HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:53 #153836

Zygfryd napisał: Jasne że prościej jest założyć swoje forum. Od razu userzy będą walić drzwiami i oknami a Onet spadnie na ostatnie miejsce.
Bardzo lubię słuchać porad takich trzeźwych(?) realistów jak ty.

Skoro onet jest be - to niemusisz sie dla pozyskania userow specjanie wysilic. Wystarczy przecies iz niebedziem mialo cenzury...
Tak na marginesie: Onet niedostal komuchami przydzielonych userow. Musial na nich zapracowac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 13:57 #153837

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość
>Ivan

Dla mnie, Ivan jestes typowym przykladem - mąciwody !
W kolko powtarzasz te same BANALY, w kolko piszesz
zeby zalozyc sobie wlasny portal (mmo, ze Cię prosilem
zebys tego nie robil, bo nie to, stanowi - istote problemu) !
Wyraznie usilujesz wyprowadzic dyskusję na manowce,
narzucic jej jakies wydumane przez Siebie cele itp.
Jakie znowu i po co, portale mają sie dowiadywac o tej
dyskusji, co Ty mozesz wiedziec kto i na co poswięci
czy nie poswięci uwage, co Ty mozesz wiedziec czego
mozna, a czego nie mozna zabronic ? O co TOBIE chodzi ?
Skoncz wreszcie z tym pouczaniem, kto ma co robic !
Jak nie rozumiesz idei o ktorej rozmawiamy, przestan
jalowo walic w klawiatorę i zaloz Sobie wlasne forum !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 14:01 #153840

ekse napisał: Powtarzam - bierz dowód, wal do banku po wielomilionowy (w dolarach)kredyt i natychmiast buduj konkurencję dla TVN-u i onetu zamiast pieprzyć po jakichś tam forach.

Trocha jestes zakrecony. Czy ja wyrazilem jakas niechec do tych portali czy tv? Wyobraz sobie iz ja prowadze firme, zatrudniam ludzi, wypracowuje zysk i to bez zgody jakichs exkomuchow, walterow i bez kredytow i dotacji EU. I tak jak mnie niebedzie byle glupek mowil do tego co mam i co niemam robic, tak niebedzie do tego nikt mowil wlascicielom duzych portalow internetowych.

ekse napisał: Wolny rynek, hahaha! Ivan, byłeś w Polsce tuż po stanie wojennym?

Nie jestesmy tuz po stanie wojennym. Jezeli bedziesz zyl ciagle tym czasem, to zostaniesz ciagle zfrustrowanym nieudacznikiem zazdrosczacym kazdemu, kto ruszyl dupa i dla tego ma cos wiecej jak ty.

ekse napisał: Mam do ciebie pytanie, Ivan - dla jakiej telewizji pracujesz?

Niepracuje bezposrednio dla zadnej telewizji i juz wogole niejestem powiazany z ideologia jakiejsz grupy politycznej lub medialnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 14:02 #153841

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość

Ivan napisał: Tak na marginesie: Onet niedostal komuchami przydzielonych userow. Musial na nich zapracowac.


I barzdo dobrze, ze zwracaz na to uwage. Wiekszosc tutaj o tym zapomina. Nawet atopos. Userzy sa wartoscia danego forum. Jesli im ono zbrzydnie, np z powodow prostackiej cenzury - odejda. I ten proces jest jak najbardziej skuteczny i jedynie skuteczny. Dopoki, beda mieli gdzie odejsc . :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 14:04 #153842

Ej no! Ekse popsułeś sobie całą misternie konstruowaną wypowiedź! Czyli teraz twierdzisz że ten Walter jednak agent CIA a nie KGB-WSI! Przecież łamał embargo amerykańskie! To chyba one, te amerykany mu pozwalali - no nie?

Że firmy polonijne łamały straszne embarga technologiczne, to tez szczera prawda. Na przykład taki Intefragrances importer przypraw zapachowych do tortów i prusakolepu :lol:
Nie wspomnę o agentach KGB, CIA oraz Mosadu np. z agencji Tanis ( -nasi ludzie- z Poznania) , którzy na początku lat 90tych sprowadzali amerykański sprzęt grający wprost z doliny krzemowej..

Na szczęście Ekse czuwa! Dzięki tobie agenci z agencji zostali zdemaskowani, bo mnie naiwnemu wmawiali wtedy, że drogiego sprzętu mało sprowadzają gdyż w Polsce nikogo na niego nie stać.
Też mi się to wydało podejrzane tłumaczenie, bo przecież były te masy czerwonych milionerów -walterowców- spragnionych drogiego sprzętu, za pieniądze moskiewskie, fozz, brylanty z sejfu willi, ciemiężenia klasy robotniczej niewolników oraz z afery żelazo
:lol:



ps. Ty atopos nie podskakuj! Wszyscy wiemy tu za co i w jaki sposób kupiłeś swój pierwszy komputer! I Ekse ci to zaraz wypomni, gdy tylko zabraknie mu nazwisk agentów z kajeciku Macierewicza.. - za pieniądze moskiewskie, fozz, brylanty z sejfu willi, ciemiężenia klasy robotniczej niewolników oraz z afery żelazo
:lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 14:10 #153846

atopos napisał: >Ivan
Dla mnie, Ivan jestes typowym przykladem - mąciwody !
W kolko powtarzasz te same BANALY, w kolko piszesz
zeby zalozyc sobie wlasny portal (mmo, ze Cię prosilem
zebys tego nie robil, bo nie to, stanowi - istote problemu) !
Wyraznie usilujesz wyprowadzic dyskusję na manowce,
narzucic jej jakies wydumane przez Siebie cele itp.
Jakie znowu i po co, portale mają sie dowiadywac o tej
dyskusji, co Ty mozesz wiedziec kto i na co poswięci
czy nie poswięci uwage, co Ty mozesz wiedziec czego
mozna, a czego nie mozna zabronic ? O co TOBIE chodzi ?
Skoncz wreszcie z tym pouczaniem, kto ma co robic !
Jak nie rozumiesz idei o ktorej rozmawiamy, przestan
jalowo walic w klawiatorę i zaloz Sobie wlasne forum !


Ty atoposie byles wiele razy proszony o to, bys popelnil samobojstwo lub przynajmniej zaprzestal pisac na tym forum a mimo to dalej piszesz. Co pisze, sa dla ciebie banaly - ale widocznie ciagle ich - nawet po kolejnym powtorzeniu nierozumiesz.
Oprocz tego jestes obarczony te najpiekniejsza cecha wszytkich forum na swiecie - tzn. absolutnym brakiem tolerancji dla zdania innego jak twoje.
A wlasnie tylko takim ekspertom jak ty potrzebne sa fora na portalach.
Ja uwazam, ze wlasnie te sa szkodliwe spolecznie. Daja bowiem zfrustowanym cwaniakom iluzjorne wrazenie, iz cos w swiecie zmieniaja. Stwarzaja wrazenie iz kogokolwiek interesuje, co maja do powiedzenia a tak skupiaja ich tam, gdzie niemoga przeszkadzac tym, ktorzy cos robia - czy uz dobre, czy zle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 14:43 #153851

Ivan napisał: Nie jestesmy tuz po stanie wojennym. Jeżeli bedziesz żyl ciagle tym czasem, to zostaniesz ciagle zfrustrowanym nieudacznikiem zazdrosczacym kazdemu, kto ruszyl dupa i dla tego ma cos wiecej jak ty.

Mam propozycje - umówmy się na piwo, co ty na to? Przy czym tuż po przybyciu na miejsce "zak*.. wię ci z laczka i poprawię z kopyta", po czym poproszę żebyś mi postawił to piwo. Z uśmiechem na twarzy! Przecież nie będziesz żył "tym czasem" niedawnym.
Porozawiamy o szlachetnej rywalizacji sportowej, tzw. fair play, np. na biegu 100m w którym są dwa starty - jeden dla Championa a drugi dla reszty - po 9 sekundach. Kto pierwszy do mety? A teraz przynieś mi fistaszki! Ale to ryło masz czerwone! Właściwie to wstyd się pokazać w twoim towarzystwie.

Ivan napisał: Niepracuje bezposrednio dla zadnej telewizji i juz wogole niejestem powiazany z ideologia jakiejsz grupy politycznej lub medialnej.

Jak to Słowak. Wy nawet Stanu Wojennego nie mieliście, nie było komu robić takiej atrakcji. Perły przed wieprze. U was odrazu był wolny rynek a wcześniej też było git. I jeszcze wcześniej, za Tiso i Tuki było jeszcze fajniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 14:46 #153853

awas napisał: Ej no! Ekse popsułeś sobie całą misternie konstruowaną wypowiedź! Czyli teraz twierdzisz że ten Walter jednak agent CIA a nie KGB-WSI! Przecież łamał embargo amerykańskie!
:lol:

Wcale nie łamał. Zaawansowaną elektronikę kupował w RFN, jako obywatel RFN albo Izraela, w zależności od tego na którą kieszeń z paszportem akurat mu ręka trafiła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 14:55 #153855

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość
>kuźwa mandaryn

Ja mowię o masowych, SUBTELNYCH i niemal NIEZAUWAZALNYCH dzialaniach !
Jak Bog, jak Mafia, jak Kontrwywiad ! :)
Takie dzialania nigdy nie zostaną "wychwycone" przez zadnych "userow",
bo to nie ten poziom operacyjny !
Na zadnych pojedynczych userach, ktorzy się obrazą i sobie pojdą,
ludziom "operującym" za pomocą tych portali wcale nie zalezy,
oni operują masą, ktora mają i tak - zagwarantowaną !

>...nie wydaje mi sie skuteczne wprowadzanie panstwowych zakazow i nakazow.
>Ta droga prowadzi do panstwowego zamordyzmu i do odgornie narzuconej ideologii.

Zyjemy w gąszczu panstwowych zakazow i nakazow !
W duzej mierze wlasnie - ideologicznych !

Dlaczego nie mogę sobie swobodnie spotykac sie i rozmawiac z agentem
"obcego" wywiadu ?! Jaki obcy ?! Zyjemy przeciez w wolnym swiecie !
Mamy wolny rynek informacji ! Mogę sobie z dowolnymi agentami
rozmawiac o czym chce ! Prawda ? Czy nie ?
Mafia tez jest wolna ! To tylko dobrowolny związek wolnych ludzi !
Nie wolno go tak nazywac, poki nie zbierze sie dowodow i nie osądzi
prawomocnym wyrokiem ! Mozna więc zakladac rozmaite "siatki",
organizowac ludzi , a Panstwo nie powinno temu "narzucac swojej ideologii"
i wogole się tym interesowac ! Prawda ? Czy nie ?

Tu chodzi o cos bardziej podstawowego niz ideologia !
Trzymajmy sie moze metafory biologicznej !
Raka nalezy zwalczac, czy dac mu rowne szanse rozwoju ?
(a kazdego kto jest przeciwny, nazwac - rakofobem !)
Jak ochronic Panstwo przed "subtelnym przejęciem" przez "wlasnosc prywatną",
totalną, choc niewidzialną korupcją i faktycznym przejeciem Wladzy ?

To jest zupelnie inny poziom, niz ten oficjalny - polityczny !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 15:03 #153858

atopos napisał: >kuźwa mandaryn
Ja mowię o masowych, SUBTELNYCH i niemal NIEZAUWAZALNYCH dzialaniach !
Jak Bog, jak Mafia, jak Kontrwywiad ! :)
Takie dzialania nigdy nie zostaną "wychwycone" przez zadnych "userow",
bo to nie ten poziom operacyjny !!

Otóż to. User pójdzie do największego portalu, "wiodącego" jak to mówią w telewizji, bo skoro największy - to najbardziej profesjonalny, wiarygodny itd. Dalej, userzy w większości to kierdel owiec, który beczy równo i w tej kakofonii równego beku nawet nie usłyszy że jakieś pojedyńcze owieczki na inną nutę...
Zwłaszcza jeśli dobrze wyszkolone psy Pasterza na miejscu takim "innym" owieczkom podgryzają gardło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 15:14 #153862

ekse napisał: Mam propozycje - umówmy się na piwo, co ty na to? Przy czym tuż po przybyciu na miejsce "zak*.. wię ci z laczka i poprawię z kopyta", po czym poproszę żebyś mi postawił to piwo. Z uśmiechem na twarzy! Przecież nie będziesz żył "tym czasem" niedawnym.

Chog grubo zmienilesz temat, to odpowiem ci. Nieneguje faktow. Nietwierdze iz w Polsce po okraglym stole wszytko bylo zrazu super, lub iz w tej chwili jest super jak niby starasz sie w mojim imieniu zasugerowac.
Miedzy nami jest jednak ta roznica, iz ja niechowam sie za historyzne argumenty, osprawiedliwiajac tym swoja leniwosc, bezmocnosc i nieczynnosc. Niepostawil bym ci wiec piwo, lecz bym zareagowal odpowiednio do sytuacji.
Ty bys prawdopodobnie na mojim miejscu tylko napisal o tym na forum portalu internetowego.
Przeszedlesz do tematu z zwiazku z zalozeniem wlasnego portalu. Zalozenie strony internetowej z forum niewymaga zadnej koncesji, niewymaga zezwolen czerwonych ani niebieskich czy zielonych. Niewymaga wielomilionowych kredytow w dolarach. W internecie sa miliony forum - dostepne sa tez darmowe, opracowane wzory. Jedyny koszt - to zarejestrowanie domeny - jakies 100zl.
A tak wiec jedyne co potrzeba, jest miec jaja i zamiast pieprzenia zabrac sie troche za robote.
Natomiast userow trzeba pozyskac juz jakoscia. W nich panuje gwarantowanie wolny rynek - niezalezny od okraglych stolow, od stanow wojennych i od aktualnej sytuacji politycznej. Ktory portal, lub ktore forum odwiedzasz jest twoja najbardziej wolna decyzja.
Jestem zdania, iz jak juz forum, to bez cenzury. Ale akceptuje, iz jezeli ktos woli, to cenzure ma prawo na swojim portalu uzywac.
A ty lub atopos, niebylbys inny - bowiem na waszych forach, juz by polowa uczestnikow tej dyskusji dostalo bana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 15:25 #153863

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość
>Ivan

Rozumiem Ivan, ze pracujesz w branzy POSREDNIO wspolpracujacej
z Telewizja, Mediami i Portalami Internetowymi, kreujacej pewne, okreslone
zapatrywania na Swiat m.in. poprzez wrzucanie w fora "wirusow umyslu",
mowiacych np., ze wszystko jest ok. oraz ze "i tak NIC SIE NIE ZMIENI" !

Dobrze Ci to idzie !

Jesli jednak tam nie pracujesz, to jestes frajerem, ze robisz to za darmo !
Zglos sie do Nich, to wygodna, ciepla posadka !
Znasz cennik ?
Np. w Internecie (najtaniej) za zamowiony tekst "ksztaltujacy opinie" - 6.000 PLN.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 15:57 #153880

atopos napisał: >Ivan
Rozumiem Ivan, ze pracujesz w branzy POSREDNIO wspolpracujacej
z Telewizja, Mediami i Portalami Internetowymi, kreujacej pewne, okreslone
zapatrywania na Swiat m.in. poprzez wrzucanie w fora "wirusow umyslu",
mowiacych np., ze wszystko jest ok. oraz ze "i tak NIC SIE NIE ZMIENI" !

Jakkolwiek bedziesz gnojil i probowal mnie wstawic tam, gdzie pasuje to do twojej ograniczonej koncepcji... to i tak powoli dochodzisz do zrozumienia tematu. Dokladnie - pieprzenie na forach i portalach absolutnie niczego niezmieni - oprocz twojego samopoczucia.
Jedyna wiec twoja obrona przed cenzura portali jest - niepisac do nich - lecz do takich, gdzie cenzury nie ma. A jak takich niema - to takie stworzyc i ukrasc tak onetu userow.
Mysle iz nawet twoje klapki na oczach pozwola ci zrozumiec, iz taki "wirus" chyba ma na celu dzialanie odwrotne jak to, za ktore portale bylyby chetne placic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 16:00 #153882

atopos napisał: Np. w Internecie (najtaniej) za zamowiony tekst "ksztaltujacy opinie" - 6.000 PLN.

Ten szacunek jest tylko oznaka twojej naiwnosci i przypisywania forum na portalach znaczenia, ktore niemaja. Wiec portale swoje neagtywne zadanie spelnili. Stworzyli wrazenie, iz ktos jest toba i twojim zdaniem zainteresowany... Zastanawiam sie, czy cenzura nie jest tam wogole wlasnie dla podkreslenia tej idey i jakiejs tam nawet nobilitacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wolność słowa kontra fora internetowe 2007/02/25 16:23 #153895

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość
>Ivan

Portale są tylko "warstwą transportową" !
Placą "klyjenci" (korporacje etc.) !
Jak tego nie wiesz, to jednak - jestes frajer !
Cena 6.000 PLN wzięta jest wprost z cennika,
za taką "internetową uslugę" !
Oczywiscie nie za pojedynczy wpis, tylko
za intelektualną "opiekę" nad tematem !
Jezeli o czyms po prostu nie wiesz,
to nie pisz bzdur, ze to nie istnieje !

Obudz Się ! Jestesmy w Matrixie ! :twisted:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator