HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy warto wymienić ONKYO TX-SR606na nowy/wyższy model ? 2015/08/27 19:00 #426551

Witam wszystkich.
Mam wspomnianego ONKYO TX-SR606. Sprzęt sprawuje się/ właściwie sprawował bardzo dobrze. Przyznam że od dawna szukałem racjonalnego pretekstu żeby wymienić go na nowy model :)
Po długim czasie przyszedł prawdziwy pretekst -nieoczekiwanie uszkodził się moduł zasilania (tak zdiagnozował zaprzyjaźniony serwisant), zastanawiam się czy dać go do naprawy, czy warto kupić nowy - np tx nr636 czy może nawet tx nr646 ? Najbardziej chodzi mi o brzmienie i obsługę. Nie ukrywam że kuszą mnie trochę nowinki w postaci choćby spotify, którego często słucham , komunikacji bezprzewodowej, Wifi, Bt i przedewszystkim obsługi 4k, które niedługo na dobre w naszym kraju (mam nadzieję) zagości :)
Czy ktoś z Was posiada wspomniane modele oraz zna brzmienie i obsługę mojego 606 ? Jak to się ma do nowszych konstrukcji ? Przyzwyczaiłem się do interfejsu i obsługi Onkyo ale rozważę również inne propozycje :)
Jestem gotowy wydać maksymalnie 3tysiące złotych - z perspektywą że sprzęt pogra u mnie długo... Bardzo długo :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez amigos2105.

Czy warto wymienić ONKYO TX-SR606na nowy/wyższy model ? 2015/08/31 15:40 #426700

A musi być Onkyo ? :)
Ja mam Sony str-dh550. Wiem że nowsze modele też mogą strumieniować dźwięk z telefonu. Brzmieniowo jest przyzwoicie. U mnie gra to aktualnie w stereo z Tannoy Mercury v4i. Zrezygnowałem z bawienia się w 5.1 bo i tak za dużo tego nie używam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy warto wymienić ONKYO TX-SR606na nowy/wyższy model ? 2015/08/31 15:44 #426701

Nie musi absolutnie, choć nie ukrywam że przyzwyczaiłem się do intefejsu i polubiłem markę :)

Sony nigdy jakoś mnie nie zachwycił, ale może dlatego że kojarzył mi się ze "wszystkim" - że robili radia samochodowe, telefony, słuchawki, baterie itd... I jakoś mam taki lekki uraz do takich producentów od WSZYSTKIEGO :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy warto wymienić ONKYO TX-SR606na nowy/wyższy model ? 2015/09/01 13:29 #426723

allegro.pl/sony-ta-f550es-klasa-es-legnica-i5619926969.html

A może coś takiego do stereo i jakiś amp do 5.1 ? ( to nie moja aukcja, ani żadnego znajomego- tak gdyby kto pytał ).

Onkyo też "skalał" się różnymi produktami - choć nie w takiej skali i różnorodności jak Sony. Moim zdaniem Japońce generalnie wiedzą co robią. Jak lubisz interfejs i masz sentyment- bierz Onkyo. Bebechy pewnie te same albo bardzo zbliżone. Wszystko na scalakach teraz robią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy warto wymienić ONKYO TX-SR606na nowy/wyższy model ? 2015/09/01 13:50 #426727

Ja miałem 606tke i wymieniłem na Onkyo 838. Wybór - trochę z sentymentu do marki, ale też trafiłem na dobrą cenę. W kwestii parametrów i specyfikacji - daje radę na tle konkurencji. Bardzo sprytne urządzonko, ma opcję wyjścia na fronty więc możesz sobie podpiąć alternatywnie na przednie glosniki jakiś amplituner stereo do muzy. Początkowo chciałem tak zrobić, ale w sumie nie odczuwam wielkiego dyskomfortu wynikającego z słuchania muzy na amp kd.

Obsługa bardzo podobna jak w większości Onkyo, ale nie taka sama.
Brzmieniowo - ciężko powiedzieć. Trzeba by oba postawić oba obok siebie.
838 ma wszystkie te bajery typu spotify, 4k, wszystkie Dolby i mase innych zbędnych dla mnie nowinek. Ja osobiście używam z tych bajerków tylko AIR PLAY, do stremingu z ipoda. Ale to od czasu do czasu. To jednak wydatek około 4tysięcy , więc przekracza Twoje założenia. Jeśli jednak byłbyś w stanie dołożyć ten tysiąc, nie zawiedziesz się i myślę że spełni on Twoje oczekiwania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez padereski.

Czy warto wymienić ONKYO TX-SR606na nowy/wyższy model ? 2015/09/01 19:37 #426741

A Onkyo 636 ? Znasz ten model ? Tysiak to sporo w sumie. Jakoś bardzo na tych frontach z oddzielnego amp mi nie zależy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez amigos2105.

Czy warto wymienić ONKYO TX-SR606na nowy/wyższy model ? 2015/09/09 09:49 #426890

Chciałem się pochwalić zakupionym sprzęciwem . Wybrałem Onkyo 646. Słuchałem i na tle 636 wypada po prostu lepiej. Obsługa okazuje się drugorzędną sprawą, bo gra to po prostu zacnie. Myślę że sprzęt pogra pare ładnych lat. Co prawda wpieprzyłem się w raty ;p ale myślę że warto zainwestować raz na parę lat :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator