HFM

artykulyskrot3

Yvonne Sanchez & Pedro Tagliani wystąpią na Festiwalu GITARA+

YvonneSanchezPedroTaglianiProgram Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ wciąż wzbogaca się o nowe wydarzenia. Właśnie potwierdzony został koncert duetu Yvonne Sanchez & Pedro Tagliani. Artyści wystąpią w Klubie Firlej, 27 października o godzinie 19:00 i wykonają utwory ze swojej ostatniej płyty zatytułowanej „Songs About Love”. 

Album zawiera materiał nagrany w październiku 2011 roku podczas koncertu w Pradze. Zgodnie z tytułem, są to piosenki o miłości, wśród których usłyszeć można zarówno znane jazzowe standardy („The look of Love”, „Cry me a river”), jak i autorskie utwory Yvonne Sanchez. Jest to muzyka, która zachwyca zwłaszcza pięknymi aranżacjami i głosem wokalistki.


Yvonne Sanchez od wielu lat mieszka w Czechach, gdzie uważana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych. W 1998 roku przez Czeskie Stowarzyszenie Jazzowe została ogłoszona wokalistką roku. Zdobyła również nominację do czeskiej nagrody Grammy i prestiżowej nagrody Andel. Z pochodzenia jednak Yvonne jest pół Polką, pół Kubanką. Urodziła się w Bytomiu, a swoją karierę muzyczną rozpoczęła od grania na perkusji w zespole Józefa Skrzeka. Dziś znana jest na całym świecie. Wraz ze swoim zespołem koncertuje we Francji, Niemczech, Austrii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Brazylii, na Cyprze, Kubie i w Stanach Zjednoczonych. Współpracę z Pedro Taglianim rozpoczęła podczas nagrywania swojej drugiej płyty „My Garden”(2008).
Pedro Tagliani pochodzi z Brazylii, jednak obecnie mieszka i tworzy w Europie, głównie w Wiedniu i Monachium. Jako gitarzysta angażuje się w wiele projektów muzycznych, rozwija również karierę solową. Wydał dwie autorskie płyty „Arvoredo” i „Ao Vento” odwołujące się do tradycji muzycznej Ameryki Południowej.

Yvonne Sanchez & Pedro Tagliani
Piosenki o miłości
27 października 2013, godz. 19:00
Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Bilety: 50/70 PLN

www.gitaraplus.pl

Źródło: gitaraplus