Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Parrot Zik

58-74 ks2012 ParrotZikZik to już w zasadzie nie słuchawki, ale urządzenie wielofunkcyjne, multimedialne, niemal rodem ze statku kosmicznego.

Po włożeniu baterii stają się inteligentnym towarzyszem życia. Nie trzeba ich włączać. Zrobią to same, rozpoznając, że zostały założone na głowę. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia współpracę z przenośnymi odtwarzaczami, telefonem i komputerem. Wszystkimi funkcjami możemy sterować za pomocą panelu dotykowego na prawym nauszniku (trzeba tylko opanować kilka prostych komend).

A jest ich mnóstwo. Pierwszy gadżet to aktywne tłumienie hałasu, następny – rozbudowany equalizer (7 pasm) z fabrycznie ustawionymi trybami (Flat, Deep, Rock itp.). Jakby tego było mało, są jeszcze symulacje przestrzeni. Możemy wybrać rozmiar sali koncertowej: od małego klubu do wielkiej hali. Tradycjonaliści wyciągną z pudełka zwykły kabelek (kolejna zaleta – odłączany) i docenią wysoką jakość wykonania i materiałów.

Brzmienie
Wspomniane możliwości dają mnóstwo dobrej zabawy i okazują się przydatne. Do oceny brzmienia wybrałem jednak tryb pasywny, bo inaczej musiałbym uraczyć Was kilkunastoma opisami. Procesora i innych zabawek trzeba użyć, bo w trybie pasywnym słuchawki grają nijako. Płasko, bezosobowo, choć wcale nie neutralnie. Próżno szukać tu takiej potęgi jak w Denonach, czy przejrzystości i finezji droższych AKG. Dynamika także jest niewielka, a bas lekki i płytki.
Użycie korektora i DSP z trójek w tabeli robi czwórki, ale to już musicie ustawić sami.

Dokładnie tak, jak chcecie i jak Wam się podoba. I to jest przewaga Zika nad konkurencją.

 

58-74 ks2012 ParrotZik T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama