HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 12:02 #153792

Nie dość że ciężko myślący jesteś Zygfryd, w dodatku twoja kulejąca wiara nie daje ci nawet daru objawienia,
cherlawy -cherloku Holmsie :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 12:26 #153800

ekse napisał:

Ivan napisał: Zamiast obracac sie na panstwo, to zabierz sie na rescie do roboty - stworz wlasny portal

No i odezwał się homo sovieticus Ivan. :)
.....
Teraz już nie dziwimy się dlaczego niewygodne wypowiedzi na onecie znikają bez śladu. Ale to tylko do czasu! Już Ivan im pokaże!
Ivan, idź do banku, weź becikowe dla raczkujących biznesmenów i normalnie ZMIAŻDŻ tego TVN-a razem z Onetem!


Twoj swiatopoglad, juz tak pomylony oslepia cie na tyle, iz nie jestes w stanie z rozumem oceniac nawet podstawowe rzeczy.
Jak juz o sovieticus - tak wlasnie mogl bys oznczac wypowiedzi w stylu "to szkodliwe spolecznie" "panstwo powinno sie tym zajac"...itp.
Ja akuratnie jestem zwolennikiem wolnegu rynku i czynow zamiast pieprzenia i narzekania jak to wszytko jest zle i jakie to niemamy szanse, bo inni rozkradli.
Kazdy duren bowiem uwaza, iz niema szans, bo niema pieniedzy - lecz rzeczywistosc jest inna. Wiekszosc niema rozumu i przedewszytkim niema checi. Pieprzyc i wylewac swoje frustracje na forach i portalach jest latwiej - ale tez sie tym wogole nic nieosiaga. I juz napewno sie tym niezmieni praktyke portali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 12:30 #153802

Ivan napisał: Ja akuratnie jestem zwolennikiem wolnegu rynku i czynow zamiast pieprzenia i narzekania jak to wszytko jest zle i jakie to niemamy szanse, bo inni rozkradli.


Po okrągłym stole, rynek był tak "wolny", jak forum na Onecie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 12:34 #153805

A czy ja jakosc wypowiadalem sie na temat stolu okraglego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 12:37 #153807

Ivan napisał: A czy ja jakosc wypowiadalem sie na temat stolu okraglego?


Ależ ten stolik był właśnie po to aby rynek był wolny, ale dla kolesiów ze starych układów.
Żeby czerwoni legalnie mogli się stać- mówiąc gwarą PRL- prywaciarzami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 12:58 #153813

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość

Zygfryd napisał:

Ivan napisał: Ja akuratnie jestem zwolennikiem wolnegu rynku i czynow zamiast pieprzenia i narzekania jak to wszytko jest zle i jakie to niemamy szanse, bo inni rozkradli.


Po okrągłym stole, rynek był tak "wolny", jak forum na Onecie.


>Oj Zygi, nikt nie ma i nie mial , co do tego nawet watpliwosci. Rynek nigdy nie byl i nigdy wolny nie bedzie.
Ale w porownaniu do okresu sprzed 89 roku - postep w 'uwalnianiu' rynku byl przeogromny. Trza patrzec na to z takiej wlasnie perspektywy. To, co zrobiono wtedy dla wolnosci przekracza o wiele rzedow wielkosci to, co w tym kierunku wykonala dzisiejsza wladza. Teraz zaczynamy sie nawet cofac.
Wolny rynek jest okresleniem jedynie ideologicznym - tak samo dobrym jak sprawiedliwosc spoleczna i socjalizm. To jedynie hasla.
To, ze nie da sie tak, odgornie i za jednym zamachem zaprowadzic system ogolnej sprawiedliwosci i rownosci jest tak samo oczywiste , jak niemozliwe jest, abys Ty to zrozumial . Ale nic dziwanego, procesy ewolucji sa odrzucane przez Twoich idoli :wink:
Z calej tej historii jedynie prawdziewe jest stale zywe i aktualne TKM (teraz k... my) ktore to okreslenie stworzyl pare lat temu nasz milosciwie nam panujacy...
I w tym caly obecny problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 12:59 #153815

Teraz wiadomo, księże Zygfrydzie, dlaczego przełożeni zesłali cię na te podlaską parafię gdzie bociany zawracają. Byłeś ekonomicznie nieudolny, a trzeba nie tylko siać, siać, siać jednak więcej ZBIERAĆ
:lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:04 #153818

Ale nic na tym, ani na cenzurze na portalach niezmieni sie jalowym pieprzeniem na forum HFiM. Cala dyskusja tutaj bedzie coprawda wylaniem frustracji - ale niezmieni ani najmniejsze nic - najprawdopodobniej portale sie o niej wogole niedowiedza a nawet gdyby, to nieposwieca jej dwie sekundy uwagi. Bo jest tylko pieprzeniem a skutkow z niej zadnych. Prawnie i tak nieuda sie niczego zabronic a konkurencjaniewyrosnie - bo prosciej jak zrobic swoje forum, jest walic w klawiature naprz. tutaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:05 #153819

Moj wpis byl czywiscie do zygfryda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:06 #153820

ależ wiadomo, że nic tak nie umacnia wolnego rynku jak to twoje kochane SLD i Borowski, socjalizm to wolny rynek na wyższym poziomie

nikt tyle nie zebrał (na tym forum) co multiAtopos

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:09 #153824

Ivan napisał: Bo jest tylko pieprzeniem a skutkow z niej zadnych. Prawnie i tak nieuda sie niczego zabronic a konkurencjaniewyrosnie - bo prosciej jak zrobic swoje forum, jest walic w klawiature naprz. tutaj.


Jasne że prościej jest założyć swoje forum. Od razu userzy będą walić drzwiami i oknami a Onet spadnie na ostatnie miejsce.

Bardzo lubię słuchać porad takich trzeźwych(?) realistów jak ty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:23 #153826

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość
>awas

Czy moglbys wyrazic Swoja opinie na temat prawnych aspektow,
ewentualnej, masowej manipulacji wypowiedziami dyskutantow
na wielkich portalach Internetowych ?
Sa jakies granice, czy mozna niemal wszystko, bo to "prywatna" wlasnosc !
Czy w kompetencjach jakiegos Urzedu Ochrony Panstwa nie powinno lezec
zainteresowanie taka mozliwoscia globalnego wplywu na publiczna swiadomosc
(zwlaszcza, ze odbywa sie to niejawnie, na otwartymch, "wolnych"
portalach, majacym jakoby sluzyc wszystkim do swobodnej wymiany opinii) ?
Budzi to jakies watpliwosci prawne, czy li tylko - moralne ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:31 #153829

Ivan napisał: Ja akuratnie jestem zwolennikiem wolnegu rynku i czynow zamiast pieprzenia i narzekania jak to wszytko jest zle i jakie to niemamy szanse, bo inni rozkradli.
Kazdy duren bowiem uwaza, iz niema szans, bo niema pieniedzy - lecz rzeczywistosc jest inna. Wiekszosc niema rozumu i przedewszytkim niema checi.

Powtarzam - bierz dowód, wal do banku po wielomilionowy (w dolarach)kredyt i natychmiast buduj konkurencję dla TVN-u i onetu zamiast pieprzyć po jakichś tam forach.
Pan Walter miał zaiste wielki rozum i chęci, tak wielkie, że nawet w warunkach embarga na wysokie technologie dla demoludów swobodnie handlował sobie zaawansowanym sprzętem elektronicznym. Robił to już w latach 80-tych. Tymczasem ja pamiętam jak na początku l. 90-tych w Polsce nie można było kupić ani nawet sprowadzić przetwornikółw D/A Wadii i Thety bo w środku siedziały procesory o wielkiej mocy pobliczeniowej.

Wolny rynek, hahaha! Ivan, byłeś w Polsce tuż po stanie wojennym? Kiedy to geszefty kręciły tzw. firmy polonijne, zagraniczne itp., (wszystko bez wyjątku przyklrywki sżużb) podczas gdy ktokolwiek, kto śmiałby wyrosnąć poza warsztat w garażu był nękany przez smutnych panów?
Niedługo to napiszesz że i komunizm był git - kto miał łeb na karku to się załapał, do KC, do SB, chlał i żarł i na baletach u Cyrankiewicza i jeżdził Mirafiori z przydziału a tylko frajerzy stali od 4.00 rano pod mięsnymi z kartkami w rękach na własnych nogach, które mu w d... wrastały.

Mam do ciebie pytanie, Ivan - dla jakiej telewizji pracujesz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:35 #153832

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość

atopos napisał: Sa jakies granice, czy mozna niemal wszystko, bo to "prywatna" wlasnosc !
Czy w kompetencjach jakiegos Urzedu Ochrony Panstwa nie powinno lezec
zainteresowanie taka mozliwoscia globalnego wplywu na publiczna swiadomosc


>atopos, nie wydaje mi sie skuteczne wprowadzanie panstwowych zakazow i nakazow. Ta droga prowadzi do panstwowego zamordyzmu i do odgornie narzuconej ideologii. Oczywiscie mozna polemizowac, jak nalezy traktowac wpis usera na forum - czy to jego prywatna wlasnosc czy nie. Ale poniewaz, trudno jest zdefiniowac 'prawidlowe' zasady moderowania, i zapewnic 'bezstronniczosc' ludzkich decyzji - nie zapewni sie rowniez bezstronniczego egzekwowania ewentualnych przepisow.
Mysle, ze problem w duzej mierze lezy w kwestti etyki - a na nia maja wplyw wszyscy. Dlatego tego typu dyskusje maja sens - zwiekszaja swiadomosc spoleczna :wink:
>Ivan ma tez duzo racji, to my decydujemy w duzej mierze gdzie chdzimy, na jakim poziomie chcemy uczestniczyc w dyskusji. Jeszcze mamy taki wybor - trzeba z niego korzystac. Cham, na szczescie zle sie czuje w nie swoim gronie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:40 #153833

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość

ekse napisał:
Niedługo to napiszesz że i komunizm był git - kto miał łeb na karku to się załapał, do KC, do SB, chlał i żarł i na baletach u Cyrankiewicza i jeżdził Mirafiori z przydziału a tylko frajerzy stali od 4.00 rano pod mięsnymi z kartkami w rękach na własnych nogach, które mu w d... wrastały.


jesli chodzi o ekse, to sam by pisal, ze komunizm byl git, gdyby to on wtedy jezdzil mirafiori a nie byl zwyklym ragazzo frajerem. :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator