Już w sprzedaży

Numer (10/2023) w kioskach, a także w postaci wydań elektronicznych. Zachęcamy do lektury.

 

prenumerata:

https://sklep.hi-fi.com.pl/pl/prenumerata…

e-wydania:

https://www.publio.pl/hi-fi-i-muzyka,p1733352.html

https://www.e-kiosk.pl/numer,419698,hi_fi_i_muzyka

 

Spis treści:

4 Nowości

 

 

14 Lepsze wrogiem dobrego – Sennheiser Accentum Wireless

Na przełomie września i października 2023 roku Sennheiser zademonstrował nowe bezprzewodowe słuchawki Accentum.

16 Zeitaku znaczy luksus – Audio-Technika ATH-TWX9 W katalogu Audio-Techniki znajdziemy ledwie trzy propozycje słuchawek True Wireless. Przy światowych gigantach elektroniki wygląda to trochę skromnie, ale Japończycy nie poszli w ilość, lecz w jakość.

 

18 Przełamując schematy, czyli powrót do przyszłości

 

– JBL Authentics 300

Pod koniec lata JBL wprowadził do oferty nową serię głośników bezprzewodowych. Też mi sensacja, pomyśli większość czytelników, jednak zdjęcia sugerują, że coś jest na rzeczy.

 

22 Czysta gra – Unitra CSH-801

W wydaniu 10/2023 testowaliśmy wzmacniacz Unitra WSH-805, oparty na pochodzącym z lat 70. XX wieku WSH-205. Teraz przyszła pora na odtwarzacz CD do kompletu, a wkrótce – na kolumny.

 

26 Fiński syn Zeusa – Amphion Argon 3S

Według greckiej mitologii Amfion był synem Zeusa i tebańskiej królewny Antiopy. Pliniusz uważał go za wynalazcę muzyki, a lirę, którą czarował nawet kamienie, podarował mu sam Apollo.

 

30 Hi-end: Głębia purpury – Harbeth C7ES-3 XD

Producenci hi-fi dążą zwykle do uzyskania brzmienia jak najbliższego perfekcji. Z kolei nabywca przeważnie kupuje sprzęt, który po prostu go urzekł. A gdyby tak połączyć oba podejścia?

 

38 Hi-end: Klejnot Loary – Apertura Stela

Zestawy głośnikowe Apertury projektują dwaj doświadczeni konstruktorzy: Christian Yvon i Eric Poyer. Niespełna 40 lat temu Yvon i jego kolega Georges Bernard opracowali dla Goldmunda słynne modele Dialogue, Apologue i Epilogue – tak rewolucyjne, że przyniosły im uznanie w świecie profesjonalistów, a firmie – zainteresowanie zamożnych audiofilów.

 

42 Hi-end: Pełny profesjonalizm – Bowers & Wilkins 703 S3

W najnowszej odsłonie serii 700 model 703 S3 jest podobno najchętniej wybieraną opcją. W porównaniu z 702 S3 łatwiej przełknąć cenę, a poza tym to tylko jeden woofer mniej.

 

48 Hi-end: Cyfry i waty – Dutch & Dutch 8C

Dutch & Dutch 8C robią furorę od Europy, przez USA, po Australię. Rzeczywiście wydają się wyjątkowe, a skoro idzie za tym jakość brzmienia, to tylko się cieszyć.

 

54 Hi-end: Coś pięknego! – Estelon YB Mk II

Alfred Wasilkow w sowieckich czasach rozbierał radia, które następnie ulepszał i składał z powrotem. Hobby rozwinął na studiach w Petersburgu, później zaś przez ćwierć wieku projektował głośniki.

 

Muzyka

 

60 Pociąg donikąd – „Ślepy tor” – wydarzenia

Krzysztof Meyer (ur. 1943) warsztatu kompozytorskiego uczył się u najlepszych. Byli to kolejno: Stanisław Wiechowicz, Krzysztof Penderecki, Nadia Boulanger i Witold Lutosławski. Ten ostatni w dowcipny sposób wyraził pozytywną opinię o talencie Meyera.

62 Dźwięki i demony – Bud Powell – historia

Tuż po śmierci Buda Powella w 1966 Herbie Hancock wypowiedział znamienne słowa: „Był fundamentem, na którym wyrósł cały gmach nowoczesnego fortepianu jazzowego. Od czasów Buda każdy pianista albo go naśladuje, albo celowo próbuje uciec od grania jak on”.

68 Rod Stewart w drodze do Polski – wydarzenia

„Gdy umrę, będę z nim grał rocka w niebie” – śpiewa sir Rod Stewart w jednym ze swoich nowszych hitów. Utwór nosi tytuł „Born To Boogie” i opowiada o jego muzycznym idolu – Marcu Bolanie.

72 Artyści jednego przeboju – vol. 7 – historia

Oto siódma część opowieści o artystach jednego przeboju. Zbliżamy się do końca, aczkolwiek historia muzyki rozrywkowej systematycznie podsuwa pomysły na kolejne odcinki.

76 Recenzje – klasyka 78 Recenzje – jazz 80 Recenzje – pop/rock