zadnych niespodzianek nie bylo.
Fafniak generalnie ma racje kazdy ma inne gusta i upodobania. Ja jak pisalem rowniez bardzo lubie dzwiek odtwarzaczy lampowych. Wzmacniaczy juz nie koniecznie.
Napisz jak posluchasz - na mnie ten CD'ek pozostawil bardzo fajne wrazenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Musician.

ShengYa CD 3.5 2013/06/09 23:54 #409098

Oczywiście ze może się podobac i niech się podoba. Pisalem tylko o tym ze niestety pierwsze wrazenie odbierane jako pozytywne nie koniecznie sie takim okazuje po czasie kiedy emocje opadna... TOP LOADER to dobre rozwiazanie czego najlepszym dowodem jest fakt ze praktycznie wszystkie flagowce sa robione wlasnie w ten sposób.
Alias => dwa w jednym to praktycznie zawsze ani jedno dobre... :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

ShengYa CD 3.5 2013/06/11 20:55 #409150

Zrezygnowałem z Chińczyka. Mam inny pomysł zapewne szokujący dla większości Kolegów z tego forum.
Dalsza część w innym wątku jak kupię co nastąpi zapewne w najblizszą sobote.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27. Powód: uzupełnienie wiadomosci

ShengYa CD 3.5 2013/06/11 23:14 #409165

"Zaryzykuję" => rezygnujesz z odtwarzacza CD i będziesz słuchał plików...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator