HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/22 00:27 #434198

Witam klubowiczow, moze Szanowne Grono audiofilow i melomanow doradzi cos w temacie ? budzetowy wzmacniacz do 1k, sluchawkowy. polubilem styl grado , choc i sennheiser tez znam,nie z wysokiej polki. ograniczenia finansowe , niestety. czytalem o project nostromo i vincent khv-111, oraz vincent khv-111 mk2. ? czy do 1k, mozna uzyskac cos lepszego ? czy ktos posiada w/w modele ? jak maja sie one do jakosci dzwieku? preferuje cieplutkie miskowate brzmienie, kolyszace do romantycznych podruzy dalekich i relaksu. posiadam tylko grado sr60e , z czasem lepszy "wyzszy" model lub Akg Q701. bylbym bardzo wdzieczny Szanownym klubowicza za porade. priv lub na forum. bardzo Dziekuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/22 10:10 #434203

skoro słuchawki grado to szukaj klona grado, albo sam lutuj, to dość popularny sprzęt w sieci jest dużo na ten temat.

dms-audio.com/node/25

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/22 14:29 #434212

Dzieki ale do 1k a ten kosztuje 1999zl. a stwierdzenie lutuj to tak jakby ktos pytal o kupno auta a bys powiedzial to sobie zluz. gdybym byl "ogarnietym" elektronikiem, to pewnie bym niepytal. lecz skoro polecasz ten model grado RA1 ? . wzialbym pod uwage ale mowilem do 1k :( . Dzieki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/22 18:27 #434215

Oj, nie obrażaj się , nowy czy używany , musical fidelity v3 ,Edgar można umiśkowić lampami , te seryjne są kiepskie , na prawdę spore zmiany po wymianie , używam akg 701 już 7 lat i na pewno nie jest to romantyczne miśiowe granie , zły trop

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/23 12:31 #434226

AKG701 jako misiowe granie ? Zdecydowanie nie ten trop !
Obstawiał bym prędzej jakieś Denony i do tego jak już wspomniał Jarek2176 jakieś używane modele od Musical Fidelity - X-Cans v3 ale v2 też był niezły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/23 16:32 #434233

Dziekuje , i sie nieobrazam, nie drodzy klubowicze. bardziej jestem wsciekly na swoj kiepski portfel i pustke finansowa, bo i stax sie mi marzy. puki co zwykly discmen z dobrymi parametrami i sr60e, i wciaz niewiem jak mozna sie zachwycac tymi mp3? czy e grajkami to badziew. a jak ktos widzi discmena to puka sie w czolo. byc audiofilem ze skromnym portfelem to trudne, bardzo flustrujace. ja zawsze dziekuje ze ktos odpisze , doradzi , podpowie.

czyli lepiej dozbierac do nawet uzywanej lampy czy bawic sie niby cudne tranzystorki ala project nostromo bo cenowy swietnie 290zl ?

preferuje styl grado , choc nigdy nie sluchalem akg q701 , niby bardzo analityczne i wymagajace? z sennheiser tylko srednia polka , kupic nawet mialem hd598 , atrakcyjna cenowo, wzgledem jakosci.

jest mi naprawde niezmiernie milo , i interesuje mnie kazda opinia. raz jeszcze Dziekuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/23 20:54 #434238

ale Musical i Edgar to hybrydy , uniwersalne ze sporą mocą sam używam MF x can v8 +xps do akg 701 , najepiej wybierz się na słuchowisko ;) nawet gdzieś dalej mniej stracisz niż gdy słuchawki schowasz w kąt , podobno wysokie modele Shure są przyjemne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/28 09:52 #434332

W studiach nagraniowych AKG701 można spotkać dosyć często, Grado praktycznie nigdy i to nie tylko ze względów praktycznych i jakości wykonania. Moim zdaniem i tak masz dosyć dobre słuchawki więc nie ma co znowu tak utyskiwać. Sam co prawda mam Beyerdynamic DT880 ale na co dzień najczęściej używam prostych AKG420 z Sansą Clip+ i uważam ten zestaw za cholernie dobry, zwłaszcza że słuchawki kupiłem za 120 zł. Na Twoim miejscu przejechałbym się na najbliższe AudioShow bo ilość słuchawek i wszelkiego sprzętu do nich jest przytłaczająca. Będziesz miał okazje wyrobić sobie pogląd w którą stronę w ogóle chcesz iść czy studyjnej precyzji i analityczności (AKG701, Senheiser HD600, 700, 800, chyba wszystkie STAXy, Beyerdynamic DT990) czy może wybrać nieco inne ścieżki proponowane np. przez Ultrasone czy Denona. Poza tym jest to też okazja do przymierzenia słuchawek bo cóż z tego, że dobrze grają skoro trudno w nich wytrzymać kwadrans.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/28 18:01 #434348

Witaj , tylko mala wzmianka odnosnie mp3 sansa clip + , to jest to samo co moja SanDisk clip sport + , cos o tym czytalem, sprzet ten sam , inne nazwy handlowe. ale nie o tym, poszukaj o przerobce RockBox , to tunning mp3, po zmianie softu , mp3 Twoja zyska mnustwo nowych funkcji , niedostepnych na zwyklym sofcie. mozna modyfikowac panorame stereo , mnustwo korekcji dzwieku , i inne osobno basik czy soprany nawet takie ktorych niewiem do czego sluza jak crossfeed , czy dithering. no cuda. tyle ze czasem soft potrafi sie sam rozsypac i trzeba nowy albo co gorsza do informatyka bo zwykly user nie ogarnie. czyli cos za cos. ( mi do tej pory 3 razy sie rozsypal soft) .
to tez ciekawy temat tunning softu dla konkretnych urzadzen audio , niby nic ale wnosi swiezosc. np. mam beznadziejne sony BDV-E280 i szukalem wszedzie , niby mozna tez zmienic soft. jesli ktos mialby link do softu do tunningu soniacza to chetnie, i opisze potem na forum, jakby niebylo mam juz ciut wyrobiony sluch, jako pozytyw :)


a i jakosc kup na allegro czy gdzie indziej zwykly discman , (ja kupilem grundika za 50zl jakos nowy) , sa lepsze , wrzuc dobrze nagrana plytke formatu FLAC , zadne mp3 , i uslyszysz cos ladniejszego. ja na swoich sr60e i dobrej jakosciowy cd, zachwycam sie. np. sluchajac Eva Cassidy - What a Wonderful World , az lezka cieknie ze wzruszenia. polecam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez VVVCRACK.

najlepszy wzmacniacz "budzetowy do 1k sluchawkowy" 2016/06/28 23:02 #434351

Zainstalowałem niedawno RockBoxa i jedyne co mogę powiedzieć to "na penis mi to było". Jak ktoś chce się bawić w te wszystkie wymyślne ustawienia to ok. ale na cholerę tyle tego to nie wiem i jeszcze wsadzili tam gry i dema mimo, że odznaczyłem podczas instalacji stosowne ptaszki Dzięki tej instalacji straciłem np. możliwość normalnego ładowania baterii. Poradziłem sobie z tym montując zewnętrzną (1100mAh B) ) ale wkurw pozostał. Zwłaszcza, że deinstalacja wcale nie oznacza deinstalacji bootloadera. Poprzednia bateria miał ponoć 300 ale to stolec prawda bo obie wersje tzw. pudełkowe czyli ponoć lepsze nigdy nie grały FLAC-ów z karty dłużej jak 3,5-4 godziny a tuż przed ostatnimi problemami plejerek grał max. 30 min. Brzmienie standardowe pod firmowym oprogramowaniem jest wystarczająco dobre ale funkcjonalność nawet z tym cały rockboxem to dno wklęsłe i dwa metry mułu. Dlateo warto dołozyć drugie tyle na FiiO czy Xduoo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator