HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dolby Atmos - wersja domowa. 2015/07/01 17:35 #425349

Czy ktoś z Was miał już okazję posłuchać Atmos'a w "domu", albo jakimś salonie odsłuchowym ? Czy były to głośniki sufitowe, czy takie dodatkowe stawiane na fronty i grające pod kątem w sufit ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland

Dolby Atmos - wersja domowa. 2015/07/02 08:25 #425354

Ja tylko na AudioShow. Kolumny KEF-a, reszty nie pamiętam. Wersja z głośnikami które skierowano na sufit. Wrażenia ? Żadne, może zawiniła konfiguracja, może pokój - tak czy inaczej za cholerę nie miałem wrażenia dochodzenia dźwięku z góry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dolby Atmos - wersja domowa. 2015/07/03 01:09 #425367

No ja miałem okazję słuchać z głośnikami sufitowymi, to robiło wrażenie ! Ale zastanawiam się właśnie jak te "protezy" ;) A z czego był tam sufit ? Może nie miało się od czego odbić ;) Ja widziałem kiedyś taki setup 7.1 albo może nawet 9.1 to było, że głośniki były dodatkowo nad głowami. Nie na suficie, ale z pół metra nad tymi podstawowymi. To robiło fajne wrażenie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland

Dolby Atmos - wersja domowa. 2015/07/04 12:17 #425388

Zdecydowanie najlepsze wrażenia odsłuchowe Dolby Atmos można uzyskać, montując głośniki w suficie. Niestety jest to możliwe zazwyczaj tylko w przypadku budowy lub remontu sali. Rozwiązania z głośnikami stawianymi na kolumnach przednich, skierowanymi w stronę sufitu zależą w dużej mierze od akustyki pomieszczenia. W przypadku pomieszczeń o powierzchni 20-30m2 i standardowej wysokości efekt jest wyjątkowo dobry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Dolby Atmos - wersja domowa. 2015/07/05 22:21 #425406

Chciałbym coś takiego przetestować u siebie w domu :)
Wiecie gdzie można wypożyczyć (za kaucją) i czy już mamy coś takiego na naszym pięknym Polskim rynku audio ? (mówię o wersji alternatywnej dla głośników w suficie) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator