HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

pomoc w doborze stereo 2016/09/28 17:18 #435444

Witam serdecznie.
Już raz na forum próbowałem z prośbą o pomoc ale jakoś wątek się urwał i próbuje jeszcze raz.
Wspomnę jeszcze na początku że za bardzo nie znam się w temacie i dlatego was proszę o pomoc.
Mianowicie pomieszczenie w którym chce z kompletować zestaw stereo to pokój o powierzchni 15m (5metrow na 3 metry) i raczej sprzęt będzie stał na dłuższej ścianie tak więc odległość od głośników to jakieś 2-2,5 metra.
Z tego co się dowiadywalem raczej bede się w kierowal w stronę monitorów podstawkowych z racji metrażu.
Budżet to 5-6 tyś. i raczej nie mam oporów do sprzętu używanego ponieważ zdaje sobie sprawę ze jeśli bede chciał uzyskać fajne brzmienie to raczej z nowych klocków za bardzo to nie wyjdzie.
Przekrój słuchanej muzyki to raczej wszystkiego po trochu najbardziej chyba nowoczesne rytmy choć mam też tak ale chyba nie tylko ja że jak coś fajnie brzmi to można posłuchać wszystkiego.
Na początku chciałem spróbować z muzyką z komputera dlatego też dobrze by było gdyby wzmacniacz był z wbudowanym DAC, wiem że niektórzy z góry powiedzą że nie tędy droga, ale na razie chciałbym się skupić na zestawie wzmacniacz+głośniki.
Już trochę poszperalem w sieci nie wiem czy dobrze kombinuje ale ktoś chce sprzedać monitory audio gx100 czy to dobry pomysl i ewentualnie z czym to podłączyć, myślałem o rotelu np ra-11. Może ktoś z forumowiczów posiada owe kolumienki, a może nie tędy droga to prosze mnie od razu naprostować.
Słyszałem że te monitory właśnie bardzo fajnie grają w małych pomieszczeniach około 17metrow.
Niestety nie mam gdzie ich posłuchać a koleś który je sprzedaje mieszka ode mnie ponad 500km a nie chciał bym robić 1000km i przyjechać z pustymi rękami.
Nie zależy mi na głośnym słuchaniu muzyki lecz bardziej na czystości dźwięku i fajnym basie, mam nadzieję że przy waszej pomocy uda mi się to osiągnąć.
Proszę o sugestie i propozycje.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomoc w doborze stereo 2016/09/30 12:44 #435458

allegro.pl/elac-510-jet-kolumny-oryginal...ony-i6529659556.html

I po temacie. Mam ten sam model i też w 15 metrach. Cena 2790 jest bardzo dobra ale nawet za 3100 też będzie ok. Bas, średnica, sopran - wszystko na swoim miejscu i w rozsądnych proporcjach. Warto tylko mieć mocniejszy wzmacniacz bo ELAC-om schodzi nisko impedancja (min. 3.3 ohmy przy 200Hz), ale to jedyna taka sobie niedogodność, poza tym są po prostu bajeczne.

W razie czego mogę do gościa podjechać i obejrzeć na miejscu. Ja bym łapał okazję bo to cholernie rzadki model a dobry jak nie wiem co.

A tu www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/25186-ws...-kolumn-wymiany.html cała historia i przyczyna zakupu tego cuda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

pomoc w doborze stereo 2016/10/03 10:55 #435483

Dzień dobry.
Kolumny Monitor Audio GX100 to dobry monitor, jedynie musisz liczyć się z wyeksponowaną górą pasma. Musisz do tych kolumn poszukać mocnego, wydajnego wzmacniacza o raczej gęstym brzmieniu, dobrej podstawie basowej, dociążeniu i łagodnej górze.
Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie Musical Fidelity M3si , czy hybryda lampowa Vincent SV-500 .

Jeśli natomiast miałbym zaproponować cały zestaw, spójrz proszę na wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem NAD C356 BEE DAC2 z kolumnami Tannoy Revolution XT6 .

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

pomoc w doborze stereo 2016/10/03 12:39 #435486

To ja jeszcze w temacie ELAC-ów www.hifi.pl/ogloszenie/audio/38/234984.php - nie obawiał bym się w ogóle, że wolnostojące i niby spore. Zajmą tyle samo miejsca co monitory na standach, a okazja jest jeszcze lepsza niż ta co wkleiłem wcześniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomoc w doborze stereo 2016/10/03 18:43 #435493

Dzięki za zainteresowanie i za propozycje elaca kiedyś nawet myślałem o nich, może faktycznie spróbuję iść ich posłuchać.
A co myślisz o nowszym modelu fs 147 czy to podobne brzmienie, dlaczego pytam ponieważ są one dostepne do odsłuchu w moim mieście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomoc w doborze stereo 2016/10/03 22:30 #435497

ELAC ma coś w rodzaju "swojej szkoły brzmienia" i wiele recenzji na przestrzeni lat pokrywało się w opiniach, zwłaszcza co do basu i jego świetnej jakości. Wysoko-tonowy to stary i nadal świetny JET więc i tu nie powinno być inaczej niż dotychczas - czyli świetnie.

audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/476-fs-147 - test pokazuje świetną liniowość i co prawda nisko schodzącą impedancje ale za to o dosyć niewielkiej zmienności (tzw. małe kąty fazy) co wzmacniacze bardzo lubią, a co w konsekwencji daje szerokie pole do bezpiecznego eksperymentowania z nawet nie zbyt mocnymi modelami. Innymi słowy kawał porządnego brzmienia i inżynierii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

pomoc w doborze stereo 2016/10/04 09:54 #435499

Rotel ra-11 ma duzo audiofilskiego powietrza w srodku,az swista :).Darowal bym sobie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator