HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Denon 2016/02/11 18:31 #431315

Witam szanowne grono
Jako że jestem tu nowy chciałem sie grzecznie przywitać ;-)
Potrzebuje pomocy ponieważ mój wysłużony zestaw Technics SB EH600 po wielu latach zakończył swój żywot i muszę go zamienić na coś innego.
Po tym zestawie zostały mi głośniki ( foto ), które w zupełności mi wystarczały, nie jestem żadnym audiofilem
Chciałem kupić sobie Denon AVR-X520BT i podłączyć do niego te właśnie głośniki ale w żadnym sklepie niestety nie uzyskałem informacji czy jest to możliwe, liczę na to że ktoś mi tutaj pomoże i odpowie na to pytanie.
Dziękuję i pozdrawiam.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2016/02/11 22:46 #431318

Albo Cię olali, zwłaszcza jak usłyszeli jakie to kolumny, albo taką mają wiedzę.

Możesz tylko kłopot w tym, że musisz mieć podwójne kable i przydałby się też wzmacniacz który ma podwójne terminale, nie jest to konieczne ale ułatwia podłączenie. Co do zgodności elektrycznej to warto by było znać impedancję sekcji średnio/wysoko-tonowej i niskotonowej bo jak wydać po terminalach, są rozdzielone, ale na wszelki wypadek rozglądaj się za czymś mocnym, co w razie czego nie przestraszy się niskiej impedancji, czyli wzmacniacz który ma tak z 50W przy 8 ohmach albo więcej, nieco więcej watów nigdy nie zawadzi. Tylko czy naprawdę nie masz ochoty na zmianę kolumn ? Delikatnie mówiąc ma to trochę mało sensu aby do nich kupować cokolwiek sensownego za, skoro rozważałeś AVR-X520BT, aż - 1200 zł. W ich przypadku nie wydawałbym więcej jak 300 zł.

AVR-X520BT sobie odpuść, to jest amplituner do kina domowego czyli ma mnóstwo zbędnych bajerów, których nie wykorzystasz.
Jeśli już ma być jakiś Denon to na aukcjach jest pełno mocnych modeli ze średniej półki tej firmy no chyba, że potrzebne Ci są takie atrakcje jak radio (choć można dokupić osobno za stówkę) lub funkcje sieciowe, wifi, BT i takie tam, wtedy nie ma rady, trzeba brać nowego ze sklepu ale nie sprzęt do kina tylko normalny amplituner stereofoniczny. Obecnie wraca moda na takie sprzęt i oferują go Denon, Yamaha, Harman Kardon i pewnie jak się pogrzebie w katalogach to jeszcze tuzin innych firm.

Z czego odtwarzasz muzykę i jaka powierzchnię ma mniej więcej pokój ? Pytam w kontekście zaproponowania jednak jakichś innych kolumn bo za 1200 jest szansa na zakup i wzmacniacza i kolumn dzięki którym może zaczniesz doceniać brzmienie i jakość sprzętu. Tu nie chodzi o to, żeby być audiofilem i wsłuchiwać się w detale, tylko o to, żeby za wydane pieniądze mieć coś na poziomie, coś trwałego i poprawnie zbudowanego, tanio ale z fasonem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2016/02/12 00:09 #431319

mogę się mylic ale ten technics ma coś w stylu elektrycznej zwrotnicy i stąd podwójne kable do kolumny , może jakby zrobil jakieś prowizoryczne zworki w kolumnach to by jakoś dzialało ale tylko jakoś :silly: , te kolumny są ,,dedykowane " tej elektronice ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2016/02/12 09:21 #431323

Bardzo możliwe, że zwrotnica była wmontowana we wzmacniacz bo upraszczało to produkcję kolumn, więc masz kolejny powód, żeby się ich pozbyć, choć bardzo wątpię w zjawienie się kupca więc znajdź w swojej okolicy podobne miejsce www.lamusownia.krakow.pl/ .
Nie ma absolutnie żadnego technicznego ani brzmieniowego powodu do dalszego ich używania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2016/02/12 09:33 #431324

Witam, dzięki za odpowiedź

Jeśli chodzi o moje oczekiwania to zależy mi na tym żeby mieć radio i możliwość podłączenia zewnętrzenego odtwarzacza mp3, dlatego podoba mi się funkcja BT, bo większość sprzętu mam z logo jabłuszka i fajnie to współpracuje
Oczywiście jeśli znalazłbym coś sensownego gdzie mógłbym podpiąć mp 3 po kablu do wzmacniacza to też byłoby ok, oglądałem też Pioneer VSX 329 ale jak podpiąłem pod to iPoda po kablu to jakość dźwięku mnie przeraziła
Generalnie pokój ok 25 m2
Macie jakąś wiedzę czy pod tego Denona można podłączyć mp3 po zwyklym kablu np Jack --> chinch, bo oczywiście tego też nie umieli mi powiedzieć w żadnym sklepie ;-(

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2016/02/15 19:53 #431435

No to mi pomogliście

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kordek77.

Denon 2016/02/15 20:38 #431437

Rączki ujeb.ło ? Wystarczy wpisać w gugla taka frazę "Denon AVR-X520BT" i pod kurna 4-tym linkiem masz odpowiedź na swoje wielce skomplikowane pytanie - czy da się podpiąć jakiegoś gównianego telefona do sprzętu. Arcy zagadnienie rozwiązane w dosłownie 5 sekund.
audio.com.pl/newsy/sprzetowe/21218-ampli...-hd-denon-avr-x520bt
Dla ułatwienia - drugi akapit - i daruj nam sentencje "myślałem, że od tego jest forum, żeby pytać".

A tu info z pierwszej ręki - www.denon.pl/pl/product/bluetooth/avreceivers/avrx520bt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2016/02/16 14:56 #431459

Skoro taki jesteś geniusz i potrafisz googlować to zobacz co pisza o Pioneerze
www.pioneer.pl/pl/products/42/98/405/VSX-329-K/page.html
"Funkcja Advanced Sound Retriever zadba, aby jakość skompresowanych plików muzycznych była zbliżona do jakości CD"
a jak pójdziesz i posłuchasz jak to faktycznie gra to możesz sie zdziwić.
Myślisz że po co pytam Was na forum - bo mi sie nie chce szukac?
Nie, dlatego że miałem nadzieję że jest tu ktoś kto używa tego denona i mi odpowie, a ty jak nie wiesz to sie poprostu nie udzielaj i nie naskakuj na mnie swoimi głupimi tekstami

John 1.5 V napisał: Rączki ujeb.ło ? Wystarczy wpisać w gugla taka frazę "Denon AVR-X520BT" i pod kurna 4-tym linkiem masz odpowiedź na swoje wielce skomplikowane pytanie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2016/02/17 15:18 #431491

Zapytałeś czy da się podłączyć, a nie jak gra. I wcale się nie dziwię, że do dupy skoro potrzebny jest tajemniczy układ poprawiający jakość brzmienia plików.

Kup normalny wzmacniacz (używka, coś mocnego i konkretnego, a nie pajonirka) i jakiś streamer z DAC-iem jak choćby Denona DNP-730 (albo używanego DNP-720) i masz temat załatwiony i dobrze brzmienie z plików.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator