HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/02/11 07:14 #423100

Jakie są Wasze doświadczenia ze stosowaniem podstaw, cokołów pod kolumnami podłogowymi? Czy jest sens ich stosowania i jakie-np. granit?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/02/11 09:16 #423103

Jak dla mnie to na czym stoją kolumny zależy również też od minimum dwu innych rzeczy. Np. od tego co jest na podłodze i jak wysokie są kolumny.
Przykładowo jeśli ma się pod kolumnami dywan, to kolumny powinny mieć obowiązkowo kolce, aby stały stabilnie, więc dobrze by było aby granitowy cokół też miał wtedy kolce.
Natomiast jeśli na podłodze jest twarde równe drewno ( niektórzy mają nawet kamień na podłodze ), wystarczą zamiast kolców, podkładki, krążki innego typu i z innych materiałów. Dużo dobrych firm stosuje takie rozwiązania zamiast kolców. Stosowanie jeszcze dodatkowej płytki marmurowej na kamienną podłogę byłoby chyba średnim pomysłem.
Jeśli kolumna jest dość niska to taka grubsza granitowa płyta może ją podwyższyć i sprawić że głośnik wysokich tonów będzie na dobrej wysokości. Granitowa podkładka więc nie będzie lekarstwem na wszystko w każdej sytuacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/02/11 09:24 #423104

Łatwiej manewrować granitem, niż kolumną z kolcami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/02/11 10:11 #423106

Ja na codzień używam 3-cm płyt granitowych podklejonych 5-mm filcem. Taka kombinacja dobrze izoluje kolumny od podłogi, a jak testuję jakieś paczki, to mogę szukać najlepszego ustawienia bez masakrowania podłoża.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/02/20 20:32 #423337

Przejeżdżając dziś przez Lubiąż-takie miasteczko z największym w Europie(podobno) pocysterskim zespole klasztornym natknąłem się przy drodze na zakład kamieniarski. Zatrzymałem się, podyskutowałem z panem kamieniarzem, obstalowałem i zakupiłem dwie granitowe podstawki o gr.50mm- produkcja trwała 2 godz., ja w tym czasie zwiedziłem zabytek z rodziną przesympatycznych Koreańczyków. Efekt moich zakupów poniżej na zdjęciu.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/04/19 15:18 #424305

Witam,
ja też od niedawna używam podstawek granitowych (2 mniejsze pod kolumny i duża pod subwoofer) i przyznam, że jestem zadowolony. Moje są akurat z czarnego granitu, w grubości 3cm, a z dołu podklejone są silikonowymi nóżkami, także jest ok. 5mm dystansu do paneli.
Ogólnie mam wrażenie, że dźwięk jest lepszy, szczególnie wyraźniejszy bas. Macie też podobne odczucia ?
Do @urbanator: można wiedzieć ile kosztowały Twoje bo widzę, że są grubsze i z jasnego kamienia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/04/19 15:27 #424306

Z tym basem to jest różnie, moje paczki niby też na kamieniu ale bass się poprawił jak kolce zastąpiłem gumowymi nóżkami. Don Michu kiedy ś pisał czemu tak, coś ze złą konstrukcją....

z komórki pod schodami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/04/19 17:05 #424309

u mnie właśnie te nóżki są silikonowe i lekko elastyczne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/04/19 17:51 #424310

deny napisał: Witam,
ja też od niedawna używam podstawek granitowych (2 mniejsze pod kolumny i duża pod subwoofer) i przyznam, że jestem zadowolony. Moje są akurat z czarnego granitu, w grubości 3cm, a z dołu podklejone są silikonowymi nóżkami, także jest ok. 5mm dystansu do paneli.
Ogólnie mam wrażenie, że dźwięk jest lepszy, szczególnie wyraźniejszy bas. Macie też podobne odczucia ?
Do @urbanator: można wiedzieć ile kosztowały Twoje bo widzę, że są grubsze i z jasnego kamienia?

Zapłaciłem stówkę za parę grubości 50mm, kamieniarz jeszcze lekko je obrobił na górnych krawędziach, a podkleiłem je podkładkami z filcu zgodnie z sugestiami red.Zwolińskiego coby się lepiej suwały.Kamień jasny, bo to granit biało-szary z beżowymi wstawkami, grubość 50mm bo o tyle musiałem podwyższyć kolumny żeby wysoko-tonowy tweeter był na wysokości ucha-tak niby powinno się je ustawiać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/04/19 20:09 #424311

urbanator napisał: ...grubość 50mm bo o tyle musiałem podwyższyć kolumny żeby wysoko-tonowy tweeter był na wysokości ucha-tak niby powinno się je ustawiać.


No i właściwie użyłeś tych kamyczków w jak najbardziej pożądanym celu , zapewnienie stabilnej podstawy tez w jakim stopniu ,mniej lub bardziej , może przełożyć się na poprawę brzmienia w aspekcie poprawy loklokalizacji źródeł pozornych i konturowości obrazu muzycznego ale nigdy nie są to jakies kolosalne zmiany jak sugerują tu i tam audiofilni wyczynowcy , którzy tradycyjnie brak pojęcia , kiepski słuch oraz nieznajomość materii o której się wypowiadają usiłują nadrobić tyradą górująca formą nad treścią ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/04/19 23:13 #424313

Zapłaciłem stówkę za parę grubości 50mm, kamieniarz jeszcze lekko je obrobił na górnych krawędziach

Tak mniej więcej liczyłem bo w sklepie internetowym w którym kupilem też był podobny kolor dostępny, ale ja akurat potrzebowalem czarny. Dodatkowo mam jeszcze boki tez polerowane i zaokraglenia na rogach - niezle to wygląda. (zrobie zdjecei przy okazji i wrzuce)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/04/20 22:20 #424327

tak to wygląda :)



jakby ktoś też szukał to mogę podac namiar na sklep gdzie kupilem
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Podstawki pod kolumny podłogowe. 2015/04/20 23:49 #424329

A u mnie tak
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator