HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

PF-1000 Taga 2014/07/28 11:06 #417523

  • Predator1313
  • Predator1313 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 621
Witam! Jest dziwny i pewnie błachy przypadek z listwą filtrującą Taga jak w tytule. Otóż w momencie przełączenia z trypu pracy (ON) na tryb standby (OFF) listwa nadal jest w trybie pracy :S świeci się dioda niebieska, a powinna się wyłączyć i zapalić czerwona. Próbowałem po kilka razy wyciągać przewód zasilający i kiedy bym go nie włożył listwa odrazu przechodzi w stan pracy, niezależnie od położenia przełącznika ON-OFF...? :dry: co jest?
elektrykiem nie jestem, nie rozkręcałem jej


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

PF-1000 Taga 2014/07/28 12:16 #417525

Zasadnicze pytanie, czy na gniazdach zawsze jest napięcie?

Bo może się okazać, że to jest problem z diodami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

PF-1000 Taga 2014/07/28 12:27 #417526

  • Predator1313
  • Predator1313 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 621

smykus_starszy napisał: Zasadnicze pytanie, czy na gniazdach zawsze jest napięcie?
Bo może się okazać, że to jest problem z diodami.


chodzi ci czy wszystkie gniazda w momencie pracy są aktywne? TAK :P
to znaczy nie wiem czy dobrz cię zrozumiałem, inaczej mówiąc każde gniazdo jest ''sprawne'' :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

PF-1000 Taga 2014/07/28 12:47 #417527

  • Predator1313
  • Predator1313 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 621
Przed momentem spróbowałem ponownie uruchomić i wyłączyć listwe, teraz z kolei zgłupiała do reszty! :woohoo: :evil: jak ją wyłączyłem to diody czerwona (stanby) i niebieska (praca) paliły się jednocześnie.....po jakimś czasie czerwona sama zgasła. Później listwę się jednak udało wyłączyć, ale już żadna dioda się nie pali > nawet czerwona. :angry: :angry: :angry: co jest???? jestem nerwowym człowiekeim i zaraz to wypierd....przez okno, nakręce nawet filmik i wam puszcze :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

PF-1000 Taga 2014/07/28 14:14 #417528

To duch recenzenta, któy opisał zajebi...ść tej listwy straszy wewnątrz skazany na wieczne potępienie :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PF-1000 Taga 2014/07/28 15:53 #417531

Predator1313 napisał:

smykus_starszy napisał: Zasadnicze pytanie, czy na gniazdach zawsze jest napięcie?
Bo może się okazać, że to jest problem z diodami.

chodzi ci czy wszystkie gniazda w momencie pracy są aktywne? TAK :P
to znaczy nie wiem czy dobrz cię zrozumiałem, inaczej mówiąc każde gniazdo jest ''sprawne'' :huh:


Nie. Czy gniazda są "aktywne" kiedy przestawisz na "off"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

PF-1000 Taga 2014/07/29 06:56 #417538

  • Predator1313
  • Predator1313 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 621
Jak najbardziej TAK. Gniazda są aktywne jak przestawie na OFF

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

PF-1000 Taga 2014/07/29 07:47 #417539

Może pstrykacz się uwalił? Masz znajomego elektryka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

PF-1000 Taga 2014/07/29 10:22 #417540

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Nawet na pewno pstrykacz jest uwalony (niezależnie od położenia zwiera jak przy "on"). Jeśli listwa jest nowa - reklamacja.
Jak nie - trzeba cały pstrykacz wymienić, najpewniej jest nie do naprawy.
Tyle, że może być kłopocik z rozkręceniem ustrojstwa - często aby wykolegować i zniechęcić ziutków-majsterklepków-cwaniaczków-naprawiaczy stosują zamiast wkrętów nity --> potrzebna wiertarka (i nieco zdolności manualnych) :)


PS. - po ewentualnym rozkręceniu następuje również jedna taka bezcenna i pouczająca chwila, związana z obejrzeniem na własne oczka jakimi drucikami wewnątrz takiej magicznej listwie lata sobie "zasilanie audio" :) :) :)

PS2. - chciałbym też kiedyś zobaczyć minę Wulkana, gdyby obejrzał jak wyglądają druciczki wewnątrz jego urządzeń którymi po przebyciu cudownej 1 - 1,5 metrowej drogi w Bertramie dalej popyla sobie 230V w kierunku trafa :side: :S :pinch: :whistle: :woohoo: :oops: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blink: :blink: :silly: :sick: :lol: :dry: :huh: :ohmy: :unsure: :angry: :P :P :P :P :P ;) :cheer: :) :) :) :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

PF-1000 Taga 2014/07/29 19:04 #417552

  • Predator1313
  • Predator1313 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 621
Znajomego elektryka nie mam, niestety.
Listwa jest 3-miesięczna, ale niestety nie mam ani paragonu, ani oryginalnego opakowania itp...
Co najlepsze!!!!!! :unsure: przepraszam za słowo, ale KURWA MAĆ, dzisiaj już totalnie mnie rozjeb!!!!!!! Włączyłem listwe na ON wszystko grało ok, wyłączyłem na OFF, listwa się wyłączyła (gniazda przestały być aktywne) :woohoo: z koleji tylko dioda czerwona (off) się nie pali. Kilka razy powtórzyłem cykl, jest OK B) ciekawe jak długo, ale mimo to jest coś nie tak skoro tak hula na prawo i lewo!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

PF-1000 Taga 2014/07/29 22:22 #417557

Iro napisał: PS2. - chciałbym też kiedyś zobaczyć minę Wulkana, gdyby obejrzał jak wyglądają druciczki wewnątrz jego urządzeń którymi po przebyciu cudownej 1 - 1,5 metrowej drogi w Bertramie dalej popyla sobie 230V w kierunku trafa :side: :S :pinch: :whistle: :woohoo: :oops: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blink: :blink: :silly: :sick: :lol: :dry: :huh: :ohmy: :unsure: :angry: :P :P :P :P :P ;) :cheer: :) :) :) :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Wulkan to wszystkie swoje klamoty ma CUSTOM bo chody ma i zadnej popeliny do smiacia ani do robienia miny w nich nie ma O!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

PF-1000 Taga 2014/07/30 10:18 #417566

Iro napisał: ... chciałbym też kiedyś zobaczyć minę Wulkana, gdyby obejrzał jak wyglądają druciczki wewnątrz jego urządzeń którymi po przebyciu cudownej 1 - 1,5 metrowej drogi w Bertramie dalej popyla sobie 230V w kierunku trafa ...


Nie zdziwiłbym się gdyby były lepsze i bardziej solidne :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator