Już w sprzedaży
Kup wydanie elektroniczne:
4 Nowości
Niemiecki Neumann to jeden z najstarszych specjalistów związanych z profesjonalną branżą nagraniową. Założona 95 lat temu w Berlinie firma Georga Neumanna szybko stała się światowej klasy producentem mikrofonów studyjnych.
Producenci zestawów głośnikowych lubią się chwalić zaawansowanymi rozwiązaniami, które stosują w modelach flagowych.
Emotiva z impetem wparowała do kilku segmentów rynku hi-fi i nieco zmieniła obowiązujące zasady gry. Zyskała uznanie uczciwym łączeniem jakości i ceny, a przede wszystkim – zaskoczyła klasą brzmienia.
Moda na vintage to już coś więcej niż przelotny romans ze stylistyką retro. Wzornictwo lat 60., 70. i 80. XX wieku powraca w wielkim stylu. Raz znajduje kontynuację w obwodach wewnętrznych, innym razem klasyczne obudowy skrywają nowoczesną elektronikę.
Phonar nie zdobył dotąd w Polsce takiej popularności… tu należałoby dodać: na jaką zasługuje. Może dlatego, że nie stawiał na agresywny marketing? Spokojnie i stabilnie działa od 1983 roku, a od lat 90. ma w naszym kraju oficjalnego importera.
Podłogówki Madre Perla wywodzą się od monitora Perla Esclusiva. Czegoś brakuje w nazwie? Teraz już jest: Madre Perla Esclusiva. Zadebiutowały na Audio Show 2023 i prosto z wystawy trafiły do naszej redakcji.
30 lat temu Christian Yvon zaprojektował dla Goldmunda zestawy głośnikowe Apologue i Epilogue. Nietypowe, bo złożone z kilku modułów.
Rotel istnieje od 1961 roku. Oficjalnie, ponieważ firma Tomoki Tachikawy działała już we wczesnych latach 50. XX wieku jako importer amerykańskich telewizorów.
Audio Note (UK) zmodyfikował serię wzmacniaczy Meishu. Wyróżnił ją dopiskiem „Tonmeister”, nawiązując do roli realizatora nagrań, dbającego o brzmienie instrumentów i głosów.
Audio Research Corporation to działająca od ponad pięciu dekad firma-symbol lampowego high-endu. Ma grono wiernych klientów i ciągle się stara o nowych. Była, jest i jeszcze długo będzie jednym z kluczowych producentów urządzeń opartych na technologii próżniowej.
U schyłku życia Barbary Hesse-Bukowskiej ukazały się jej wspomnienia, wysłuchane i zredagowane przez znanego dziennikarza muzycznego Adama Rozlacha (Kielecka Oficyna Poligraficzna APLA, 2010). Doskonała pamięć bohaterki, poczucie humoru i dystans do siebie, dar narracji i zdolność błyskotliwej syntezy czynią z tej publikacji nieocenione źródło wiedzy biograficznej.
Dave Matthews należy do czołowych artystów w USA, ale w Polsce nie doczekał się wielu fanów. Teraz nadarza się okazja, żeby powiedzieć o nim więcej, ponieważ wkrótce znów zobaczymy go u nas na scenie. Wcześniej występował w naszym kraju dwukrotnie: w latach 2015 i 2019.
Po cyklu artykułów o artystach jednego przeboju na świecie przyjrzymy się naszemu podwórku. Jak nietrudno się domyślić, w Polsce to zjawisko także występuje. Co więcej, można wyodrębnić sporo takich przypadków. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale jeden przebój czasem zmienia wszystko.
Spis treści:
10 Hi-end: Wyższy stopień świadomości
– Neumann NDH 30 Black Edition
14 Mikrokosmos – Bowers & Wilkins 607 S3
18 Z metką na wierzchu – Emotiva XDA-3
24 Newstalgia – JBL CD350
28 Prawda z charakterem – Phonar Veritas P6.2 Next
32 Hi-end: Duża perła – Xavian Madre Perla Esclusiva
36 Hi-end: Za takie pieniądze? – Apertura Armonia Evolution
40 Hi-end: Do tańca i do różańca – Rotel Michi X3 S2
44 Hi-end: Mistrz dźwięku
– Audio Note Meishu Phono Silver Tonmeister
52 Hi-end: Dla koneserów – Audio Research Reference 80S
Muzyka
58 Barbara Hesse-Bukowska – ta, co dobrze gra – historia
70 Dave Matthews – koncertowa potęga – wydarzenia
74 Artyści jednego przeboju – edycja polska, cz. 1 – historia
78 Recenzje – klasyka
79 Recenzje – jazz
80 Recenzje – pop/rock