HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do otwartego salonu 2014/07/22 10:25 #417478

Witam, planuję kupić zestaw stereo do pokoju z aneksem kuchennym:
-wymiary: 6,1x4,1x2,73m,
- podłoga: parkiet + mały dywan,
- umeblowanie - jak na projekcie,

Proszę o pomoc w zakupie gotowego zestawu stereo z kolumnami podłogowymi w cenie 2-3 tyś. zł (lub niewiele więcej jeśli to będzie uzasadnione) do słuchania muzyki z CD i radia. Ewentualnie mogę skompletować coś ze starszych sprzętów - ale wolał bym żeby to były towary chodliwe - tak abym przynajmniej kolumny mógł kupić w miarę estetycznym wyglądzie.

Słucham głównie muzyki w stylu: Pink Floyd, Scorpions, Kings of Leon, Ed Sheeran, The Piano Guys, Perfect...

Lubię głęboki czysty, wyraźny dźwięk, a w razie potrzeby - czysty głęboki bas.

Do tej pory słuchałem:
- w domu mam Wieżę Panasonic sa-ak44 (jak dla mnie za dużo w niej buczącego basu mieszającego się z tonami średnimi. Gra trochę słabo i nie do końca czysto. Ani to do wokalu, ani do czegoś cięższego).

- u znajomego na rockowym odsłuchu raczyłem się Altusami 140 na amplitunerze Tonsil (modelu niestety nie znam) ale jak dla mnie to mocy może i ten zestaw miał i wyższe dźwięki były ok - jednak gdy przychodziło do niższych "ryków" - to były one nieczyste i charczące.

Z góry dziękuję za pomoc. Bacznie obserwuję ten wątek - więc w razie potrzeby - odpowiem na pytania.
W załączniku wizualizacja pomieszczenia i na czerwono - miejsce gdzie planowałbym ustawić kolumny.

Pozdrawiam

pl.tinypic.com/r/v7f9lx/8
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do otwartego salonu 2014/07/22 16:21 #417480

czyli za 3 kzł chcesz nabyć kolumny podłogowe, wzmak, cedek i radyjko ewentualnie amplituner stereo...to trochę biedny fundusz a przecież wizualizacja bardzo ładna i " podłoga: parkiet + mały dywan" to bardzo ważna wskazówka w tym przedziale cenowym :)
allegro.pl/kolumny-taga-harmony-tav-506-v-2-i4426491098.html
allegro.pl/nad-trzy-korony-wzmacniacz-30...420-i4440675033.html
i wszystko za 1kzł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do otwartego salonu 2014/07/22 22:08 #417483

Jeśli te czerwone kółeczka to punkty w których mają stać głośniki to bardzo koślawo to bedzie propagować dźwięk do otoczenia, a pokój jest nawet z potencjałem tylko trza by kanapę dać na przeciw okna, a za nią aneks kuchenny. TV w świetle okna po bokach wysunięte do przodu głośniki. 4 metry szerokości pokoju to daje szanse na fajną bazę do ustawienia głośników powiedzmy 2,20-2,30 cm od siebie i masz ładny dystans do bocznych ścian, a i od tylnych z metr da się zrobić. Miodzio granie se można uszykować. Nie zrobisz dobrze od razu to potem będziesz pluł se w brodę i szukał ratunku w kabelkach i wymiana kolumn co jakiś czas na lepsze hi hi hi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

robin102
Ostatnia edycja: przez robin102.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator