Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

RCM Sensor 2

image-33RCM opracował drugą wersję przedwzmacniacza korekcyjnego Sensor. W porównaniu z pierwszą, wprowadzono w niej szereg istotnych zmian.

Usprawnienia Sensora 2 mają się przyczynić do jeszcze dokładniejszej „obróbki” sygnału przesyłanego z wkładki gramofonowej. Tylko podstawowe cechy, takie jak wysoki poziom wzmocnienia czy możliwość wyboru trybu pracy wejścia (zbalansowany/ /niezbalansowany), pozostawiono bez zmian. Resztę poddano modyfikacjom, począwszy od zasilania, poprzez układ korekcji, a skończywszy na obudowie. Przedwzmacniacz nadal mieści się w dwóch „skrzynkach”. Transformator, prostownik i pierwszy stopień stabilizacji napięć zasilających znajdują się w mniejszej. Większa zawiera pozostałe obwody zasilacza, korekcję i wzmocnienie. Obudowy zasilacza i przedwzmacniacza nieco urosły.

Obie to zamknięty aluminiowy profil o przekroju prostokątnym i 4-mm ściankach. Front sekcji sygnałowej ma grubość 10 mm. Wykonano go ze szczotkowanego, anodowanego aluminium. W zasilaczu pracuje wydajny transformator Myrra oraz kondensatory Panasonic z serii FC. W module korekcji RIAA zastosowano dobierane ręcznie, niskoszumowe oporniki oraz kondensatory Wima. Regulacja wzmocnienia odbywa się w pięciu krokach: od 0,3 mV do 5 mV. Impedancję wkładki można dopasować w siedmiu: od 20 Ω do 47 kΩ. W wyposażeniu standardowym pro- ducent montuje wysokiej jakości gniazda, m.in. Neutrika. Za dopłatą dostępna jest wersja specjalna, w której wszystkie gniazda pochodzą z najwyższych serii Fu- rutecha. RCM Sensor 2 jest już dostępny w sprzedaży. Występuje w kolorze naturalnym albo czarnym.

 

Producent ustalił cenę na 9000 zł.