HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

POLITYKA 2014/10/15 10:07 #419115

Dzisiaj w porannych wiadomościach w radio była wzmianka o doniesieniu do prokuratury w sprawie wojskowego/państwowego pochówku ruskiego politruka , stalinowskiego pułkownika funkcyjnego prokuratora. Nic dziwnego bo to oczywisty skandal. Znamienne jest to że lokalna jednostka wojskowa , która ów pochówek zorganizowała tłumaczy się tym że o niczym ze zbrodniczej i zdradzieckiej działalności zmarłego NIE WIEDZIAŁA ... To już typowy scenariusz w POpeliniarskiej Pomrocznej.
W sumie nie ma się co dziwić bo tradycja hołubienia komuchów z politruckim rodowodem ma w RP nr. x długą tradycję => prekursorem jest wyniesiony na piedestały zasłużonych dla "wolnej Polski" komuchofil Mazowiecki premier , który rozgrzeszył komuszą chołote i dał jej carte blanche otwierając tym samym nowy rozdział sukcesów i możliwości dla sługusów Moskwy i zdrajców Narodu Polskiego.
Reasumując nic dziwnego w tym wydarzeniu nie ma bo co ma niby być w kontekście honorów oddanych Jaruzelskiemu... :sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

POLITYKA 2014/10/15 11:37 #419118

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Tak naprawdę nie wiadomo co jeszcze można powiedzieć...
"Rynce opadajom", ale w sumie czego można sie spodziewać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

POLITYKA 2014/10/17 09:09 #419179

Kolejna symptomatyczna informacja została podana dzisiaj w porannych radiowych wiadomościach w sprawie spotkania Ukraina Rosja w Mediolanie.
Otóż polską politykę gospodarcza i zagraniczna w kontekście zdarzeń na Ukrainie , jeszcze przed akcją na Krymie , można spokojnie nazwać głupota ponad podziałami => to jedyny wspólny mianownik w dużym formacie gdzie zarówno PiS jak i PO wykazują się kompletna głupotą i brakiem poczucia rzeczywistości w kontekście wyobrażenia Polski jako poważnego partnera gospodarczo politycznego oraz godności i honoru => za każdym razem kiedy faktycznie dzieje się coś poważnego w skali polityki czy gospodarki Ukraina , której samozwańczo Polska za wszelką cene chce być adwokatem kopie nas w dupę i lekceważy wykluczając z udzisału w takich wydarzeniach.
Co znamienne już po popisówie Kaczyńskiego niczym wulkan głupoty w sprawie gazociągu ( który jeśli nie będzie przebiegał przez Ukraine to przez Polskę również gdyby ktos nie pamiętał) omijającego Polskę bez żalu za to załatwiającego na cacy żeglugę na Bałtyku nikt nie wyciągnął wniosków z lekcji , która jasno pokazała jakim Polska jest "mocarstwem" gospodarczym i politycznym na arenie Europejskiej bo o światowej to już w ogóle nie ma co mówic...
Zamiast dbać o dobrosąsiedzkie stosunki z potężnym partnerem politycznym i gospodarczym jakim jest Rosja w krańcowo idiotyczny sposób z uporem maniaka wciąż wkurwia się Putina.

Warto przypomnieć że w kwestiach drażliwych Rosja już dawno przyznała się do zbrodni katyńskiej , przeprosiła za to , pozwoliła na upamiętnienie miejsca zbrodni i cmentarz oraz udostępnili dokumenty.

Co hołubiona przez polskich parapolityków Ukraina...

nie przyznaje się do dużo większej zbrodni wołyńskiej
za nic nie przeprasza
organizuje się oficjalne święta UPA
Banderowi stawia się pomniki
jako partner polityczno gospodarczy jest tak samo ważna w Europie i na świecie jak Polska

na koniec i tak na murach nie jest kłopotem poczytać napisy "REZAT LACHY"

Ciekawe kiedy i czy w ogóle Polska politykierka załapie że swoją idiotyczna postawą w sprawie ukraińskiej ośmiesza się sama oraz permanentnie ośmieszana jest przez Ukrainę...

Działania polityczno gospodarcze Putina wobec Polski to takie machanie gazetą na natrętną muchę , tylko idiota może myśleć że to objaw poważnych działań bo powinno w końcu dotrzeć do durnych łbów że Putin gdyby się faktycznie wkurwił to jednym pacnięciem tej gazety rozpieprzyłby "imperium" jakim jest Polska i kosztowałoby go to tyle wysiłku co puszczenie bąka a nasi nowi sojusznicy byliby nam pomocni tak samo jak podczas II Wojny Światowej i po niej kiedy bez żadnych skrupułów oddali Polskę Stalinowi o czym jakoś sie cały czas zapomina.

Niemcy sa naszym sprzymierzeńcem do puki im się to kalkuluje sprawa gazociągu pod Bałtykiem jasno pokazuje że tak naprawdę to mają nas w dupie a na kolonie Izraela pt. USA raczej bym nie liczył chyba że w kwestii przysłania przez nią odpowiedniej siły fachowej do zarządzenia masa upadłościowa RP do momentu podziału jaki Polska już swego czasu przeżywała...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

POLITYKA 2014/10/23 08:41 #419328

W prasie włoskiej ukazał się dzisiaj ciekawy artykuł poświęcony radosnej twórczości byłego przewodniczącego UE Portugalczyka Jose Barroso , otóż Włosi jasno komentują dwie kadencje przewodniczącego jako ślepe spełnianie wszelkich komend świętej trójcy UE Niemiec , Francji i Anglii nie dbając o cała resztę. Komentuje się go jako człowieka nie znającego się na niczym , który rozłożył gospodarkę własnego kraju a te dwie kadencje to czas dla UE bezpowrotnie stracony a w kontekście ekonomii zapisany jako najczarniejszy.
Od razu nasuwa się analogia do...naszego ex premiera nowego przewodniczącego UE => wszelkie atrybuty na godnego zastępce Jose Barroso posiada => też nie zna się na niczym , położył swój kraj i jego gospodarkę , będzie wierny Niemcom i ich interesom i pewnie też ze dwie kadencje w nagrodę pociągnie... B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

POLITYKA 2014/11/06 10:01 #419651

Kolejna supernowa politycznej głupoty w "polskim" rządzie dotycząca Ukrainy => samozwańczy adwokat UA Polska , po raz kolejny kompromituje się sama...
Na każdym kroku Ukraina daje nam do zrozumienia że nasza mocarstwowa ambicja jest żałosną farsą i kiedy dzieją się ważne rzeczy Polska i jej MSZ dostaje kopa w durną dupę i zamiast olać sprawę z której poza obciachem niczego dla na korzystnego nie będzie brniemy z uporem debila dalej...
Ukraińcy już mówią że to powinna być ostatnia akcja Schetyny ministra jako ministra spraw zagranicznych B) => to tak w ramach podziękowania za zaangażowanie :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

POLITYKA 2014/11/08 20:09 #419714

Zastanawiałem się czy nie umieścić tego wpisu w dziale "Film" ale niech stracę. Było sobie kiedyś "Pokłosie", które spowodowało na naszym audiofilskim forum taki ferment:

www.hi-fi.com.pl/forum/12-film/23945-pok...ie.html?limitstart=0

Forum już nie takie jak kiedyś, poza tym nie wiem czy komuś będzie chciało się obejrzeć "Obywatela" Jerzego Stuhra który, sądząc po tej recenzji , pozazdrościł Pasikowskiemu i też postanowił zdemaskować, napiętnować i dać odpór, zresztą z hojnym wsparciem publicznych pieniędzy.

Fragment wspomnianej recenzji:
„Niech ryczy z bólu ranny łoś"- w tej szekspirowskiej frazie można ująć ostatnie ekscesy Stuhrów. Zranione stworzenia gryzą, drapią i plują. Człowiek, który wzbogacił historię aktorstwa polskiego o typ miejskiego cwaniaczka tytułem jakiejś groteski ustanowił siebie wyrocznią i sądem nad historią i narodem. Sporządził film „Obywatel" o komicznym, złym idiocie Polaku, a głównie z tej przyczyny, że Polacy stracili serce do jego syna.

