HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/03/29 10:18 #415710

aktualnie Stephen King - Carrie

_____________

Najpiękniejsze monnari torebki przekonaj się sam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/04/04 08:44 #415763

ja aktualnie czytam Annę Kareninę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chcesz mieć piękną podłogę? Sprawdź nas! cyklinowanie warszawa

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/04/04 16:21 #415765

aktualnie czytam Pan Bóg nigdy nie mruga

_______


Jedyne takie Ciekawe projekty wnętrz warszawa przekonaj się sam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/04/05 12:37 #415771

Dostojewski - Bracia Karamazov

___________

Najlepsze mieszkania opole polecam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/04/08 20:31 #415793

By przerwać ten atak klonów reklamujących dobra materialne spieszę z dobrą nowiną. Za jedyne 31,86 PLN można kupić "Sherlock Holmes Complete Stories" w wersji oryginalnej, nawet z kopiami ilustracji jakie ukazywały się "Strand Magazine", w którym Sir Artur publikował swoje historie po raz pierwszy

ksiegarniawarszawa.pl/produkt/129884

Szczerze powiedziawszy, do tej pory w całości przeczytałem tylko "Psa Baskervillów" i to po polsku, bo zawsze wolałem filmy. Ale ostatni serial BBC, bardzo ciekawy ale zbyt dowolnie traktujący oryginał*, sprawił, że postanowiłem w końcu nadrobić zaległości. Trochę czasu to zajmie, bo opowieści o geniuszu z Baker Street zostały spisane na 1400 stronach.



* Nic to w porównaniu z innym serialem, w którym dr Watson na pewno, a prawdopodobnie też prof. Moriarty są kobietami.

Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/04/17 20:21 #415885

ostatnio Evansa "papierowe marzenia"

________
taśmy samoprzylepne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Iskierka.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/04/28 22:13 #416014

Bram Stoker "Dracula"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/05/10 14:39 #416211

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Na ostatnie spamowe wpisy niespecjalnie zwracałem uwagę, ale każda nowa notka na forum od Adama (OPRÓCZ POLITYKI! ;) ) niezmiennie przyciąga uwagę.
Przy tej właśnie okazji zwróciłem uwagę na tytuł wątku i POPRAWNE w nim określenie "forowicze", "a któż to?" myślę sobie zaintrygowany, sprawdzam...i wstyd.
Założyłem wątek i zapomniałem o nim.
"wymiar sprawiedliwości" proszę o łagodny wymiar kary.
Aby trochę nadrobić - coś co ostatnio wstrząsnęło, pobudziło do przemyśleń.
Choć autor nie jest pionierem i odkrywcą tematu to stworzył spójne, klarowne i przygniatające rozsądnymi argumentami "na tak" opracowanie.
Ja się z autorem zgadzam w 100%.

Aktualnie fascynująca, lektura - na temat niby znany, ograny, osłuchany...a jednak jeszcze wielu rzeczy można się dowiedzieć, napisana bardzo sprawnie, naprawdę fajnie się czyta.
A w tle grają ONI jakże by inaczej i zawsze (u mnie) gra akurat to o czym w danej chwili traktuje tekst - więc cała dyskografia (oczywiście w mono :) ) od nowa.
Dzięki tej książce można też usłyszeć muzykę jakby deko inaczej?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/05/12 21:40 #416293

Na razie książki papierowe mają spokój, bo odkryłem coś co być może wielu z Was odkryło wcześniej ale mną wstrząsnęło: Gutenberg Project. Zupełnie za darmo można dzięki niemu ściągnąć elektroniczne wersje książek, które stały się "publiczną domeną", np. stąd: www.gutenberg.org/ Warto też zajrzeć do innych krajów, bo np. Australia wyznaje przesąd, że prawo nie działa wstecz i jeżeli do 2004 r. coś było legalne, to nie przestało być po wydłużeniu ochrony praw autorskich do 70 lat. gutenberg.net.au/ Może przykład nie będzie sympatyczny ale z down under można nawet ściągnąć pewną książkę, której wydanie u nas byłoby nielegalne pod pretekstem naruszenia praw autorskich landu, w którym niedługo zamieszka Robert Lewandowski. Sherlock Holmes też jest ale 30 zł za możliwość trzymania w ręku papieru to nie jest wygórowana cena.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/11/26 23:10 #420294

Nie tyle "co czytają" co "co zamierzają przeczytać". Na razie zamiar przybliżyłem wchodząc w drodze kupna w posiadanie "Był Jazz" Krzysztofa Karpińskiego, książki traktującej o przedwojennej Polsce, z bogatym tłem pozamuzycznym (jak wynika z recenzji i wywiadu z autorem). Najtaniej jest chyba tutaj:

www.nieprzeczytane.pl/Byl-jazz,product667704.html

29,13 plus przesyłka to naprawdę niewiele za prawie 800 stron, choć czytania jest dużo mniej z uwagi na ilustracje i zdjęcia. Mało tego, do książki jest dołączona płyta m. in. z nagraniami orkiestry Andy'ego Rosnera. Nie wiem kiedy na to znajdę czas i energię, bo kilka zakupów leży i czeka na lepsze czasy. Od co najmniej dwóch miesięcy czytam "Wyspę na prerii" Cejrowskiego i nie mogę dokończyć, choć czyta się świetnie. Choć, jak na mój gust, Wyspa nie jest tak ciekawa jak "Gringo wśród dzikich plemion" czy "Rio Anaconda".

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/11/27 08:40 #420302

Tak przy okazji książek podróżniczych proponuję "Atlas wysp odległych" Judith Schalansky - czyli po naszemu Judyty Szałańskiej. Turystyka jest to rozumiana nieco inaczej niż u Cejrowskiego (nawiasem, Gringo - nie powiem, niczego sobie). Ciekawie wydana i napisana w formie krótkich literackich "fotografii".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/12/02 23:58 #420480

Ja aktualnie kończę czytać "Ojca Chrzestnego" Mario Puza, a zaraz biorę się za "Sycylijczyka" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/12/03 09:46 #420495

I jak Ci się podobał ?
Mnie trochę zmęczył, zwłaszcza to przedstawianie jako to niby normalna rodzina jest, z normalnymi problemami, i te ich kobiety które doskonale wiedzą o co chodzi ale żyją pod jednym dachem z bandytami gotując swoim synkom zupki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2014/12/23 17:29 #421083

Aktualnie Wołoszański "NAJWIEKSZY WRÓG HITLERA" a w kolejce czeka już pachnąca jeszcze swiezą farbą drukarską" Goebbels-Apostoł Diabła " Petera Longerich-a

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA
Ostatnia edycja: przez dyzma-69. Powód: korekta

Co aktualnie czytają nasi forowicze? 2015/02/04 09:35 #422816

Aktualnie czytam książkę Mario Puzo - Rodzina Borgiów. Akcja rozgrywa się w czasach renesansu włoskiego, a dla mnie jest to jedna z ciekawszych epok w historii. Zaintrygowało mnie również to, że autor pisał ją ponad 20 lat. Nie zdołał jej sam dokończyć, dokonała to za niego przyjaciółka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator