Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Profigold PROV1202

47-57 01 2014 ProfigoldPROV1202
Choć PROV1202 nosi niższy numer niż PROV1602, w katalogu Profigolda zajmuje wyższą pozycję. Ot logika!Kable nieznacznie różnią się budową: niższy model miał symetryczny układ żył; tu jest plecionka o przekroju okrągłym. Gruby i sztywny PROV1202 składa się z 16 drucików ze srebrzonej miedzi o czystości 5N oraz dodatkowego kanału ethernetowego, otoczonych potrójnym ekranem. Wszystkie połączenia lutowano srebrem. Solidny wtyk pozłocono, a metalowa osłona ma plastikowe elementy zapobiegające ślizganiu się palców.Obraz
Pod względem jakości obrazu PROV1202 nie odbiega znacząco od poziomu zaprezentowanego przez tańszego poprzednika. Również w jego przypadku postawiono na poprawę głębi obrazu i uwypuklenie detali. Kolory są żywsze niż na zwykłym kablu; kontury ostrzejsze, a obraz stabilniejszy. Jednak różnice między oboma modelami Profigolda pozostały na granicy percepcji.


Gdybym miał przeznaczyć na HDMI nieprzekraczalną kwotę 240 zł, zdecydowałbym się na Chorda. Jeśli jednak bym zaszalał i dołożył jeszcze dychę, miałbym zagwozdkę w postaci kolejnego Profigolda.
47-57 01 2014 ProfigoldPROV1202 T

Autor: Mariusz Zwoliński
Źródło: HFM 01/2014

Pobierz ten artykuł jako PDF