Filmu nie mam zamiaru obejrzeć, a zniechęcił mnie do niego sam reżyser, natomiast zastanawiam się ile jeszcze osób da się na to nabrać. Czy szkoły uratują to ambitne przedsięwzięcie przed klapą? A może się mylę i mimo konkurencji Audio Show i zanikającej atrakcyjności pozasprzętowych tematów na tym forum przeczytam jednak, że film "pokazuje prawdę o nas samych", a klaka okołomichniczych mediów pozwoli jeszcze na przyzwoite żniwa.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2014/11/08 21:28 #419717

Cóż , Lisa twórczość już od czasów "Panie Prezydencie niech Pan nas ratuje" jest wymowna podobnie jak twórczość ojca i syna od czasów kiedy Polskę zżera rak "multikulturowości" , kosmopolityzmu i wszelkiej anty "fobii" i tym podobnych frazesów wymyślonych przez cwanych dla głupich żeby im mieć czym po dupach lać.

Każdy człowiek z jakimś akceptowalnym poziomem IQ oraz wiedzy historyczno-polityczno-społecznej musi się porzygać na coś takiego...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

POLITYKA 2014/11/20 12:16 #420036

Czy ktoś z was zna już oficjalne wyniki wyborów samorządowych w waszym rejonie?
Niezłe jaja zafundowała nam po raz kolejny rządząca pseudoelita :woohoo:
Ciekawe czy ktos poniesie odpowiedzialność za kasę wywalona do kibla na system informatyczny czy tradycyjnie dla PO sprawie urwie sie łeb i zamiecie pod dywan bo koalicja przepchnie każde gówno przez przełyk Sejmu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

POLITYKA 2014/11/20 14:21 #420039

Dziś rano mój kumpel z pracy wymyślił idealną i gienialną metodę przeprowadzania wyborów. Przez lottomaty.
Każden jeden uprawniony dostaje w punkcie lotto stosowną kartę do głosowania z kwadracikami, zakreśla ołówkiem kopiowym kilka kratek, maszyna łyka, kolo dostaje pokwitowanie w razie ewentualnej lekramacji i z kapelusza. Bez rejonizacji, bo idzie po Peselu. Kapela mowi "stop" o 20, a już godzinę później mamy pełne wyniki. Koszt nowego oprogramowania do czytania kart innych niż lotto będzie znikomy w stosunku do kosztów obsługi dotychczasowych wyborów, nie wspominając o druku małych kart zamiast książeczek A4, a infrastruktura informatyczna przetestowana została już miliony razy i jest absolutnie niedostępna dla hakerów. No i odpadają ogromne koszty setek tysięcy pierdzistołków w komisjach terenowych.
W dodatku lotto to państwowa instytucja (państwo ma monopol na loteryjki wszelakie), więc nie będzie styku z prywatnym biznesem.
Jest tylko mały problem o charakterze fundamentalnym - dzięki tej metodzie nie będzie możliwe majstrowanie przy urnach po zamknięciu. Zapewnienia zapewnieniami, ale w Pszenno-buraczanej Reczypospolitej Powiatowej mogą dziać się różne cuda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

POLITYKA 2014/11/20 15:05 #420040

Cuda dzieją się w skali globalnej bo powiatowa przenno-buraczaność zaczyna się na samej górze w stolycy spływając w dól niczym... tutaj kazdy niech sobie wstawi co chce :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Re:POLITYKA 2014/11/23 21:43 #420141

Zwoliński napisał: Dziś rano mój kumpel z pracy wymyślił idealną i gienialną metodę przeprowadzania wyborów. Przez lottomaty.

