Synergistic Research PowerCell 8 UEF

16.06.2017

min czytania

Udostępnij

W katalogu Synergistic Research pojawił się kondycjoner PowerCell 8 UEF. Celem amerykańskiej wytwórni było stworzenie niewielkiego urządzenia, które mogłoby konkurować jakością i zdolnością dostarczania wysokich natężeń prądu ze znacznie większymi konstrukcjami tego typu.

Dla potrzeb PowerCella 8 UEF zaadaptowano rozwiązanie, określane mianem „komórek elektromagnetycznych”. Ich 6. generację opracowano oryginalnie pod kątem kondycjonera PowerCell 12 UEF. W „ósemce” technologię tę rozszerzono o użycie grafenu, który w temperaturze pokojowej zachowuje się prawie jak nadprzewodnik. Pozwala to dostarczyć niemal nieograniczony prąd, który jest poddawany filtracji w układzie aktywnym. Wcześniejsze kondycjonery Power- Cell wykorzystywały zasilacze zewnętrzne. PowerCell 8 UEF ma zasilacz wbudowany. Synergistic deklaruje, że takie rozwiązanie zapewnia bardzo niski szum tła, wystarczający zakres dynamiki i pozwala w pełni wykorzystać potencjał komórek elektromagnetycznych. Tak, macie państwo rację, nie ma tu żadnych konkretów; raczej szkicowanie koncepcji, bez odwoływania się do parametrów czy wyjaśnienia zagadnień konstrukcyjnych. Synergistic ten model komunikacji stosuje od lat, więc kolejny impresjonistyczny opis – tyleż barwny, co z lekka zamglony – nie stanowi dla nas niespodzianki.

To raczej nietypowa zachęta, by nie koncentrować się na zagadnieniach technicznych, tylko sprawdzić działanie urządzenia we własnym systemie. Na przykładzie kilku wcześniejszych produktów przekonaliśmy się w redakcji, że Amerykanie to nie tylko specjaliści od marketingowego hokus-pokus. Oni rzeczywiście potrafią. Nie zawsze, nie w każdym przypadku, ale kiedy ich patent trafi w potrzeby naszego systemu, to ręce same składają się do braw. Nie lekceważmy więc ich rozwiązań, tylko słuchajmy. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Wracając do kondycjonera, Power- Cell 8 UEF jest wyposażony w cztery podwójne gniazda, które umożliwiają podłączenie maksymalnie ośmiu urządzeń. Do połączenia z gniazdkiem w ścianie służy dostarczony w komplecie przewód Black UEF, w którego składzie znalazł się grafen (marketingowo nośne, ale znów nie wiadomo do końca, co i jak). Producent sugeruje, że dla zapewnienia najwyższej rozdzielczości dźwięku warto zdublować izolację systemu, podłączając PowerCella 8 UEF do jednego z gniazd kondycjonera PowerCell 12 UEF.

W takiej konfiguracji do 8 UEF należy wpiąć elektromagnetyczny śmietnik biurowy, czyli komputery, serwery, dyski twarde i monitory, zaś do PowerCella 12 UEF wszystko, co godne zacnego systemu hi-fi. Taki podział zapewni optymalną izolację urządzeń cyfrowych i analogowych. PowerCell 8 UEF może też z powodzeniem pracować sam i zasilać komponenty o dużym apetycie na prąd, czyli wzmacniacze mocy. Wyposażono go w gniazdo zasilania IEC 20 A. Wewnętrzne połączenia poprowadzono wielożyłowymi przewodami o przekroju 3,3 mm² (12 AWG), zawierającymi srebro. Do lutowania wykorzystano cynę z czteroprocentową domieszką srebra. Obudowę wykonano z lotniczego aluminium. Kondycjoner PowerCell 8 UEF jest już dostępny w Polsce.

W komplecie z sieciówką Black HC Power Cord kosztuje 13210 zł.

Przeczytaj także

Rotel Michi Q5

10.01.2025

Rotel Michi Q5

Roksan Caspian 4G

07.01.2025

Roksan Caspian 4G

Devialet Astra

04.01.2025

Devialet Astra

Aurender A1000

01.01.2025

Aurender A1000

HiFi Rose RD160

30.12.2024

HiFi Rose RD160

Vincent SA-T7 Diamond

28.12.2024

Vincent SA-T7 Diamond

JBL MA9100HP

26.12.2024

JBL MA9100HP

24.12.2024

Audio-Technica AT-LP70XBT