artykułów: 115
11.07.2012
Kable
Uważni czytelnicy zapewne pamiętają, że Monolith był już przez nas testowany („HFiM 4/05”). Zdaje się, że wówczas był to nawet najdroższy interkonekt w katalogu bydgoskiej firmy. Jej założyciel należy jednak do ludzi, którzy nie lubią stać w miejscu.
11.07.2012
Kable
Albedo jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych producentów okablowania w Polsce. Bydgoska firma powstała w 1997 roku i szczyci się tym, że jako jedna z niewielu wytwarza kable od podstaw. Wystarczy krótka wizyta na jej stronie, by się przekonać, że nie ma żartów.
11.07.2012
Kable
Sama nazwa wrocławskiej firmy wywołuje w pewnych środowiskach napięcie. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest niewielka ilość konkretnych informacji na temat budowy kabli. Podejrzliwość podsyca garażowy wygląd, sugerujący że ktoś nocami składa je w piwnicy z węży ogrodowych i koszulek termokurczliwych z Castoramy.
11.07.2012
Kable
Firma Sevenrods zadebiutowała stosunkowo niedawno, ale od razu wystartowała z trzema seriami kabli. Ofertę poszerzono następnie o kilka modeli opracowanych specjalnie dla właścicieli konkretnych urządzeń. Posiadacze dzielonych odtwarzaczy April Music Stello i wzmacniaczy Baltlaba mogą poprawić ich brzmienie za pomocą przewodów ROD2 Stello Link i Baltlab Upgrade Oprócz tego w katalogu Sevenrods znajdziemy zworki głośnikowe […]
11.07.2012
Kable
Kolejną miejscowością na kablowej mapie Polski jest Zielona Góra. Tutaj mieści się siedziba firmy Audiothlon, a pod jej skrzydłami – marki Enerr i Equilibrium. W katalogu tej pierwszej znajdziemy przewody i listwy zasilające.
11.07.2012
Kable
Modelem acousticStarr młoda firma z Bydgoszczy debiutuje na łamach naszego czasopisma. Jej nazwa to skrót od ARgentum INtelligence In Audio, co daje do zrozumienia, że jedynym materiałem na przewodniki jest srebro. Odruchowo spodziewamy się więc wysokich cen, ale rzut oka do katalogu łagodzi obawy.
11.07.2012
Kable
W ofercie firmy Argentum znajdziemy tylko kable ze srebra. Materiał ten został wybrany nie tylko ze względu na najwyższą przewodność spośród wszystkich metali, ale także z powodu właściwości chemicznych i – a jakże by – brzmieniowych. Najpierw srebro jest poddawane rafinacji, a jego czystość potwierdza certyfikat wydany przez Urząd Probierczy w Krakowie.