HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:RE: Re:POLITYKA 2017/01/02 20:03 #436276

Fafniak napisał: Mieć a nie mieć


Mam, graniczące z pewnością, przekonanie, że gdyby ta kolekcja generowała jakąkolwiek kasę to by dalej była prywatna.

Finansowanie magnaterii z funduszy publicznych w XXI w jest, być może, uzasadnione w UK ale nie w Polsce.
Pamiętaj że nasi magnaci zawiedli na całej linii.
Czy to nie Czartoryscy właśnie doprowadzili do likwidacji I RP?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:POLITYKA 2017/01/03 11:22 #436277

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

vasa napisał:

Fafniak napisał: Mieć a nie mieć

Mam, graniczące z pewnością, przekonanie, że gdyby ta kolekcja generowała jakąkolwiek kasę to by dalej była prywatna.
Finansowanie magnaterii z funduszy publicznych w XXI w jest, być może, uzasadnione w UK ale nie w Polsce.
Pamiętaj że nasi magnaci zawiedli na całej linii.
Czy to nie Czartoryscy właśnie doprowadzili do likwidacji I RP?


A co to ma wspólnego z dziełami sztuki i historii?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:RE: Re:RE: Re:POLITYKA 2017/01/03 14:29 #436278

Fafniak napisał: A co to ma wspólnego z dziełami sztuki i historii?


Tyle co okazyjne zakupy u pasera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:RE: Re:POLITYKA 2017/01/06 11:18 #436293

Chłe, chłe, chłe (Mellechowicz): Kacper, Belzebub i Melchior. Freudowska pomyłka posła PO:

wolnosc24.pl/2017/01/06/szesciu-kroli-ws...zami-opozycji-wideo/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/01/06 17:36 #436297

+ za Mellechowicz :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/01/14 18:43 #436358


www.bbc.co.uk/news/video_and_audio/headlines/38624809

Kurteczka prosto z Korei Północnej :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/01/15 11:10 #436361

Dokładając się do geszeftu Owsiaka można wylicytować m. in. lot nad Rowami z Robertem Biedroniem. Są chętni?

wolnosc24.pl/2017/01/15/rozpoczal-sie-25...a-dzieci-i-seniorow/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Re:POLITYKA 2017/01/15 11:18 #436362

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/01/16 22:29 #436366

Dotychczasowy wynik WOŚP daje nadzieję że jest jeszcze w kraju grupa ludzi z odrobiną życzliwości i empatii.
Nie poddająca się wszechogarniającej postprawdzie.
Trzymam kciuki za Jurka i WOŚP.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/01/16 23:05 #436367

Wszak 81% uprawnionych do głosowania, NIE głosowało na PiS.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/01/17 10:06 #436370

Wrzucając Jerzemu Owsiakowi pieniądze do puszki warto znać kilka faktów.

1. Piotr Wielgucki alias Matka Kurka przyjrzał się bliżej finansom WOŚP i doliczył się 46 milionów wytransferowanych z fundacji do spółek Owsiaka i jego żony, o czym poinformował na swoim blogu

2. JO poczuł się tym urażony i wytoczył PW proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych.

3. Sąd przyznał Matce Kurce rację, orzekając m. in., że "Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe"
kontrowersje.net/foto/uzasadnie3.pdf

4. Sąd drugiej instancji nie zakwestionował tej części wyroku
www.saos.org.pl/judgments/150870

Można powiedzieć, że niech skubie WOŚP na grube miliony skoro pomaga innym. Pomijając fakt, że dokonuje jedynie transferu z jednej kieszeni do drugiej i to nie on sam spędza długie godziny na mrozie, przypomnę jeszcze jedno. W zeszłym roku zapytany na konferencji o finanse Owsiak, swoim zwyczajem, nie odpowiedział, zasłaniając się tym razem nieuleczalnie chorym dzieckiem. W nagrodę za pracę dziesięcioletni wolontariusz WOŚP usłyszał od jej dyrygenta, że umrze. Tak się złożyło, że nie umarł i dalej potrzebuje pomocy. Ale ta pomoc chyba nie sprzedałaby się dobrze, więc dzielny Łukasz Brezak może liczyć jedynie na swoich bliskich i ludzi dobrej woli. Owsiak wspomógł go jedynie pocztówką z Holandii i życzeniami "trzymaj się chłopie".

fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/chory-l...-zbiorce,707289.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/01/17 12:47 #436371

I Ziobro, jako Prokurator Generalny, nic z tym nie robi? :P


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:RE: Re:POLITYKA 2017/01/17 15:26 #436373

Adam Szulc napisał: Wrzucając Jerzemu Owsiakowi pieniądze do puszki warto


Warto się zastanowić nad systemem wartości którym się posługujesz. Wg Ciebie ktoś kto jako jedyny potrafił zjednoczyć Polaków (nie wszystkich, niektórzy są straceni) wokół pozytywnej idei, wyposażył w sprzęt medyczny służbę zdrowia w kraju, zasługuje na potępienie ponieważ koszty operacyjne rozliczył z pieniędzy fundacji (te 46 mln to ok 6% wpływów)
Natomiast ktoś kto zgarnął sumę 10x większą, pochodzącą z funduszy publicznych, nie mający jakichś specjalnych osiągnąć nie wzbudza Twojego oburzenia? ???
Interesujący światopogląd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:POLITYKA 2017/01/17 17:22 #436375

vasa napisał: Warto się zastanowić nad systemem wartości którym się posługujesz.


Może i warto ale co to ma wspólnego z faktami jakie podałem? Nie więcej niż Twoje pisanie z prawdą i logiką.

Wg Ciebie ktoś kto jako jedyny potrafił zjednoczyć Polaków (nie wszystkich, niektórzy są straceni) wokół pozytywnej idei


Nieprawda, był np. nie tylko Małysz ale i wiele fundacji działających skromnie i bez rozgłosu za publiczne pieniądze - tyle w kwestii prawdy. Zaś stwierdzenie "potrafił zjednoczyć Polaków ale nie wszystkich" jest od strony logicznej tyle warte ile "niepełny komplet". Sam zresztą do owych podziałów dokładasz swoje, nazywając tych, którzy nie chcieli się zjednoczyć "straconymi". Co zresztą jest typowe dla fana Owsiaka, który zarzucając innym nienawiść sam od nienawiści się aż zapluwa.



(zwłaszcza 1'15'' i dalej)

, wyposażył w sprzęt medyczny służbę zdrowia w kraju


Ja też wyposażam służbę zdrowia w kraju w sprzęt medyczny, płacąc niemałe składki z własnych pieniędzy. Tyle że nie każę dzieciom marznąć, nie przelewam części tych pieniędzy do własnych spółek, nie krzystałem z bezpłatnej reklamy za publiczne pieniądze.

zasługuje na potępienie ponieważ koszty operacyjne rozliczył z pieniędzy fundacji


W którym miejscu potępiałem JO za, jak to pięknie określiłeś, rozliczenie kosztów operacyjnych?Informuje tylko, że to co zbiera wcale nie idzie w całości na leczenie tylko zasila jego prywatne spółki. A oprócz tego WOŚP ma różne wydatki na koszty administracyjne i to wysokie. Podobnie jest z "Woodstockiem" - koszty ponosi WOŚP (chociaż nie podaje ich w sprawozdaniach), zaś profity czerpią spółki Owsiaka. Za takie pieniądze to każdy mógłby być filantropem.

(te 46 mln to ok 6% wpływów)


Ale znacznie większa część wydatków przeznaczonych na leczenie. I mowa jest tylko o kosztach, które udało się odkryć Matce Kurce - rzeczywiste są zapewne wyższe.

Natomiast ktoś kto zgarnął sumę 10x większą, pochodzącą z funduszy publicznych, nie mający jakichś specjalnych osiągnąć nie wzbudza Twojego oburzenia? ???


Jesteś idiotą, kłamiesz w żywe oczy czy istnieje jeszcze jakaś trzecia możliwość? (też jest znak zapytania na końcu).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:POLITYKA 2017/01/17 19:07 #436376

Adam Szulc napisał: Może i warto ale co to ma wspólnego z faktami jakie podałem?

Bo fakty zostały tendencyjnie dobrane i okraszone jeszcze bardziej tendencyjnym komentarzem.
Niejaki Matka Kurka skończyłby życie jako trzeciorzędny, zapomniany bloger gdyby nie atak na Owsiaka. A tak przejdzie do historii jako Herostratos naszych czasów co to gównem w necie rzucił w WOŚP.
Nie każdy mógłby być filantropem, za takie ani za inne pieniądze bo trzeba by coś stworzyć jak Owsiak a nie wyżywać się w opluwaniu.
Ani Małysz ani nikt inny nie zmusił Polaków żeby coś ZROBILI, ruszyli dupy i wspólnie coś zdziałali nie przeciwko komuś/czemuś tylko dla wspólnego dobra. Twoje czy moje płacenie składek zdrowotnych nie jest dobrowolne i daje opłakane efekty, już mamy najgorszą służbę zdrowia w całej EU, gdyby nie Owsiak to pewnie byłaby to najgorsza służba zdrowia w Eurazji.
Pytasz czy jestem idiotą. Nie sądzę, natomiast jestem uczulony na zawiść i wredotę. I właśnie dlatego tak często reaguję na Twoje wpisy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator