Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Analogowy Mak

McIntoshMT5W katalogu McIntosha pojawił się ostatnio gramofon MT5. To kompletne urządzenie wysokiej jakości, wyposażone w napęd, wkładkę i ramię, dobrane z myślą o synergicznej współpracy.
W MT5 jest wszystko, co niezbędne do odtwarzania muzyki. Producent zapewnia, że suma użytych komponentów daje efekt o wiele lepszy, niż gdyby każdy z nich rozpatrywać osobno albo w innej konfiguracji.


Urządzenie wyposażono w akrylowy talerz o masie 2,3 kg, 9-calowe ramię i wysokopoziomową wkładkę MC, kompatybilną z wejściem MM w przedwzmacniaczach gramofonowych. Napięcie wyjściowe wynosi 2,5 mV, diamentowa igła ma szlif eliptyczny, a zalecany nacisk producent określa na 2 g. Silnik prądu stałego ma niskoszumowe łożyska i jest produkowany w Szwajcarii. Gramofon może pracować z prędkościami: 33,3; 45 i 78 RPM. Do przeniesienia napędu wykorzystano pasek. Podświetlany, magnetycznie zawieszony talerz na ceramicznym łożysku emituje delikatną, zielonkawą poświatę.
Zaawansowany system zawieszenia talerza i precyzyjna kontrola obrotów silnika zapewniają stabilność ruchu i cichą pracę urządzenia. W zestawie z gramofonem dołączana jest także przeźroczysta pokrywa, chroniąca go przed kurzem.
Konstrukcja MT5 jest przemyślana i precyzyjna. Do kalibracji wymaganych jest tylko kilka prostych czynności. Resztę zrobiono w fabryce McIntosha. Montaż wkładki oraz ustawienia ramienia, nacisku igły i antyskatingu są wykonywane przez producenta, dzięki czemu gramofon jest praktycznie od razu gotowy do pracy. Dopiero regulacje typowe dla najwyższej klasy gramofonów użytkownik wykonuje we własnym zakresie.
MT5 zachowuje tradycyjne firmowe wzornictwo i będzie pasował do wieży. Jest kompatybilny z każdym wzmacniaczem lub przedwzmacniaczem McIntosha.
Analogowy Mak jest już dostępny w Polsce. Dystrybutor ustalił cenę na 26500 zł.