HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/27 12:54 #434738

Zerknij jeszcze na takie cóś allegro.pl/rotel-ra-971-mkii-i6368587491.html
Sprzedawcę mogę polecić bo kupowałem u niego i znany jest z tego, że nie sprzedaje szrotu wykopanego na śmietniku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/27 14:33 #434743

6,5kg wagi? Nie jest to troszke malo? Nie bedzie sie to cudo szybko zagrzewalo, ani nie bedzie zbyt slaby? 60w 8ohm? Widzialem juz ta ofertr lecz uznalem ze 60w to malo, choc nie powiem to wyjscie preout mnie zaciekawilo gdybym o subie myslal, bo chyba da rade przez to podpiac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/27 23:59 #434747

Bierzesz pod uwagę zupełnie nieistotne rzeczy. Piszesz, że tylko 6,5 kg. Po pierwsze, wzmacniaczy nie kupuje się na wagę bo to co we wzmacniaczu waży to przede wszystkim obudowa, potem transformator i czasem radiatory ale to dotyczy półki hi-end i wzmacniaczy w klasie A. Po drugie niemal połowa tych 6,5 kg przypada na transformator i o ile pamiętam jego średnica jest zbliżona do płyty CD, więc Rotelowskie 60W nie jest w żaden sposób naciągane i często w pomiarach wychodziło, że tak na prawdę jest ich zawsze więcej. Do tego dochodzi dobra wydajność prądowa z której Rotel zawsze słynął, bo projektował zasilacze nieco nad wymiarowe, więc nie trzeba się martwić o jakiekolwiek braki w dynamice i mocy, oczywiście pamiętając na jakiej półce cenowo jakościowej się znajdujemy. Ten model w sklepie kosztował w okolicach trójki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 00:02 #434748

Tak wiec z tej trojki Nad c352, Rotel ra-971, i Denon 1500r, brac tego rotela?

Bo mialbym jeszcze mala propozycje do tego zestawienia a dokladnie Audiolab 8000s co sadzicie o tej propozycji? Najlepsze jest to ze znajduje sie on w Miescie do ktorego mam 30 km wiec odsluch bylby mozliwy, co chyba jest najwazniejsze. Wiec jakbym mial wybierac najlepsza dwojke z tych czterech modeli ten audiolab by sie w niej znalazl?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TheDycker.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 02:59 #434750

Jeśli tylko chcesz tyle wydać i nie odstrasza Cię wygląd to tak. Też mam Audiolaba choć inny model i uważam go bardzo dobrego. Porównaj sobie tylko funkcjonalność, tamte mają jednak kilka gałek więcej, więc jeśli to nie problem i 8000S jest w dobrym tanie to czemu nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 06:59 #434751

Kolego 870zl za tego denona to jest niska cena.Pewnie z powodu wgiecia na panelu.Normalnie chodzi kolo 1200.I nie 70 W bo w pomiarach jest znacznie wiecej,na 4ohm w okolocach 2 x200 i 2x 128 na 8ohm.

Wzmacniacze jednak kupuje sie na kg i tu sie z Johnem nie zgodze.Dobry toroid wazy wiecej niz caly ten rotel czy audiolab.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 09:55 #434753

Sprawe wzmacniacza juz sobie sam rozwiaze, skoro zdania macie podzielone, chyba ze jeszcze ktos chce swoja racje powiedziec, od siebie chcialbym dodac ze chcialbym aby taki wzmacniacz sie bardzo nie pocil, obecny kenwood ka-7010 ~15kg wagi i zdarza mi sie zauwazyc, ze czasem gdy lubie sobie troche glosniej posluchac godzinke czy dwie takiego mocniejszego grania to odczuwalna jest spooora temperatura na blachach u gory, dlatego tez sie zastanawiam co do racji Gawrona, czy takie 6-7kg wzmacniacze po prostu mi sie nie ugotuja ? Czy jak to jest ?

Ostatnia sprawa kolumn, czy tylko mam szukac tych paradigmow, czy jest jeszcze cos godne polecenia za czym warto sie rozgladac aby sie nadawalo do muzyki elektronicznej z dobrym basikiem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 13:25 #434757

Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że ciężar jest ważny ale w odniesieniu wyłącznie do transformatora. Waga wagą ale trzeba jeszcze spojrzeć co we wzmacniaczu właściwie waży, a nie ustalać w ciemno kryterium - ten jest cięższy, więc ten jest lepszy, to zwyczajnie głupie, a Denon czy ten Twój Kenwood waży więcej bo sporo w nich zwyczajnej ocynkowanej blachy. W Rotelu obudowa jest lekka bo nie ma konieczności, żeby była w wersji p.panc.

Grzanie się wzmacniacza to żaden problem, tak powinno być i do puki nie powoduje oparzeń któregoś tam stopnia wszystko jest w porządku, oczywiście o ile urządzenie nie stoi w ciasnej półce mając szalone 0,5cm luzu z każdej strony.

Ja się nie upieram, że Rotel czy Audiolab jest lepszy, akurat ja bym je wolał. Denon ma jednak tę przewagę, że jest wyraźnie mocniejszy i jest zbudowany w konfiguracji dual-mono co dodatkowo łechce nasze ego. Poza tym wygląda znacznie bardziej luksusowo i kupując oczami (nie czarujmy się, że tak nie robimy) Rotel i Audiolab wyglądają przy nim jak ubodzy i dalecy krewni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 13:42 #434759

John 1.5 V napisał: Denon ma jednak tę przewagę, że jest wyraźnie mocniejszy i jest zbudowany w konfiguracji dual-mono


Akurat Denon leci sobie w kulki i te dwa transformatory, to wcale nie jest dual-mono.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 14:35 #434762

Ten Kenwood ma 2 trafka i nie jest dual mono.Denon jest zbudowany lepiej, w kazdym razie trzyma identyczne warunki na obu kanalach.

O ptzegrzanie sie nie martw bo maly wzmacniacz ma mniejsze trafo wiec jest dostosowane do tego ile ciepla produkuje.
Dla ciebie liczy sie wydajnosc pradowa.Ten kenwood jest dosc podobnie zbudowany do 1500r ale ja tego denona znam a kenwooda nie.Na denonie bas jest i to calkiem efektowny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Re:RE: Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 19:55 #434765

Rob Roy napisał:

John 1.5 V napisał: Denon ma jednak tę przewagę, że jest wyraźnie mocniejszy i jest zbudowany w konfiguracji dual-mono

Akurat Denon leci sobie w kulki i te dwa transformatory, to wcale nie jest dual-mono.


Aaa, czyli to ten sam patent co miałem drzewiej w Unitrze WSH205, też niby dwa trafa i to potężne, a jednak nie była dual-mono. W takim razie odszczekuję moją listę zalet Denona, co oczywiście nie powinno go skreślić z Twojej listy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 20:11 #434767

John 1.5 V napisał:

Rob Roy napisał:

John 1.5 V napisał: Denon ma jednak tę przewagę, że jest wyraźnie mocniejszy i jest zbudowany w konfiguracji dual-mono

Akurat Denon leci sobie w kulki i te dwa transformatory, to wcale nie jest dual-mono.

Aaa, czyli to ten sam patent co miałem drzewiej w Unitrze WSH205, też niby dwa trafa i to potężne, a jednak nie była dual-mono. W takim razie odszczekuję moją listę zalet Denona, co oczywiście nie powinno go skreślić z Twojej listy.


To samo z kenwoodem ktorego posiadam, rowniez jest podane ze to dual mono, co tez okazuje sie nieprawda ;) No nic musze porzadnie pomyslec, co do wybory tego wzmaka.

A jak sie maja sprawy kolumn? Chodzi mi o moje pytanie wyzej, czy cos jest jeszcze godnego polecenia procz tych Paradigmow Monitor 5/7/9 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:RE: Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 20:27 #434768

John 1.5 V napisał:

Rob Roy napisał:

John 1.5 V napisał: Denon ma jednak tę przewagę, że jest wyraźnie mocniejszy i jest zbudowany w konfiguracji dual-mono

Akurat Denon leci sobie w kulki i te dwa transformatory, to wcale nie jest dual-mono.


Aaa, czyli to ten sam patent co miałem drzewiej w Unitrze WSH205, też niby dwa trafa i to potężne, a jednak nie była dual-mono. W takim razie odszczekuję moją listę zalet Denona, co oczywiście nie powinno go skreślić z Twojej listy.

Denon pma-2000r

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 21:43 #434770

John 1.5 V napisał: Zerknij jeszcze na takie cóś allegro.pl/rotel-ra-971-mkii-i6368587491.html
Sprzedawcę mogę polecić bo kupowałem u niego i znany jest z tego, że nie sprzedaje szrotu wykopanego na śmietniku.

I male pytanko, czy masz mozliwosc dojazdu i obejrzenia go ? Czy odleglosc uniemozliwia? Mam 400km, a nie chcialbym troszke brac w ciemno... Pytam bo jesli masz do niego kilka kilometrow i znasz juz sprzedawce to byloby latwiej.

Oraz czy pod tym wzmakiem kolumny 4ohm, rowniez moga grac i ile wat posiadaja na 4 ohm? Bo z tego co sie orientuje te moja aktualne sa 4ohmowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TheDycker.

Dylemat co do sprzetu ktory posiadam a brakiem basu. 2016/07/28 22:31 #434771

John 1.5 V napisał: Zerknij jeszcze na takie cóś allegro.pl/rotel-ra-971-mkii-i6368587491.html
Sprzedawcę mogę polecić bo kupowałem u niego i znany jest z tego, że nie sprzedaje szrotu wykopanego na śmietniku.


Ja również.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator