HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zagadki muzyczne 2014/08/31 22:33 #418355

Adam Szulc napisał: ... Która słynna sportsmenka nadawała się najbardziej na żonę dla Zawinula? Ściślej, nadawałaby się ze względu na nazwisko, bo Joe zdecydowanie nie był w jej typie.


Tenisistka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2014/09/01 07:53 #418357

Martina

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2014/09/01 16:09 #418368

emboy napisał: Martina


Martina Navratilova, dodam by formalności stało się zadość.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2014/09/02 19:04 #418388

Teraz będzie trochę łatwiej, bo pozostanie tylko kombinowanie, a znajomość fizys zapomnianych* grup wokalnych już nie będzie konieczna.



Pozdrawiam

* zapomnianych ale swojego czasu mających jeden wielki hit

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2014/09/02 19:17 #418389

Adam Szulc napisał: ... Kto jest autorem tych słów:niekontrolowane wycia syntezatorów Skrzeka niczego nie burzą, a tym bardziej nie budują?


Mateusz Święcicki, skądinąd niegdyś mój ziomal z Żoliborza. Najbardziej znany chyba jako kompozytor Pod papugami, mniej znany jako jeden z ojców radiowej Trójki, a jeszcze mniej jako jeden z pionierów polskiego jazzu (zespół Pinokio). Przynajmniej według własnych słów.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2014/09/03 15:34 #418391

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Teraz będzie trochę łatwiej, bo pozostanie tylko kombinowanie, a znajomość fizys zapomnianych* grup wokalnych już nie będzie konieczna.


Pozdrawiam
* zapomnianych ale swojego czasu mających jeden wielki hit



Wcale nie taka zapomniana, choć to jedyny element rebusa***, który sprawił chwilową...hmm zadumę "że tak powiem" ****

***/ przy okazji tej zagadki bardziej pasuje wymowa - rebus - jakiej nie powstydziłby się kolega Bolek z kabaretu Tey.
****/ a to cytat jakiej postaci i z jakiego filmu? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zagadki muzyczne 2014/09/03 17:36 #418392

Przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby odgadujący podawał odpowiedź w takiej formie, żeby nawet autor zagadki nie od razu zajarzył (co chyba raz mi się udało przy okazji Take Five). Na razie jednak zapytam straight from the bridge: Iro, odgadłeś?

A "że tak powiem" pamiętam w wykonaniu przełożonego Czterdziestolatka w "Czterdziestolatku" przychodzącego niezbyt wczesną porą w innym filmie, z walizeczką wypełnioną starymi złotymi w pokaźnych ilościach.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Zagadki muzyczne 2014/09/03 18:37 #418393

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Mam wrażenie, że istnieje idiom angielski naszego "prosto z mostu" (A może się mylę? Za to na pewno wymądrzam).
Dobra- nie owijając (na tym forum to chyba) sieciówki w zbyt gruby oplot :P
Nie, jak na razie nie - choć jeszcze nie rezygnuję... ktoś pomoże?! (głos wołającego na... no na czym, no na naszym forum, niestety)
PS. oczywiście - Pietruski/Czerpak, wieczorową porą :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zagadki muzyczne 2014/09/03 20:34 #418395

Iro napisał: Mam wrażenie, że istnieje idiom angielski naszego "prosto z mostu"


Fragment zdania ciężko jest podkreślić wężykiem, trzeba całe. Choć idiom pewnie istnieje ale jakoś zapomniał się. Mogę podrzucić jeszcze parę: it's after byrds now albo it's not blowing a stick.

To jeszcze substytut (w kontekście zagadki) pierwszego obrazka, który jest najważniejszy. A w kolejce już czeka następny je ... przepraszam rebus.



Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2014/09/03 22:09 #418397

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Najważniejsze i kluczowe - dopiero w podpowiedzi, mimochodem i w nawiasie. :pinch:
Stopień trudności oceniam w skali 1-10 na 11.
Odpowiem tak - sześć nutek-dźwięków, które rozpoczynały każdy odcinek radiowego "Teatrzyku Zielone Oko" w Trójce, tuż po skrzypiących drzwiach, odgłosach kroków i przeraźliwym krzyku kobiety, to te same nutki, które rozpoczynają mój ulubiony "kawałek" tego Pana.

Sprostowanie - nie każdy odcinek (pamięć już nie ta) a raczej odcinki z pewnego okresu,
np. ten





i jeszcze kolejność odwrotna - najpierw TE sześć nutek - potem dopiero przerażające odgłosy. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zagadki muzyczne 2014/09/03 22:47 #418398

Czy to zbieg okoliczności: gdyby zdwoić nazwę grupy wokalnej, to wyglądałaby tak samo jak tytuł tego kawałka w oszczędnym zapisie, choć brzmienie obu nazw byłoby zupełnie inne?

Ze stopniem trudności zgodziłbym się ale przed podpowiedziami. Myślę więc że można ogłosić remis, ewentualnie jeżeli trafi się okazja, to rozegrać serię rzutów karnych.



A odpowiedzi jeszcze nie udzielę, może ktoś zechce podjąć wyzwanie. Ponieważ "Teatrzyk Zielone Oko" mało kto pewnie pamięta (o ile w ogóle miał okazję), to ułatwię znacznie bardziej. Oto klucz: gatunek, operator, litera.

Pozdrawiam

PS A skąd wziął się Joe Sample dalej nie wiem. Szczerze pisząc, to nigdy nie byłem jego wielkim fanem stąd moja wiedza na jego temat jest znikoma.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2014/09/03 23:04 #418399

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Adam - edytowałem dość "pogrubioną kreską" odpowiedź aby nie było wątpliwości. :)
PS. Joe Sample - też nie jest moim faworytem i nie znam go za bardzo ale poszedłem na łatwiznę guglowania z założeniem (błędnym), że kluczem jest z ang. a raczej z amerykańskiego "U Turn"
Sample - nagrał kawałek pt. "U Turn" oraz ten fragment z wiki:
"Some of his works are featured on The Weather Channel's "Local on the 8s" segments and his song "Rainbow Seeker" is included in their 2008 compilation release, The Weather Channel Presents: Smooth Jazz II."
Tak to bywa, gdy głowę zastępuje gugiel - to i to na "g" a jednak efekty różne :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zagadki muzyczne 2014/09/04 19:44 #418408

Iro napisał: Sprostowanie - nie każdy odcinek (pamięć już nie ta) a raczej odcinki z pewnego okresu,
np. ten


i jeszcze kolejność odwrotna - najpierw TE sześć nutek - potem dopiero przerażające odgłosy. :)

A mnie bardziej interesuje ten fragment po tych przerażających odgłosach, z wplecionym w pauzę tekstem "Teatrzyk Zielone Oko". Co to jest? Bo tego nie znam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

Zagadki muzyczne 2014/09/05 18:11 #418420

Tak jak poprzednio, proszę podać nazwisko muzyka. Tym razem jednak w zapisie fonetycznym.

()

Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Zagadki muzyczne 2014/09/06 13:48 #418426

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Odp.







:)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator