HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośniki 2.1 do PC 2015/11/27 18:17 #428720

Witam.
Jestem tu nowy więc przepraszam jak coś źle piszę, czy zły dział.
Na wstępie powiem, że nie jestem audiofilem, nie znam się dlatego zaglądam tutaj aby się dowiedzieć.
Mam zamiar zakupić taką kartę dźwiękową do komputera www.x-kom.pl/p/120134-karta-muzyczna-cre...blaster-z-pci-e.html , nie wiem czy jest na tyle dobra z punktu widzenia audiofila ale myślę że wystarczy do tego co będę robił.
Zastanawiałem się też nad kupnem głośników 5.1 ale to raczej nie wypali w pokoju w którym stoi komputer bo:
biurko pod ścianą, po lewej 2m do ściany, po prawej 0,5m do okna i z tyłu 5m do ściany więc głośników nie dałoby rady rozstawić jakoś sensownie, bo by stały na środku pokoju razem z pełzającymi kablami.
Dobra zmierzając do sedna, będę używał głośników 2.1 do słuchania muzyki i w czasie grania w gry, biorąc pod uwagę tą kartę dźwiękową jakie głośniki 2.1 będą dobre, właśnie w tym rzecz że nie znam się i nie wiem czy posiadając już kartę dźwiękową ważne jest jakie i za ile głośniki 2.1 należało by kupić. Cena w sumie nie gra roli, sam też nie wiem ile jakiej jakości głośniki mogą kosztować.
Więc proszę o jakąś odpowiedź i z góry dziękuje.
PS Tej karty dźwiękowej będę też miał zamiar używać do Beatboxu nie wiem czy będzie wystarczająca do tego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki 2.1 do PC 2015/11/28 02:36 #428731

Solo 7C powinny załatwić temat, chyba, że faktycznie zależy Ci na jakości i, jak pisałeś, cena nie gra roli, wtedy KEF X300a przy których nie potrzebujesz żadnej karty dźwiękowej. Pamiętaj tylko, że niektóre sklepy podają cenę za sztukę, a nie za parę. Subwoofer w obu przypadka jest zbędny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Głośniki 2.1 do PC 2015/11/28 13:01 #428735

Aha no dzięki za odpowiedź, choć zapomniałem jeszcze napisać że teraz posiadam takie www.komputronik.pl/product/46367/Sprzet_...A300_2_1_retail.html kupowałem je już dawno temu ok 5 lat. Fajnie by było tez jakby te głośniki były takiej małej wielkości nie za duże właśnie te KEF X300A są fajne bo małe i jak piszesz że dobre to sprawdzę je dogłębnie i może je zakupie, choć ten zakup głośników czy duże czy małe to jeszcze przemyśle jak będę miał już nowy większy stół pod komputer może wtedy nawet te większe głośniki nie będą wadzić wielkością. aha i jeszcze jedna rzecz czy jakiś wzmacniacz do tych KEF X300A bo też się nie znam na tym bo z tego co gdzieś przeczytałem bądź usłyszałem to 2.1 to jednak kicha bo Subwoofer w 2.1 zagłusza dźwięk a czysty ładny dźwięk jest jednak na 2.0 ale żeby trochę niskich tonów dodać to wtedy jakiś wzmacniacz by wypadało zakupić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TRex.

Głośniki 2.1 do PC 2015/11/28 14:20 #428737

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Może wpierw obejrzyj tył tych KEFów - sporo sie wyjaśni ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator