Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Audio Technica ATH-ES10

58-74 ks2012 AudioTechnikaATH-ES10W odróżnieniu od ATH-A900X, nie są to typowe nauszniki do słuchania muzyki w domowym zaciszu. Są raczej eleganckim dodatkiem do garnituru/garsonki i iPhone’a.

Świadczy o tym chociażby długość przewodu, dostosowana do sprzętu przenośnego, jak i zakończenie małym jackiem. W wyposażeniu, oprócz samych słuchawek, dostajemy jedynie worek ze ściągaczem. Na pudełku znajdziemy dumne napisy „Earsuit Vien’ti” i „Titanium Housings”. Tytanowe osłony muszli rzeczywiście wyglądają świetnie, ale nie są odporne na zarysowania.


Na jakość wykonania nie można narzekać. Metalowy pałąk wygląda na wytrzymały. Skórzane wykończenia są przyjemne w dotyku, a słuchawki – lekkie i komfortowe. Poduchy mogłyby być większe, ale są na tyle miękkie, że nie stanowi to problemu. Przetworniki mają 53 mm średnicy i zapewne są podobne do stosowanych w „dużych” słuchawkach Audio Techniki.

Brzmienie
Balans tonalny jest przechylony w stronę niskich częstotliwości, ale odbywa się to równomiernie. Wysokie tony są wycofane dokładnie o tyle, o ile bas został wypchnięty. Co ciekawe, średnica się nie schowała. Jest na swoim miejscu i ma przyjemne, ocieplone zabarwienie. Neutralność nie jest mocną stroną tych słuchawek, ale nie przesadzajmy – nie we wszystkich urządzeniach chodzi o to, żeby dźwięk był idealnie liniowy.

ATH-ES10 stawiają na kulturę i długodystansowy kontakt z muzyką. Grają łagodnie, płynnie i przyjemnie.
Nie mógłbym o nich powiedzieć złego słowa, gdyby kosztowały... 600-700 zł. Ale skoro mają kosztować 1839 zł, to za te pieniądze oferują za mało.

 

58-74 ks2012 AudioTechnikaATH-ES10 T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama