HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/26 19:31 #435746

Aukcje powiadasz ? Zobaczysz co się będzie działo pod koniec licytacji.

Czemu odrzuciłem te, a nie inne - bo to w większości bardzo przeciętne wzmacniacze. Zwróć uwagę, że wyciąłem też niektóre modele z pozostałych marek. Poza tym z tego natłoku trzeba jakoś wybrać więc nie pozostaje nic innego jak na skróty wyciąć połowę.

Co do zgrania się z Eltaxami to cholera jedna wie, zalecał bym jednak wzmacniacz mocniejszy bo Libertasy nie grzeszą efektywnością. Co polecam poza Libertasami ? ELAC 510 B)

Dobra, to był żart, nie ta półka, nie te wymogi. Możesz poszukać np. Dali 505 albo jakiś model nieistniejącej już firmy Avance, modele Dana ileś tam.

Po co Ci większy wybór skoro potem i tak zadasz pytanie która z propozycja jest najlepsza, nawet już je zadałeś. To jest właśnie powód omijania takich dyskusji przez forowych stałych bywalców. Podajemy konkretne, sensowne i już przebrane pozycje, pada prośba o więcej, podajemy więcej i wtedy pada prośba który najlepszy. No kurna ten co podany był na początku.

Problem też w tym, że każdy człowiek zakładający wątek chce zwyczajnie kupić całość ot tak, od ręki jak w sklepie, tymczasem polecane i warte uwagi rzeczy mogą być słabiej dostępne i zwyczajnie trzeba się ich naszukać, poczekać Ludzie składają zestawy latami, wymieniając co jakiś czas to i owo i budując swoje doświadczenie. Przecież nie kupujesz sprzętu na 30 lat, za jakiś czas pojawi się więcej kasy to coś wymienisz, osłuchasz się też, wyrobisz jakieś zdanie. Cierpliwości. Poza tym skąd przekonanie, że mój gust musi się pokrywać z Twoim. Już widać różnicę bo np. ja skreślam na starcie wszystkie te japońskie wg mojej opinii paździerze a ty pytasz dlaczego. Dlatego ! Nie lubię 90 % japońszczyzny za sztampowość we wzornictwie i konstruowaniu właściwie czegokolwiek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/26 22:06 #435750

John 1.5 V napisał: Aukcje powiadasz ? Zobaczysz co się będzie działo pod koniec licytacji.
Co do zgrania się z Eltaxami to cholera jedna wie, zalecał bym jednak wzmacniacz mocniejszy bo Libertasy nie grzeszą efektywnością. Co polecam poza Libertasami ? ELAC 510 B)

Dobra, to był żart, nie ta półka, nie te wymogi. Możesz poszukać np. Dali 505 albo jakiś model nieistniejącej już firmy Avance, modele Dana ileś tam.


Yamaha poszła za niecałe 500 zł tyle, że bez pilota była.
Jaka moc wzmacniaczy? Podaj minimalną.
I prośba kuknij proszę na resztę eltaksów bo trochę się najarałem :) tu masz linki

Co do innych firm to na razie odpuszczam.

1.Inne Eltaxy:
allegro.pl/eltax-concept-400-i6568816296.html
Dość niska cena. Zagniecenia na wysokotonowych

2.Aktywne? Ciekawa opcja - nie wiem jak to gra, bezpośrednio pod TV? Jak również pod wzmacniacz.
allegro.pl/aktywne-kolumny-eltax-evoluti...wer-i6570377177.html

3.Monitory dość ciekawe
allegro.pl/eltax-universe-standy-super-b...ign-i6571907791.html
Pasmo wystarczające?

4.Czarne:
allegro.pl/kolumny-stereo-eltax-liberty-...ice-i6575224866.html
Z tym sprzedawcą korespondowałem wydaje się dość rzetelny. Plamki można zamaskować rysy też. z czarnym to nie problem. Wysokie tony zagniecenia.

