HFM

artykulyskrot3

Wilson Audio Sabrina

14Katalog Wilson Audio wzbogacił się o nowy model wolnostojący. Sabrina to trójdrożna kolumna przeznaczona do nagłaśniania niezbyt dużych pomieszczeń.

Sabrina to najmniejsza kolumna Wilsona, co jednak nie oznacza miniaturowych rozmiarów. Zestaw ma prawie metr wysokości i waży ponad 42 kg. W projekcie wykorzystano część rozwiązań, sprawdzonych w większych modelach Wilson Audio. Miękką kopułkę wysokotonową Convergent Synergy Tweeter zastosowano po raz pierwszy w najdroższej Alexandrii. Teraz, po modyfikacjach, została użyta w modelu z drugiego skraju oferty. Obudowę Sabriny wykonuje się z kompozytu oznaczonego literą „X”. Charakteryzuje się bardzo wysoką sztywnością i odpornością na rezonanse, dzięki czemu dźwięk pozostaje wolny od podbarwień i zniekształceń.

Podobnie jak to ma miejsce w wyższych modelach, Wilson wiele uwagi poświęca czasowej integracji przetworników. W Sabrinie uzyskano ją odchylając w tył przednią ściankę ko- lumny. Trójdrożny układ wykonano w oparciu o trzy przetworniki. Górę pasma odtwarza wspomniana miękka kopułka o średnicy 25 mm. Środek – 14,6-cm stożek z membraną z pulpy papierowej, zaś bas – papierowy woofer o średnicy 20 cm. Według deklaracji producenta Sabrina przenosi pasmo 31 Hz – – 21 kHz (+/- 3 dB). Z parametrów technicznych wynika, że będzie stawiać dość wysokie wymagania partnerującym jej wzmacniaczom. Impedancja nominalna to 4 omy, z minimum 2,5 oma w prądożernym zakresie basowym (139 Hz). Efektywność wynosi 87 dB/W, więc najbezpieczniej będzie sięgnąć od razu po mocną lampę albo wydajny tran- zystor. Najnowszy model Wilsona będzie dostępny w trzech kolorach standardowych i dwóch za dopłatą.

Ceny w Polsce zaczynają się od 78546 zł.