Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Aurender N100

17W katalogu Aurendera pojawił się sieciowy odtwarzacz strumieniowy. N100 jest najtańszym tego typu urządzeniem koreańskiej firmy.

Aurender N100 obsługuje praktycznie wszystkie formaty plików, rozdzielczości i częstotliwości próbkowania. Odtworzymy na nim m.in. DSD (DSF, DFF), WAV, FLAC, AIFF czy M4A. Nie ma wbudowanego dysku do przechowywania danych, ale współpracuje z zewnętrznymi dyskami USB, macierzami dyskowymi NAS oraz z serwisami Tidal i WIMP, oferującymi abonamentowy dostęp do muzyki zapisanej w formatach bezstratnych.

Podobnie jak wyższe modele Aurendera, N100 zawiera dużo zaawansowanej technologii, dzięki której jakość odtwarzania ma być możliwie najwyższa na tym pułapie cenowym. Urządzenie nie ma wbudowanego przetwornika c/a. Sygnał do niego wyprowadza wyjście USB 2.0, separowane galwanicznie, przez co odporne na zakłócenia. W jego konstrukcji wykorzystano te same rozwiązania, które pierwotnie znalazły zastosowanie we flagowym modelu W20. Ponadto N100 zawiera bardzo szybki dysk SSD 120 GB, buforujący dane, port Gigabit Ethernet, zapewniający łączność z siecią, oraz dwa wejścia USB 2.0, przeznaczone dla pamięci przenośnych USB. Aurenderem steruje się poprzez iPad za pomocą specjalnie opracowanej, bezpłatnej aplikacji Aurender Conductor. Producent zapewnia, że wyszukiwanie i odtwarzanie utworów jest dzięki niej wygodne i intuicyjne. W razie problemów użytkownik może się zwrócić do producenta z prośbą o zdalne wsparcie techniczne.

Usterka zostanie zdiagnozowana i naprawiona poprzez łącze internetowe. Aurender N100 jest od niedawna dostępny w Polsce. Jego cena to równowartość 3075 dolarów.