5.Shine
allegro.pl/eltax-shine-6-piekne-dunskie-...mny-i6573299211.html

może 3 lub 4 Czarne by pasowały a monitory wyglądają fajnie
ewentualnie 1 lub 2 Dość dobra cena? Coś możesz króciutko o wszystkich?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/27 21:14 #435754

pozycji nr. 3 nawet nie ma co porównywać z liberty 3+lub 5+ słabizna, z tanich eltaxów jeszcze monitor lll od biedy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/27 22:35 #435755

Eltax Universe czy Concept to najtańsze (mocno oszczędnościowe) serie do kina domowego, sprzedawane chyba po ok.990 zł za cały komplet tymczasem za tyle można było mieć dopiero jedna sztukę liberty 5+, "soł" jeszcze jakieś pytania ? Przewertuj ranking do którego podałem link, oszczędzi Ci to czasu na wynajdywanie gniotów. Czarne 5+ ? czemu nie aczkolwiek pojawiały się na aukcjach modele w stanie idealnym za 500-600 zł. Produkowane były dwie serie - 1-sza z czarnymi membranami i potem 2-ga ze srebrnymi. Grają tak samo choć nie brak opinii, że pierwsza seria była lepsza bo ... właściwie nie wiadomo czemu ale, że była starsza to musiała być lepsza, wszak wiadomo, że "kiedyś to Panie wszystko było lepsze" :sick:

Ceną Yamahy jestem bardzo zaskoczony. To był swego czasu najwyższy model do kina, prasa piała z zachwytu jakie to cudo i faktycznie jest to świetny piec. Istnieje jeszcze taka możliwość, że to, że ktoś zaoferował za nią 500 zł wcale nie oznacza, że za tyle ją dostanie bo sprzedawca mógł ustawić kwotę minimalną (raczej daleką od 5 stówek) i byłby idiotą gdyby wziął za nią tylko tyle. Oczywiście zawsze istnieje szansa, że nim jest :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/27 22:56 #435757

No za 500 to i ja bym kupił tą yamahę i dał popalić nowym sąsiadom :woohoo: , mam ,, czarne " eltaxy 3+ żadnych wspaniałości ani niewspaniałości w nich nie ma różnic poza sreberkiem pewnie nie ma

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/28 12:06 #435758

Dzięki za ranking. Na jakiś czas dam wam spokój, muszę to wszystko ogarnąć.

Chyba, że chcecie popisać i pochwalić się jak długo siedzicie w branży audio. Kto w czym jest najlepszy, np. wzmacniacze, kolumny, amplitunery, kina domowe itp. Skąd czerpiecie wiedzę fachową? Jaki był Wasz pierwszy zestaw stereo? Itd, itp.
Zapraszam do pokoju zwierzeń :) , jeżeli kto chce - to piszcie. :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/28 21:11 #435767

Lepiej nie bo pojawią się spece od złotych bezpieczników, podstawek pod kable i audiofilskiego granitu pod i na kolumny :sick:

Ile się w to bawię ? Tak na poważniej to będzie jakieś 17 lat.

Fachową wiedzę czerpię z forum ... :evil: taki żarcik.

Książki, zarówno te o ogólnej elektroakustyce jak i specjalnie na tematy hi-fi (jest ich już trochę), prasa fachowa (np. Audio - praktycznie przy każdym teście jest jakaś wzmianka o zastosowanym rozwiązaniu technicznym i jego konsekwencjach pozytywnych i negatywnych), dobre artykuły ukazuje się, niestety sporadycznie w radioelektroniku (mam przynajmniej 3 takie numery z obszernymi opracowaniami na różne temat dotyczące kolumn i wzmacniaczy), i ciekawe kanały na YT, głównie anglojęzyczne ale mamy też naszego rodzynka - "Reduktor Szumu". No i forum, bo też i tutaj wyprostowało mi się pojęcie na to i owo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup stereo do 800 zł 2016/10/28 21:53 #435768

Się czytało, się wie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/28 22:20 #435770

John 1.5 V napisał: Ile się w to bawię ? Tak na poważniej to będzie jakieś 17 lat.
i tutaj wyprostowało mi się pojęcie na to i owo.


To szmat czasu wcześniej zanim trafiłem na to forum czytałem Twoje posty i wydały mi się bardzo konkretne i rzeczowe.
No to mam od kogo czerpać :) garściami :P

A Twoje pierwsze stereo pamiętasz co to było?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup stereo do 800 zł 2016/10/28 22:22 #435771

Rob Roy napisał: Się czytało, się wie ;)


Czyli tylko literatura fachowa, ale chyba nie ograniczasz sie do jednego pisma?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup stereo do 800 zł 2016/10/28 22:25 #435772

Mam do Was pytanie nie gdzie nie mogę znaleść jak to coś gra dokładnie ten model
5.1 Yamaha AVX-500 RS ? :(

Podrzućcie jakiegoś linka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Zakup stereo do 800 zł 2016/10/28 22:48 #435773

1Ender napisał:

Rob Roy napisał: Się czytało, się wie ;)


Czyli tylko literatura fachowa, ale chyba nie ograniczasz sie do jednego pisma?

To jest akurat kultowa pozycja, wydana za schyłkowej komuny. Kto by teraz czytał takie rzeczy ;)

A tak serio, to wyłącznie własne uszy i słychać MUZYKI, a nie dźwięków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Zakup stereo do 800 zł 2016/10/29 18:04 #435776

Rob Roy napisał: A tak serio, to wyłącznie własne uszy i słychać MUZYKI, a nie dźwięków.

[/quote]

Jakie było Twoje 1 stereo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Re:RE: Re:Zakup stereo do 800 zł 2016/10/29 18:47 #435777

Mam do Was pytanie nie gdzie nie mogę znaleść jak to coś gra dokładnie ten model
5.1 Yamaha AVX-500 RS ? :( - niby wzmacniacz, ale bardziej mi to wygląda na amplituner kina domowego??
Jeżeli to AKD to głowy sobie tym nie będę zaprzątał.

Sprawę kolumn mam wstępnie załatwioną Eltax Liberty 5+
Co do wzmacniacza jeszcze nie wiem na pewno. Skoro Amplituner KD jest gorszy od Ampli Stereo, a Ampli Stereo jest gorszy od wzmacniacza, to wybieram wzmacniacz.

Problem w tym czy aby na pewno robię dobrze? Źródłem dźwięku ma być TV. Pytanie jak podłączyć, aby to wszystko miało sens. Czy przez gniazdo słuchawkowe do wejścia liniowego wzmacniacza, czy przez gniazdo AV?
Dalej TV ma wbudowany jakiś tam DAC i teraz pytanie, jeżeli podłącze przez AV do wzmacniacza to uzyskam jakiś tam dźwięk nie wiem jakiej jakości, czy lepszym rozwiązaniem jest kupno Amplitunera i podłączenie TV, czy też dokupienie zewnętrznego DAC i puszczenie dźwięku przez gniazdo słuchawkowe poprzez DAC zewn. do wzmacniacza. Nie wiem czy dobrze kombinuję? Jak uzyskać najlepsze brzmienie?
No i czy kupienie taniego Dac ma sens? - Nie wiem czy coś nie poplątałem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Re:RE: Re:Zakup stereo do 800 zł 2016/10/29 23:29 #435780

Jeśli w symbolu wzmacniacza (niezależnie od marki) jest obok siebie literka A i V to na 100% jest to amplituner do kina. Stąd wszystkie one maja symbole typu AVR, AVX itp.

Początki (przełom dekad 70'/80') to Diora DSTL-202, kolumny Diora Zg-10 i magnetofon Zk-120 ale wtedy to jeszcze był sprzęt rodziców, pierwszy tylko mój to był magnetofonik Kapral, potem głównym źródłem był Walkman Sony WM-31 (taki sam jak w moim avatarku) który podpinałem "na ostro" B) do Zg-10, następnie jakieś inne walkmany marki no-name, jamnik jednokasetowy "marki" Kamosonic (nie pomyliłem nazwy) i wreszcie po paru latach kiedy złapałem faktycznie bakcyla pojawiła się miss Elizabeth Hi-Fi z panem MDS-1402 wymienione (bo szlag trafił oba sprzęty) na Unitrę WSH-205 i jakiś deck Philipsa którego symbolu nie pomnę, który to z kolei udało się zamienić na tzw. "szufladę" MDS-422 w wersji produkowanej na Francję. Pierwszym CeDekiem był przenośny odtwarzacz Koss którego zastąpił pierwszy poważny CD - Technics SL-PG 380, którego mile wspominam i który stoi teraz odnowiony do stanu "Mint" u mojej mamy i tak wszedłem w erę nowożytną z Libertasami które zagościły u mnie ponad dekadę temu, podobnie jak Rotel RCD-951. W między czasie zrobiłem jeszcze "samoręcznie" wzmacniacz GainClone którego po kilku latach rozebrałem i sprzedałem na części zamieniając na obecny "Double Turbo Zasilator" B) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator