HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

olać Windows i wybrać Linux? 2006/09/20 00:20 #121939

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Na linuksowej konsoli praktycznie nieznam się wcale, trochę lepiej jest z windowsowym wierszem poleceń, choć zdaję sobie sprawę jakie możliwości drzemią w trybie tekstowym. OK, sprawdzę ten Smart. Kurcze, może się uda; skoro nie miałem zbytnio dużych problemów z ustawieniem opcji połączenia internetowego.
Mam jeszcze jedno pytanie, skąd można pobrać coś w rodzaju podręcznika użytkowania Mandrake'a? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

olać Windows i wybrać Linux? 2006/09/20 00:44 #121942

nabuchonodozor napisał: Mam jeszcze jedno pytanie, skąd można pobrać coś w rodzaju podręcznika użytkowania Mandrake'a? :)


Niestety nie wiem ponieważ nie używam Mandrake/Mandrivy może sprubój na forum użytkowników Mandrivy:
www.mandrivalinux.eu/index.php

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

We are Microsoft.
What you are experiencing is not a problem; it is an undocumented feature.

olać Windows i wybrać Linux? 2006/09/20 00:59 #121944

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
O forum wiem, ale dzięki za pomoc :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

olać Windows i wybrać Linux? 2014/01/03 20:50 #413733

Odświerzam bo jestem w szoku, wiedziałem, że linux potrafi sporo ale nie sądziłem, że az tyle dostanę po zaledwie 20 min spędzonych przy instalacji Ubuntu.

Oprócz systemu mam od kopa przeglądarkę, openoffice-a i komplet sterowników do wcale nie tak popularnego kompa (Fujitsu Simens Amilo). Do tego cholernie wszystko wygodnie i pod ręką.

CZAD :woohoo:

ps. nie musze chyba dodawać, że piszę już z mojej nowej zabawki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

olać Windows i wybrać Linux? 2014/01/03 22:51 #413739

No to dopiero byś sie ucieszył z MAC OS X'a :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

olać Windows i wybrać Linux? 2014/01/04 10:07 #413746

John 1.5 V witaj w klubie!
Ubuntu ma tą zaletę, że jest najpopularniejsze, i w przypadku czegoś (kłopoty, potrzeba) wystarczy zapytać google (najlepiej po angielsku) i w 99% przypadków znajduje się rozwiązanie.
Z pełnymi pochwałami dla tego systemu zaczekaj, aż poradzisz sobie z podłączeniem drukarki i skanera (ze skanerem może być wesoło).
Wyłącz podpowiedzi z amazona, zadbaj o prywatność itp...
niestety poradnik po angielsku, wykorzystaj to co potrzebujesz
www.omgubuntu.co.uk/2013/10/10-things-installing-ubuntu-13-10
Ubuntu faktycznie dobre do instalacji i natychmiastowego używania, nawet do Unity można się przyzwyczaić, chociaż na początku brakuje opcji konfiguracyjnych i innych takich by dostroić pulpit do swoich potrzeb, potem to przechodzi.
Koniecznie zainstaluj "classic menu indicator"
linuxg.net/how-to-install-the-classic-me...0-13-04-12-10-12-04/
zainstaluj też krusader - dwu-panelowy menadżer plików.
Plików słucham na "audacious".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

olać Windows i wybrać Linux? 2014/01/04 17:49 #413758

W sensie funkcjonalności pewnie tak ale w ogólnym rozrachunku już nie bo jest jednak istotna różnica. Daruj mi też historię jak to jabłecznik jest najlepszy do audio. Ze swojej strony mogę tylko napisać, że jeśli sprzęt spełnia wymogi transmisji BitPerfect to jest po temacie i wszelkie różnice sprowadzają się do funkcjonalności, urody interfejsu i ... ceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

olać Windows i wybrać Linux? 2014/01/14 09:55 #414146

Linux jest super serwisem, ale dla ludzi doroslych i pracujacych komercyjnie.
Sam jako student mam konto w microsoft spark co daje mi legalnosc na systemy operacyjne z windows (dopóty dopóki nie zrobie formata, nawet po studiach bede mial system legalny). Ale i tak prawdopodobnie po ukonczeniu edukacji linux bedzie witał - jednak kwoty za piractwo są gigantyczne, a jeszcze jak planuje zalozenie firmy to stanie sie to przymusem by przejsc na linux..
Szkoda tylko ze z grami jest problem, ale od tego jest wlasnie windows :)

Jeszcze taki offtop - jak myslicie jak linux bylby dobry do komputera 1,6 ghz 512 ramu 64 mb ram grafika?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

olać Windows i wybrać Linux? 2014/01/14 11:13 #414148

Najprawdopodobniej powinna pójść jakaś lekka dystrybucja typu Lubuntu lub Xubuntu. Do najprostszych rzeczy typu przeglądanie netu, napisania czegoś czy inne typowe rzeczy powinno wystarczyć. Zawsze masz też możliwość wycięcia zbędnych rzeczy choć w wymienionych wyżej dystrybucjach dużo tego nie zostało.

Sporo doczytałem ostatnimi czasy zarówno sensownych artykułów jak też zwyczajnych pyskówek na forach i jako wieloletni użytkownik winów rozmaitych (3.11, 95, 98, Me, 2000, XP, 7) nie mogę powiedzieć żeby to był z gruntu zły system, ot inne podejście do tematu, sporo wad ale i sporo zalet. Jak były problemy to zawsze krótka wycieczka po tematach wyrzuconych przez wyszukiwarkę dawała odpowiedź, potem trzeba było doinstalować jakiś programik, grzebnąć w bardzo zaawansowanych ustawieniach albo nawet w rejestrze i było. Czym się to różni od Linuksa ? Tu też w razie problemów trzeba szukać rozwiązania na forach, coś doinstalować a zamiast grzebania w rejestrze mamy terminal. Pewne rzeczy są wygodniejsze, a pewne nie.

Ceny ? Dotyczą praktycznie tylko systemu bo od lat na XP wykorzystywałem tylko darmowe programy których podobnie jak na Ubuntu jest gigantyczna ilość, choć na razie mam lekki niedosyt w kwestii możliwości programów dostępnych na ubuntu. Z drugiej strony czy kiedykolwiek wykorzystałem choć w połowie możliwości tych windows-owych ?

Szukam teraz np.
- szybkiego konwertera plików audio podobnego do Aimp Tools 2.6 (Audacity na szczęście jest)
- odtwarzacza na miarę Foobara z jakąś wtyczką mierzącą DR (teraz korzystam z Audacios)
- odpowiednika EAC, choć nie wiem na ile będzie przydatny przy tandetnym combo w lapku. W razie czego nadal mam Plextora w desktopie z XP-kiem B)
- odpowiednik World Wide Telescope - fantastyczny astronomiczny program znacznie lepszy niż to co można mieć w GoogleEarth po przełączeniu na niebo. Nie próbowałem jeszcze odpalać go pod WINE, ale obawiam się, że to nie pójdzie bo potrzebne jest jeszcze NetFramework 3 albo i 4), Na szczęście moja ulubiona Celestia jest, choć nie działa idealnie płynnie.
- czegoś do pomiary ruchu na łączu jak Netmeter
- i na koniec jakiegoś dobrego peerblocka z szeroką paletą blokowanych adresów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

olać Windows i wybrać Linux? 2014/01/15 10:50 #414195

Temat EAC-a rozwiązany, jest kilka alternatywnych programów więc nie trzeba się bawić w pośrednictwo WINE.

pomocny sznurek na ten temat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

olać Windows i wybrać Linux? 2014/02/03 02:44 #414879

Patrick napisał: No to dopiero byś sie ucieszył z MAC OS X'a :)


Szczególnie, kiedy sprawdzisz saldo na koncie pod koniec roku i podsumujesz środki wydane na programy. W Linuksie masz to samo i znacznie więcej za darmo. Albo, gdy laptop padnie po gwarancji. Apple skleja zawartość laptopa w jeden wielki placek, a zatem nie ma możliwości wymiany żadnego komponentu – zepsute urządzenie można jedynie zutylizować, zgodnie z normami obowiązującymi w UE.

Wszystkim początkującym polecam Linux Mint (linuxmint.com/) – od kilku lat numer jeden na DistroWatch (distrowatch.com/).

W tej chwili zamiast strony Linuksa Minta wyświetla mi się komunikat: „Serwer nie posiada konfiguracji dla podanej domeny”, ale miejmy nadzieję, że to jakaś przejściowa perturbacja i wszystko wróci do normy za parę dni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

olać Windows i wybrać Linux? 2014/02/03 08:57 #414884

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Moja przygoda z linuxem zakończyła się kilkanaście lat temu na niby doskonałej dystrybucji którą robiła wszystko sama :evil:
Problem w tym że sama nawet nie mogła zamontować napędu CD - w związku z czym nie mogłem wgrać dalszego oprogramowania

Rozglądałem się za ogryzkiem mini, ale właśnie kwestie serwisowo/cenowe mnie trochę studzą...
Więc moze jednak jakiś minikomputer i linux...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

olać Windows i wybrać Linux? 2014/02/03 14:20 #414889

Słyszałem o użytkownikach, którzy próbowali kilku Linuksów po kolei, bo w jednym nie działało im to, w innym – tamto, a w jeszcze innym – owo. To nie ta droga. Zanim się zdecydujesz na Linuksa, oceń swój poziom na skali lamer–haker. Jeżeli chcesz, żeby system sam się instalował, a programy same działały i nie zamierzasz badać problemu, gdy się pojawi, bo od tego jest obsługa techniczna, to jesteś stuprocentowym lamerem i od Uniksów powinieneś trzymać się z daleka.

(Nie kieruję powyższych słów do żadnej konkretnej osoby, ale do każdego czytającego z osobna).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

olać Windows i wybrać Linux? 2014/02/03 14:27 #414890

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Czyli jestem i chcę pozostać lamerem :)
Myślałem że jest szansa że jakaś nowa dystrybucja/wersja linuxa będzie na tyle ynteligentna ;) że zrobi za mnie wszystko :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

olać Windows i wybrać Linux? 2014/02/03 15:14 #414891

No way! Nawet Linux Mint, który polecałem powyżej, wymaga wstępnego dostrojenia. Ponieważ instaluję go na laptopach eksdziewczyny i ojca, wypracowałem konfiguracje, które nie sprawiają im żadnych problemów – dla każdego użytkownika inną. Te laptopy to ThinkPady z serii T i X. Gdyby to były inne maszyny, moje konfiguracje musiałaby być nieco inne. I tak dalej.

Efekt jest taki, że gdy do eksdziewczyny zachodzi jakiś niezorientowany gość i widzi ekran laptopa, pyta: „A co to za wersja Windows?”, a wtedy eksdziewczyna, dumna jak pawica, odpowiada: „To Linux!”.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez c.kruk. Powód: korekta
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator