Dan D’Agostino Progression Preamp

06.01.2018

min czytania

Udostępnij

Dan D’Agostino uzupełnił serię Progression przedwzmacniaczem liniowym. Zgodnie z aktualnymi tendencjami, oprócz standardowych obwodów i gniazd analogowych przewidziano możliwość montażu opcjonalnego DAC-a.

W wersji standardowej (bez modułu korekcyjnego dla gramofonu) wyposażono go w cztery wejścia XLR oraz dwa RCA. Dołożenie płytki DAC-a skutkuje pojawieniem się trzech gniazd cyfrowych: optycznego, koaksjalnego oraz USB. W peł- ni symetryczny przetwornik przystosowano do pracy z sygnałami do 24 bitów/384 kHz PCM oraz DSD256 (4 x DSD albo 11,2 MHz). Sygnał wyprowadzają dwa wyjścia analogowe, dzięki czemu do przedwzmacniacza łatwo podłączymy dwie stereofoniczne końcówki mocy albo jedną końcówkę bądź parę monobloków i aktywny subwoofer. Wyposażenie uzupełnia złą- cze RS232. Tor analogowy jest w pełni zbalansowany i wykonany z elementów dyskretnych. Regulację głośności zrealizowano na drabince zbudowanej z rezystorów wysokiej klasy i liniowych przekaźników tranzystorowych.

Zmiana poziomu głośności nie wpływa na pasmo przenoszenia i nie moduluje transjentów. Układ pracuje nie tylko bez globalnej, ale także bez lokalnych pętli sprzężenia zwrotnego. Mimo to zniekształcenia utrzymują się na znikomym poziomie. Zasilacz umieszczono w osobnej obudowie. Jest izolowany elektrycznie i magnetycznie, co pozwala wyeliminować jego wpływ na pracę obwodów sygnałowych. Napięcie stałe do właściwego urządzenia jest przekazywane jednym przewodem. Standardowo zasilacz jest wyposażony w dodatkowe wyjście DC, które w przyszłości będzie można wykorzystać do podłączenia źródła Progression.

Ciekawostkę stanowi zastosowanie pilota na Bluetooth, a nie na podczerwień. Producent tłumaczy, że w porównaniu do sterowników na podczerwień zasięg transmisji może być do pięciu razy większy, a co ważniejsze – nadajnik i odbiornik nie muszą się widzieć. Wzornictwo jest spójne ze wzmacniaczami serii Progression. Obudowę wykonano z aluminium i ozdobiono analogowymi wskaźnikami, nawiązującymi do wyglądu tarcz zegarków mechanicznych. W czasie normalnej pracy zachowują się jak konwencjonalne mierniki wychyłowe i reagują na zmiany poziomu sygnału. W czasie regulacji głośności pokazują przez chwilę ustalony poziom, po czym wracają do normalnej pracy. Przydają się także do ustawienia balansu kanałów. Przedwzmacniacz Progression występuje w standardowych wykończeniach czarnym oraz srebrnym, ale – podobnie jak w przypadku końcówek mocy – producent zrealizuje także indywidualne zamówienia. D’Agostino Progression Preamp jest już dostępny w Polsce.

Kosztuje 108240 zł.

Przeczytaj także

Soundclub & Hi-Fi Studio Super High-End Show

18.01.2025

Soundclub & Hi-Fi Studio Super High-End Show

McIntosh PS1K

17.01.2025

McIntosh PS1K

Audio-Technica AT-LP8X

14.01.2025

Audio-Technica AT-LP8X

Rotel Michi Q5

10.01.2025

Rotel Michi Q5

Roksan Caspian 4G

07.01.2025

Roksan Caspian 4G

Devialet Astra

04.01.2025

Devialet Astra

Aurender A1000

01.01.2025

Aurender A1000

HiFi Rose RD160

30.12.2024

HiFi Rose RD160