Całkiem sprytne, ale czy idealne, to jeszcze zależy od punktu widenia. Rozwiązania proste i oszczędne są pożądane w sektorze prywatnym, i tylko przez tych, którzy płacą z własnej kieszeni. W administracji publicznej generalnie im drożej, tym lepiej, bo większe premie, trzynastki, a nawet większa hojność przyjaciół, adekwatnie do wielkości inwestycji.
Co do systemów wyborczych są już znane rozwiązania proste, bezpieczne, i co najważniejsze - weryfikowalne (każdy może sprawdzić czy jego głos został policzony, i to przy zachowaniu anonimowości), ale oczywiście nie ma sensu ich wdrażać, bo wybory mogłyby naprawdę coś zmienić i trzeba by z nich zrezygnować, w imię ratowania demokracji.
Ale skoro już sobie fantazjujemy, możnaby wykorzystać już istniejące systemy z odpowiednim poziomem zabezpieczeń, np. e-PITologia, albo ePUAP, w których można zapewnić weryfikowalność, chociaż nie wiem czy anonimowość. Ale dlaczego nie pozwolić wyborcom podpisać się pod swoim głosem, jeśli tego sobie życzą? Już kilka milionów PITów rocznie leci przez internet, myślę że z wyborami byłoby podobnie.
Swoją drogą, ciekawe że systemy, których potrzebuje sama administracja do kontrolowania obywateli, działają sprawnie, a serwery nie wymiękają pod masowym obciążeniem...



Sent from my iPad using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2014/11/23 22:07 #420143

raczer napisał: W administracji publicznej generalnie im drożej, tym lepiej, bo większe premie, trzynastki, a nawet większa hojność przyjaciół, adekwatnie do wielkości inwestycji.


Zasada jak w "Misiu" - my jako konsultanci dostajemy 20% ogólnej sumy kosztów, więc im ten system jest droższy tym ... koniaczek ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2014/12/23 17:46 #421084

Kolejny raz ugrupowanie PISuarowe popisało się . I to na fest! Madryckie Trio to tylko wierzchołek góry lodowej. Mają tupecik kolesie , za to za grosz honoru. To kolejny przykład prawa i sprawiedliwosci społecznej w wykonaniu PISuaru.
Kolejny fajnym przykładem pokazującym jak politycy traktują instytucję państwa , sejm RP jest obzarstwo profesor( hi hi hi )Pawłowicz. Ta baba ( przepraszam wszystkie Panie za to okreslenie ale w tym przypadku dobrze tu pasuje) nie raz pokazała na jak niskim poziomie znajduje się jej kultura osobista. W tym wypadku potwierdza tylko , że okreslenie dobrze oddające charakter tego ( i nie tylko) ugrupowania" politycznego" to SWOŁOCZ.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

POLITYKA 2014/12/28 02:33 #421178

No tak, trudno o większe chamstwo niż jedzenie sałatki w Sejmie. Nawet nie dlatego że w Sejmie, ale że publicznie i na oczach milionów głodnych dzieci (oczywiście niepełnosprawnych). Toż to bezwstydna perwersja, gorsza niż kułactwo, a może nawet kurewstwo ;)

Biorąc pod uwagę tego typu reakcje na medialne bzdety i cały ten kit wciskany w łepetyny najbardziej kulturalnej części naszego społeczeństwa (czyli 100% minus PIS) , nietrudno zrozumieć wyniki wyborów, nawet pominąwszy te "jednostkowe pomyłki i nieprawidłowości podczas liczenia głosów", na masową skalę.

A tymczasem:



A w szerokim świecie wszystko na wyższym poziomie niż u nas, więc i przekręty też z innej ligi:

alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-gospodark...e-nowe-bretton-woods

Nie wiem ile w tym prawdy, a ile interpretacji tropicieli spisków, ale można zauważyć ogólną prawidłowość: im większy przekręt, tym mniej tzw. "znamion przestępstwa" i bardziej rozmyta odpowiedzialność. A powyżej pewnego pułapu trzeba się już postarać o pozory całkowitej legalności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2014/12/28 10:06 #421186

raczer napisał: ... Biorąc pod uwagę tego typu reakcje na medialne bzdety i cały ten kit wciskany w łepetyny ...


Zwracam uwagę na zbieżność tematów zastępczych (sałatka i kilometrówki) wymienionych w Podziemnej i przez Dyzmę. Przypadek czy jest to aktualnie zestaw obowiązkowy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator