Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Nowa seria Bronze

19Monitor Audio odświeża podstawową serię zestawów głośnikowych. Chociaż nowe modele Bronze są podobne do produkowanych do niedawna Bronze BX, to zaszły w nich też spore zmiany.

Do nowej linii Bronze przeniesiono kilka rozwiązań stosowanych przez Monitor Audio w wyższych seriach. Znajdziemy tu stożkowe membrany przetworników nisko-średniotonowych z wklęsłą nakładką przeciwpyłową oraz nowy głośnik wysokotonowy C-CAM Gold Dome o średnicy 25 mm. Ponownie wykorzystano technikę mocowania przetworników do tylnej ścianki za pomocą długiej śruby. Rozwiązanie to ma zapobiegać przenoszeniu się na kosz głośnika drgań przedniej ścianki i zwiększać sztywność kolumny. Estetykę poprawiono, stosując stalowe pierścienie otaczające kosze. Ich kolor współgra z wybarwieniem membran.

Maskownice są przytrzymywane miniaturowymi magnesami, co pozwoliło uniknąć wystających elementów mocujących. Trzon nowej serii Bronze tworzą dwa modele na podstawkę – Bronze 1 i Bronze 2 – oraz dwie kolumny wolnostojące: Bronze 5 i 6. W każdej chwili można zbudować system kina domowego, ponieważ Monitor Audio oferuje wszystkie niezbędne do tego celu dodatki: głośnik centralny Bronze Centre, efektowe Bronze FX oraz aktywny subwoofer W10. Wszystkie modele odświeżonej serii Bronze są już dostępne w sprzedaży.

Bronze 1 kosztują 1290 zł; Bronze 2 – 1590 zł; Bronze 5 – 3190 zł, Bronze 6 – 3990 zł, a efektowe Bronze FX – 1590 zł (wszystkie ceny za parę). Bronze Centre to wydatek 899 zł, a Bronze W10 – 2690 zł/szt.