HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

JBL e90-pytanie o przestrzeń dzwiękową... 2014/10/20 15:22 #419255

Witam serdecznie.

Mam pytanie do osób ogarniętych w temacie,gdyż sam nie jestem pewien,czy zdecydować się na zakup ww.kolumn,czy też nie...
Więc tak:mogę kupić JBL E90 od znajomego,lecz mam jedną wątpliwość co do metrażu mojego pokoju.Ma on 24m2,natomiast kolumny będą rozstawione w odległości 3 metrów ode mnie(patrząc od frontu),oraz jakieś 5 metrów od siebie (Lewa-prawa).Całość tworzyłaby trójkąt równoramienny.W tej chwili mam Microlaby solo 7c ,w takim samym układzie,lecz wiadomo,Microlaby w porównaniu do JBL to zupełnie inna liga.

Jak sądzicie,czy jest sens je kupić?Czy taki dystans będzie wystarczający do tych kolumn?
P.S. W razie potrzeby mogę zrobić zdjęcie pokoju.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JBL e90-pytanie o przestrzeń dzwiękową... 2014/10/20 16:35 #419257

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
5m między kolumnami to dużo za dużo.
W wielkim salonie (>40- 50m2) i przy kolumnach wielkości typu Focal Utopia to tak.
Prawidłowy rozstaw w Twoim przypadku to 2- 3m.
Jak je ustawisz również w prawidłowej odległości od ścian bocznych i z tyłu okaże się, że miejsce odsłuchu również nie będzie dalej niż ok. 2- 2,5m, bo za głową też dobrze jest mieć trochę przestrzeni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

JBL e90-pytanie o przestrzeń dzwiękową... 2014/10/20 19:34 #419259

Pytanie za ile te E90,bo znaczkiem JBL sie nie jaraj.Jesli po normalnej cenie to praktycznie kazda kolumna zagra lepiej za te pieniadze.A jak ma byc do łomotu to tu JBL sie sprawdzi,chociaz da sie i w tym wzgledzie wybrac lepiej.

Na jakim wzmacniaczu to bedzie grac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

JBL e90-pytanie o przestrzeń dzwiękową... 2014/10/21 09:08 #419272

Dziękuję za odpowiedzi.
@iro
Rozumiem
Za głową mam jakieś...raptem 0,5 metra przestrzeni.Zresztą po południu zrobię Wam jakiś prosty rysunek pokoju ,i umieszczę tutaj.
@Gawron__m
Za 1500zł w bdb stanie.Powiem Wam wprost..w sprawach audio jestem po prostu laikiem totalnym.Nigdy nie miałem z prawdziwym audio do czynienia.Cztery lata temu kupiłem te Microlaby solo 7c,i jestem z nich zadowolony(tak wiem co o tym sądzicie).Wcześniej miałem jakieś komputerowe pierdzawki 2.1 za 200zł.Także teraz już wiecie z kim macie do czynienia.
Dlatego też liczę na Waszą pomoc i porady.
A propos ceny...czy jest dobra??
Teraz sprawa wzmacniacza:kompletnie nie wiem co byłoby dobre.Napiszę inaczej,chciałbym na wzmacniacz dać ok.800zł(może być używany jak najbardziej)...czy w takiej kwocie kupię cokolwiek sensownego?
Teraz kwestia muzyki...ogólnie słucham wszystkiego.Nie jestem miłośnikiem jednego gatunku muzycznego.Ale..bardzo lubię ambient.Generalnie lubię puścić sobie na noc jakiegoś ambientowego seta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Fury161.

JBL e90-pytanie o przestrzeń dzwiękową... 2014/10/22 10:30 #419313

Panowie,a co sądzicie o Klipsch RF-52 /RF-52II ??
Wiele pochlebnych opinii czytałem na temat tego modelu.
Patrzyłem na allegro-ceny zaczynają się od ok.1700zł
Powiem Wam,że im więcej przeglądam-tym większy mętlik mam w głowie.Z tym audio jest chyba faktycznie tj.kiedyś słyszałem...temat rzeka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JBL e90-pytanie o przestrzeń dzwiękową... 2014/10/24 13:53 #419357

Witam ponownie.
Po poszukiwaniach wybór padł ostatecznie na Melodika BL40 (stare Roth Oli 40 )
I teraz chciałbym zapytać o:kable...co dokupić?
Oraz o wzmacniacz Marantz PM-78...warto się nim zainteresować?
Jeszcze jedna kwestia,o której nie wspomniałem na początku.Otóż muzyki będę słuchał z komputera.Jest to standardowy PC.Za to z lepszą kartą dźwiękową.Jest nią Creative X-Fi mX XTREME AUDIO
Wiem,nie jest to karta typowo do 2.0,lecz w porównaniu ze standardowym układem na płycie głównej to i tak różnica ogromna.
Co sądzicie o moim wyborze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JBL e90-pytanie o przestrzeń dzwiękową... 2014/10/24 15:56 #419359

Fury161 napisał: Witam ponownie.
Po poszukiwaniach wybór padł ostatecznie na Melodika BL40 (stare Roth Oli 40 )
I teraz chciałbym zapytać o:kable...co dokupić?
Oraz o wzmacniacz Marantz PM-78...warto się nim zainteresować?
Jeszcze jedna kwestia,o której nie wspomniałem na początku.Otóż muzyki będę słuchał z komputera.Jest to standardowy PC.Za to z lepszą kartą dźwiękową.Jest nią Creative X-Fi mX XTREME AUDIO
Wiem,nie jest to karta typowo do 2.0,lecz w porównaniu ze standardowym układem na płycie głównej to i tak różnica ogromna.
Co sądzicie o moim wyborze?


"Sądzicie" że w cenie baboli w stylu Roth Oli można kupić zdecydowanie lepsze kolumny np. te => allegro.pl/canton-ergo-71dc-piekne-brzmi...tan-i4717213147.html
Zdecydowanie lepszy wzmacniacz to model PM-80SE => niewiele droższy a o klasę lepszy.
Kable...litości => w kategorii Roth Oli + PM-78 jest zupełnie obojętne czym to podłączysz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

JBL e90-pytanie o przestrzeń dzwiękową... 2014/10/24 23:51 #419377

Kupiłem te Cantony.
Zadzwoniłem do gościa,wypytałem o stan,itd.
Do tego Goldstara 8500

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator