HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha R-N602 2016/04/28 23:37 #433417

Witam.
Proszę o pomoc przy wyborze "nowoczesnego" amplitunera.
Obecnie posiadam zestaw stereo zbudowany na wzmacniaczu pioneer oraz głośnikach Qln 603 MK II 150W.
Na tym zestawie słucham jedynie muzyki (jestem zadowolony z jakości dżwięku).
Syn mnie męczy że to przestarzały wzmacniacz i sugeruje zakup Yamaha rn602.
Proszę o podpowiedź czy takowy ampli zagra dobrze z kolumnami, które mam (słucham rock czasami lekki metal)
Na takowy "nowoczesny" amplituner jestem w stanie wydać do około 3500 zł, może coś innego będzie bardziej trafne,
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
P.S. Nie jestem absolutnie zainteresowany kinem domowym. To ma być sprzęt stereo A/B A+B

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 2016/04/29 07:58 #433420

kolumn nie znam, więc samo dopasowanie do siebie elementów zestawu zostawiam innym, ale ampli mogę polecić. Do muzyki której słuchasz może być to całkiem sensowny wybór. Pamiętaj tylko, że kolumny które posiadasz nie powinny być zbyt zimne - wtedy krew z uszu. Dzieje się tak dlatego, że Yamaha to bardzo szybkie i koncertowe brzmienie. Żadnego "ciepełka" nie uświadczysz, ale gdy nie koniecznie tego oczekujesz to będzie Ci się podobało. Poza tym funkcje sieciowe i wykonanie sprzętu na wielki plus.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 2016/04/29 11:46 #433422

Witaj,
także nie znam kolumn, natomiast masz tak naprawdę do wyboru trzy dobre amplitunery oraz jeden wzmacniacz.
Z amplitunerów spójrz proszę na Yamaha R-N602 , Onkyo TX-8150 oraz Harman Kardon HK3770 .
Wszystkie urządzenia oferują podobne, praktycznie pełne wyposażenie, różnice są słyszalne tylko w brzmieniu. Harman Kardon zagra równo, pełnym, łagodnym dźwiękiem. Onkyo to analityczny, szybki, dokładny dźwięk z mocnym ale krótkim i dobrze kontrolowanym basem. Yamaha natomiast oferuje najbardziej efektowne brzmienie, eksponując wyraźnie skraje pasma.
Wspomniałem o jeszcze jednej propozycji, która będzie znacznie lepsza pod względem jakości dźwięku - wzmacniacz NAD C356 BEE MT1 . To klasyczny, bardzo dobry wzmacniacz stereofoniczny, dodatkowo wyposażony w moduł sieciowy.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Yamaha R-N602 2016/05/02 21:42 #433465

  • przemekpp
  • przemekpp Avatar
  • Gość
  • Gość
Mam onkyo 8150 kupione w grudniu i uzywane sporadycznie,od marca jestem za granica do pazdziernika. Jak nie zalezy na czasie prosze na priv.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator