HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki Subwoofer ok 3000 zł 2014/07/24 21:05 #417501

Witam serdecznie.

Mam problem z wyborem subwoofera do mojego systemu. Oglądam filmy jak i również słucham muzyki. Mój system opiera się na amplitunerze Yamaha 440 - jest trochę wiekowy, ale nie zamierzam wymieniać, PS3, oraz kolumny Paradigm Monitor 3v3 - główne jak również satelity (z sentymentu do firmy :-))
Pokój ma 25 m2, W "filmie" chciałbym poczuć bas - dość głęboki, ale nie dudniący a w muzyce - tutaj precyzja jest dla mnie ważna. Czy w tej cenie znajdę jakiegoś kandydata? Moje propozycje to:
1. PARADIGM SUB 10
2. PARADIGM ULTRACUB 10
3. REL T5 lub
4. REL T7
Proszę o radę który z powyższych powinienem wybrać lub może jakiś inny model.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Slavi

Jaki Subwoofer ok 3000 zł 2014/07/26 14:27 #417510

Jeśli głęboki, brutalnym bas to tylko z UltraCube'a. Miałem przyjemność z "12" - "młot kruszący" to jest najlepsze określenie.

Jednak martwi mnie powierzchnia pokoju 25m2, w tak "małym" pokoju basu z "10" może okazać się za dużo i może zdominować całą muzykę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Subwoofer ok 3000 zł 2014/07/28 09:55 #417522

Witaj,
jeśli zależy Ci także na kontroli, szybkości i odsłuchu muzyki, zdecydowanie namawiam na jeden z modeli subwooferów marki REL. REL T7 będzie moim zdaniem idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.
Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Jaki Subwoofer ok 3000 zł 2014/07/28 21:14 #417534

Witam :-)

Dziękuję za rady. Jestem po odsłuchu, niestety, nie było mi dane posłuchać sub. Paradigma, Ale Słuchałem jeszcze jednej propozycji, mianowicie KEF (z systemu T205 - białe, płaskie głośniki z rewelacyjną przestrzenią). Po odsłuchu tego zestawu w miejsce SUB-a KEF został podłączony REL T5. Spodobał mi się od razu. Jako że płeć piękna również ze mną była - oprócz pozytywnych wrażeń czysto muzycznych, piękny czarny lakier fortepianowy oraz cena - jest jednak sporo tańszy niż T7 (zostało na buty dla żony) przeważył szalę :-).
Po podłączeniu w mieszkaniu - przyjemnie było poczuć szybki i dobrze kontrolowany bas. Pozostaje jedynie poeksperymentować z położeniem - szukam dla niego stałego miejsca - aby zbyt często nie przestawiać parametrów (poziomu i częstotliwości odcięcia) ... chociaż wygląda na to, że do końca nie da się osiągnąć kompromisu - w końcu film a muzyka to dwa różne światy i minimalna korekta parametrów będzie niezbędna (co nie stanowi dla mnie problemu):-))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Slavi

Jaki Subwoofer ok 3000 zł 2014/08/11 17:36 #417820

Potwierdzam kolegów z Q21, REL T7 sprawdzi się bardzo dobrze. Duża moc potrzebna do napędzenia sporego przetwornika da dobrą dynamikę nawet przy cichym odsłuchu w tym pomieszczeniu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon Audio Świat
Jórskiego 56
03-593 Warszawa

www.sklep.audioswiat.pl
biuro@audioswiat.pl
22 747 02 90
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator