HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/19 21:33 #424715

Witam wszystkich : )

Posiadam Cambridge Audio Topaz CD5 (mam nadzieję, że nie zostanę zjechany za wybór tego odtwarzacza) ; ) W ciągu 2 miesięcy chcę skompletować resztę sprzętu audio. Jestem w 80% zdecydowany na głośniki Monitor Audio Bronze BX2, jednak co do wzmacniacza, jestem w kropce. Nie miałem wielu okazji, żeby móc przetestować konkretne modele - na pewno uczynię to przed zakupem, jednak chciałem wcześniej zapytać tu, na forum o Wasze zdanie - co moglibyście mi polecić?

Czy w przypadku mojego odtwarzacza CD, lepiej zabrzmią wzmacniacze z serii Topaz, np. AM5/AM10, czy jednak mógłbym dorzucić kilka stów, i zdecydować się na zakup np. wzmacniacza Cambridge Audio Azur 351A? Piszę tak w kręgu jednej firmy, ponieważ słuchałem dwóch wzmacniaczy (CA AM5 i jakiś starszy Denon) i CA brzmiał z moim CD lepiej. Naczytałem się również wielu opinii, że do danego odtwarzacza CD dedykowany jest ten i ten wzmacniacz i kropka.

Czy jednak porzucić chęć kupna nowego sprzętu i rozejrzeć się za używanym, innych firm?
Planowany budżet to około 2000 zł.

Jeśli chodzi o muzykę, to 60% posiadanych przeze mnie płyt, to muzyka gitarowa, jednak sporo również posiadam elektroniki. Trudno zapewne znaleźć złoty środek do różnych rodzajów muzyki, ale w sumie nie jestem wybredny.

Z góry dziękuję Wam za wszelkie rady i mam nadzieję, że nie zaśmieciłem tego forum. ; )
Pozdrawiam,

Paweł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ChamiProstak88.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/19 22:15 #424716

Odtwarzacz już masz więc...masz.
Bardziej racjonalnym sposobem budowania toru audio jest taki , który jest dopasowany do możliwości akustycznych pomieszczenia najczęściej jego fundamentem są kolumny i amplifikacja.
Zacząłeś więc od końca.
Skoro miałeś plan na zakup odtwarzacza => jakieś przesłanki Tobą kierowały kiedy się na niego decydowałeś więc w/g podobnego klucza dobierz resztę ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/19 22:35 #424717

W sumie racja - poszedłem trochę na odwrót.

Ten odtwarzacz chciałem kupić od dłuższego czasu. W pewnym momencie trafiła się okazja i kupiłem.

Pokój jest dosyć mały, ale mieszkanie nie jest na stałe, a sprzęt chcę kupić na więcej, niż 4 lata.

Wiadomo - przesłucham nowe wzmacniacze, zobaczę jak jest z tym dopasowaniem danego modelu odtwarzacza CD do wzmacniacza.

Chciałem jednak wcześniej zasięgnąć Waszych opinii. ; )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/20 07:52 #424718

Moim zdaniem nie ma sensu odkrywać na nowo Ameryki tylko dokupić wzmacniacz z dedykowanej linii Cambridge Audio.
Kiedy będziesz miał skompletowaną elektronikę dobierz kolumny.
Proponuję w tym miejscu zachować rozwagę bo to co w pierwszej chwili może wydać się atrakcyjne w brzmieniu bardzo szybko może okazać się bardzo dokuczliwe...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/20 08:09 #424719

Dedykowanej, czyli AM5/AM10? Właśnie przed porównaniem w sklepie chciałem dowiedzieć się, czy do tego CD lepiej zabrzmią wzmacniacze z serii AM, czy mogę celować w serię Azur. Chodzi o to, czy to jest reguła, czy można właśnie kombinować z różnymi seriami jednej firmy.

Sorry za takie pytania, ale odsłuchiwałem sprzęt 2x i nie miałem wtedy za dużego wyboru, żeby móc porównać różne modele.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ChamiProstak88.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/20 11:24 #424725

Witaj,
najprościej będzie zbudować system na bazie segmentów marki Cambridge Audio. W takim przypadku model CA 351A będzie najbardziej odpowiednią opcją (seria Topaz gra znacznie gorzej). Do powyższej konfiguracji proponowałbym zastanowić się nad kolumnami Cambridge Audio Aero 2, które są zestrojone odpowiednio pod sprzęt CA. Są to moim zdaniem bardzo dobre kolumny.

Jako alternatywy proponowałbym zwrócić uwagę na świetny wzmacniacz NAD C356 BEE połączony z kolumnami Monitor Audio Bx2 (ewentualnie już od dzisiaj najnowsza seria Bronze 2) lub jeśli lubisz brzmienie mocniejsze, bardziej koncertowe, spójrz na kolumny Paradigm Mini Monitor v.7

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/20 11:58 #424728

Zdecydowanie seria Azur, wzmacniacze serii Topaz zostaw dla tych co coś w nich niezwykłego usłyszeli, albo chcą mieć komplet do odtwarzacza z serii ;) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/20 13:36 #424729

Zasadniczo każdy kto decyduje się na zakup sprzętu CA " coś niezwykłego " w nim usłyszeli bez względu na to z jakiej serii pochodzi...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/20 21:33 #424745

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Na pewno przesłucham jeszcze Topaza AM10, ale skoro posiadając odtwarzacz CD5 nie jestem "skazany" na wzmacniacz z tej samej serii, to z wielką chęcią dozbieram kasę na Azur.

Ale nie chcę się spieszyć i wybiorę wzmacniacz na spokojnie. O wzmacniaczach NAD w tej cenie słyszałem kilka dobrych opinii, ale samego wzmacniacza nie ; ) W każdym razie dopisuję go do listy.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/21 11:09 #424748

Nie wiem czy różnica pomiędzy Topazem a Azorem jest warta dozbierania kasy ale jeśli będziesz się z tym lepiej czuł to OK jednak dla spokojności przesłuchaj na chłodno obydwa wzmacniacze ze swoim CD i docelowymi kolumnami żeby samemu się przekonać czy słyszysz różnicę czy nie oczywiście pozostawiając emocje w domu w postaci bardzo pozytywnego nastawienia do Azora ad hoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/23 17:57 #424796

Czy warta dozbierania kasy? Na pewno przetestuję obydwa wzmacniacze przed zakupem. Chyba nie jestem aż tak wymagający w tej kwestii, więc jeśli nie poczuję jakichś większych różnic (w co wątpię :P), to będę zastanawiał się nad tańszymi wzmacniaczami.

Wiem, że emocje to najgorsi doradcy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/24 11:57 #424798

Panie Pawle,niech pan przesledzi ogloszenia,aukcje i kupi sobie porzadny wzmacniacz,za 2k mozna juz cos w miare dobrego kupic.Nie przychodzi mi do glowy nic co by moglo przegrac z CA.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/24 22:18 #424805

Przeszukam aukcje - używane wzmacniacze też wchodzą w grę. Tylko nie bardzo wiem, na co mam zwracać uwagę przy szukaniu używki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/25 11:18 #424809

Ja zwróciłbym uwagę ( przy oglądaniu ) czy nie był rozkręcany, czy nie jest poobijany (czy nie spadł komuś itp).
Ślady nieumiejętnego rozkręcania można zauważyć, obicia tym bardziej.
Oczywiście to takie zewnętrzne oględziny :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland

Wzmacniacz (ok. 2000 zł) do Cambridge Audio Topaz CD5 2015/05/25 15:08 #424813

Co do zewnętrznych oględzin to dla mnie oczywistość. Za bardzo przykuwam uwagę do estetyki sprzętu audio, czy nawet płyt CD : )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator