Serwis wykorzystuje pliki cookies

które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Korzystanie z serwisu Hi-Fi.com.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

HFM

artykulyskrot3

Henri Texier - Love Songs Reflexions

102-103 09 2009 HenriTexier

Label Bleu 2008
Dystrybucja: CMD

Interpretacja: k4
Realizacja: k6

Jeśli ktoś lubi kontrabas w połączeniu z lekko przesterowaną gitarą elektryczną – nie wypuści tej płyty z ręki. Henri Texier przygotował melomanom prawdziwą ucztę. Zebrał sześć standardów jazzowych i poddał je finezyjnej obróbce. Pomogli mu trzej utalentowani sidemani – syn Sébastien, grający na saksofonie i klarnecie, Manu Codjia na gitarze oraz Christophe Marguet na perkusji.
Album otwiera „Beautiful Love” Victora Younga. Texier gra melodię na kontrabasie, a rytm na talerzach trzyma Marguet. Po chwili dołącza gitara elektryczna. Potem saksofon wtapia się w dźwięki gitary, tak że trudno go zauważyć, aż w pewnym momencie odzywa się głośniej i odtąd już do końca pozostanie na pierwszym planie. Właśnie standardy decydują o walorach krążka, a „Beautiful Love” to tylko jedna z perełek w tym zestawie. Długo by szukać równie wdzięcznych interpretacji „In A Sentimental Mood” czy „God Bless The Child”. Jedynie „I Love You” nie brzmi tak, jak można by oczekiwać. Wydaje się, że została zagrana za szybko. Może muzycy mieli w takim podejściu do kompozycji Cole’a Portera jakiś cel, ale tym razem zawiedli.
Większość zawartości albumu pozostaje jednak atrakcyjna, a dodatkowo wyróżnia się audiofilską realizacją.

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 09/2009

Pobierz ten artykuł jako PDF