HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/17 20:28 #10086

Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie czym różni się kabel sygnałowy zbalansowany od niezbalansowego. Do łączenia jakich elementów systemu należy używać kabli danego rodzaju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/17 21:06 #10091

Chodzi o rodzaje interkonektow:
przewod zbalansowany musi miec 3 zyly: plus, minus i masa a niezbalansowany tylko plus i masa.
W torze zbalansowanym przesylamy ten sam sygnal dwa razy, tylko jeden z nich ma odwrocona polaryzacje (faze o 180) wzgledem masy ("normalny jest pomiedzy plus i masa, odwrocony pomiedzy minus i masa). Podczas przesylu sygnalu zaklocenia/szumy oddzialuja na kazdy z tych rozdzielonych sygnalow jednakowo.
Po co to wszystko?
Wejscie zbalansowane jest tak zbudowane, ze "kasuje" identyczny sygnal (czyli ew zaklocenie) a wzmacnia roznice, czyli wlasciwy sygnal.

Tak w prostych zolnierskich slowach.

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 00:23 #10115

KotFilemon napisał: Chodzi o rodzaje interkonektow:
przewod zbalansowany musi miec 3 zyly: plus, minus i masa a niezbalansowany tylko plus i masa....

Chyba że są to kable PAD. Wtedy róznią się tylko wtykami i oczywiście sposobem podłączenia do wtyków. Słowo KocieF. Jak zobaczyłem to mi szczęka opadła - to jest ten sam trzyżyłowy kabel.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 00:28 #10118

lolo napisał: Chyba że są to kable PAD. Wtedy róznią się tylko wtykami i oczywiście sposobem podłączenia do wtyków. Słowo KocieF. Jak zobaczyłem to mi szczęka opadła - to jest ten sam trzyżyłowy kabel.


W katalogu PAD rzeczywiscie kable sa te same dla zbalansowanych i niezb., ciekawe jak podlaczaja te zyly?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 00:44 #10122

Nie wiem. Ale zwróć uwagę że ekran jest z Ferox'u tj. proszek z żelaza (lub jego związku) z jakimś lubricantem uniemożliwiającym zbrylenie. Podłączenie więc takiego ekranu byłoby kłopotliwe a być może i niemożliwe. Zatem rolę masy gra chyba jedna z trzech żył. A dwie pozostałe mogą być splecione i razem podłączone jako plus. Surrealistyczne? Może... ale ekranu chyba nie da się podłączyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 00:48 #10126

Bardzo mozliwe.
PSAudio nasacza (?) ferrytem koszulke kabla. W sumie cel ten sam, ale PAD to state of the art.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 19:17 #10201

Dziękuję za informacje.
Czyli z zasady kabel zbalansowany powinien być lepszy od niezbalansowanego ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 21:27 #10210

Jesli laczone urzadzenia oferuja we/wy XLR, to jeszcze nic nie znaczy.

Jesli konstrukcja wewnetrzna jest zbalansowana, to z reguly XLR bedzie nieco lepszy, jesli gniazda to "atrapa", to lepiej pozostac przy kablach niezbalansowanych.

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 21:46 #10211

No i wszystko jasne. Dzięki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 22:47 #10220

KocieFilemonie - sprawdziłem tego PADa - Venustas ma 2 ekrany - zewnętrzny Ferox i wewnętrzny już standardowa plecionka z tego samego materiału co żyły. Ergo - podłącznie też standardowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 22:51 #10222

lolo->
Dziekuje, mam nadzieje, ze kabel nie ucierpial. To w jaki sposob lacza te zyly?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 22:59 #10226

He, he, he... mam roentgen w oczach :-) Nie wiem jak łączą - spojrzałem na przekrój kabla w katalogu - mogę tylko puszczać wodze fantazji. Stawiam na warkocz a la wies łowicka do plusa ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 23:13 #10234

OK, katalog PAD tez mam... z wiadomego zrodla :-)

Ciekawe, czy ubezpieczenie zdrowotne pokryloby przeswietlanie kabla jako regular check-up.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 23:30 #10238

Niezły pomysł :-) Zobaczę czy kolega zrobi mu "duży obrazek" ;-) Tylko że i tak pewnie nie będzie widać co tam dokładnie się dzieje. Mam sporo IC w domu i wszystkie "rozbroiłem". Venustasa nie mogę bo jest podwójnie zabezpieczony i to w taki sposób, iż boję się że przecięcie koszulki spowoduje wyciek fluidu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

KABEL zbalansowany a niezbalansowany - o co chodzi ? 2005/01/18 23:35 #10241

Naruszysz strukture molekularna uzyskane poprzez zabieg kriogeniczny, czy warto?

Chociaz, chociaz... ten kolega moglby przy okazji wrzucic kabelek na godzinke pomiedzy nerke i serduszko do banki z cieklym azotem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator