Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Aga Zaryan śpiewa przeboje Niny Simone

AgaZaryanNinaSimoneJuż wkrótce premiera nowego albumu Agi Zaryan “Remembering Nina & Abbey”.

Co łączy nową płytę Zaryan z ostatnią płytą zespołu Daft Punk? Obydwie były nagrywane w legendarnym Conway Recording Studios w Hollywood.

Aga Zaryan podjęła się interpretacji piosenek Niny Simone i Abbey Lincoln, o której pisano - ostatnia wielka diva złotej ery jazzu. Bohaterki albumu to dwie wyjątkowe kobiety, które łączy niezłomna postawa artystyczna. Trudno o lepszą chwilę na wydanie tej płyty - ukazuje się w dziesiątą rocznicę śmierci Niny Simone.

Do udziału w projekcie Aga zaprosiła światowej sławy muzyków, którzy z niezwykłą swobodą poruszają się w takich gatunkach jak jazz, blues czy folk. Można powiedzieć, że liderka zadbała o gwiazdorską obsadę. Brian Blade (perkusja) nagrywa, między innymi, dla Joni Mitchell, Boba Dylana czy Wayne’a Shortera. Geri Allen to liderka jazzowej pianistyki, a Carol Robbins (harfa) nagrywała jeszcze z samą Niną Simone oraz z takimi gwiazdami jak Sinatra czy Manhattan Transfer.

Jesienią Aga Zaryan wraz z gośćmi z USA wyruszy w międzynarodową trasę koncertową, która będzie promować nowy album. W Polsce artystka odwiedzi między innymi Łódź, Kraków, Gdynię, Zakopane, Łomianki i Wrocław.

Efekty pracy usłyszymy już 12 listopada. Tymczasem zapraszamy do premierowego wysłuchania największego przeboju Niny Simone “My Baby Just Cares For Me” w nowej interpretacji.

Źródło: management artysty